Справа № 159/1647/22
Провадження № 3/159/1134/22
17 червня 2022 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Волкова Ю.Ф.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 27.09.2012 Ковельським РВ УДМС України у Волинській області), який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працевлаштованого,
за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),
ОСОБА_1 01 травня 2022 року о 00:20 голині в м. Ковелі по вулиці Сагайдачного порушив вимоги Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», постанови Кабінету міністрів України № 573 від 08.07.2020 року "Питання запровадження та здійснення деяких заходів правового режиму воєнного стану", наказу Волинської обласної військової адміністрації №1 від 24.02.2022 року "Про запровадження комендантської години на території Волинської області", на вимогу припинити правопорушення не реагував, поводив себе зухвало, чим вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за статтею 185 КодексуУкраїни про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений, на виклик до суду не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
У силу дії статті 268 Кодексу при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173 частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Разом з тим, одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним. Безпідставне умисне затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.
Крім того, недотримання строків розгляду справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист і негативно впливає на ефективність та авторитет судової влади.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №735533 від 01.05.2022, такий протокол складено у присутності ОСОБА_1 , хоча він відмовився від дачі пояснень, а відтак останньому відомо про наявність в провадженні суду справи про адміністративне правопорушення відносно нього.
Таким чином, будучи достеменно обізнаним про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 жодних доказів та заперечень для спростування складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення суду не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.
Враховуючи викладене, суддя вважає можливим розглянути справу у відсутності особи на підставі наявних у матеріалах доказів.
Відповідно до статті 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вина правопорушника у вчиненні даного правопорушення повністю доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №735533 від 01.05.2022, протоколом про адміністративне затримання серії АЗ №019510 від 01.05.2022, рапортом працівника поліції по факту виявлення порушення ОСОБА_1 вимог Указу Президента « Про введення воєнного стану в Україні», довідкою-відгуком на ОСОБА_1 , копією наказу Волинської ОВА №1 від 24.02.2022 Про запровадження комендантської години на території області, копією наказу від 22.03.2022 року Волинської ОВА "Про зміну періоду дії комендантської години на території області",іншими письмовими доказами.
Доказів, які б спростовували вказані обставини суду не надано.
Відповідальність за статтею 185 Кодексу наступає за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку .
Відповідно до Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 днів.
Законом України від 15.03.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14.03.2022 № 133/2022, воєнний стан в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб, в цей строк продовжено до 24.08.2022.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану " передбачено запроваджувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комендантську годину (заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень), а також встановлювати спеціальний режим світломаскування.
Наказом № 53 від 22.03.2022 року начальника Волинської обласної військової адміністрації запроваджено комендантську годину на території області з 23 години по 06 години.
Оцінивши докази та матеріали, надавши правову оцінку встановленим обставинам, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 Кодексу, яке полягає у злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку військової адміністрації - перебував у комендантську годину на вулиці та в інших громадських місцях без спеціально виданої перепустки і посвідчення.
Визначаючи вид стягнення для ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його майновий стан (не працевлаштований), обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 40-1 Кодексу, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн, які підлягають стягненню на користь держави.
Керуючись статтями 40-1, 185, 221, 268, 283, 284, 285, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суддя
постановила:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136 грн. (сто тридцять шість грн) на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської областіЮ. Ф. Волкова