Постанова від 21.07.2010 по справі 2а-2798/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2010 р. № 2а-2798/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого -судді Костіва М.В.

при секретарі Билень Н.С.

за участю представників сторін:

від позивача: Дубас В.М., Михалевич Ю.А., Радомська І.О.;

від відповідача: Мусійчук А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства “Рай-Дім”, м. Львів, до Державної податкової інспекції у Залізничному район м. Львова, м. Львів, про визнання протиправним і скасування рішення Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.12.2009 р. №0004702380,

ВСТАНОВИВ:

Позов заявлено Приватним підприємством “Рай-Дім”, м. Львів, до Державної податкової інспекції у Залізничному район м. Львова, м. Львів, про визнання протиправним і скасування рішення Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.12.2009 р. №0004702380 на суму 121819,30 грн.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 29.03.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено справу на 12.05.2010 р. Розгляд справи відкладався з підстав, передбачених ст. 150 КАС України.

В судових засіданнях представники позивача позов підтримали з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердили, зокрема, що під час проведення перевірки накладні на товари, які продаються в магазині у м. Львів, вул. Городоцька, 172, знаходились у бухгалтерії, розташованій за юридичною адресою - м. Львів, вул. Степанівни, 35б. Це відповідає п. 6.2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Однак, відповідач, з посиланням на п. 12 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” вважає, що облік товарних запасів має проводитись на складах та / або за місцем їх реалізації. Посилається на відсутність встановленого законодавством порядку обліку товарних запасів, порушення порядку проведення перевірки. Просять позов задовольнити.

Представник відповідача позов заперечив за безпідставністю. Посилається на п. 12 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” згідно із яким облік товарних запасів має проводитись на складах та / або за місцем їх реалізації. Однак, такий облік за місцем реалізації товару позивачем не проводився. Просить у позові відмовити.

Заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

У відповідності до направлення №1869/23-8 від 08.12.2009 р. з 08.12.2009 р. по 14.12.2009 р. відповідач провів виїзну планову перевірку позивача. Посилання позивача на недотримання порядку повідомлення про проведення перевірки не заслуговує на увагу як таке, що не стосується суті спору. Вимог в цій частині позивач не заявляв, відповідач був допущений до проведення перевірки позивачем у встановленому порядку.

За результатами перевірки 08.12.2009 р. був складений акт (довідка) перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, згідно із п. 2.2.14. якого було встановлено порушення позивачем п. 12 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” шляхом порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків, а саме: порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації товару на суму 60909,60 грн. З цієї підстави було винесено оспорюване рішення Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.12.2009 р. №0004702380 на суму 121819,30 грн. Зі змісту акту та зауважень до нього вбачається і позивачем визнається, що під час проведення перевірки, накладні на товари, які продаються в магазині у м. Львів, вул. Городоцька, 172, знаходились у бухгалтерії, розташованій за юридичною адресою -м. Львів, вул. Степанівни, 35б.

Згідно із п. 12 ч. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Посилання відповідача на вказаний пункт не заслуговує на увагу, як таке, що не відповідає його змісту. Відповідно до вказаної норми, позивач зобов'язаний у встановленому законодавством порядку не вести облік на складах та / або за місцем реалізації товарних запасів, а вести облік товарних запасів, які знаходяться на складах та / або місцях їх реалізації. Доказів неведення такого обліку суду не надано, а з матеріалів справи вбачається зворотне.

При цьому, місце ведення обліку не рівнозначне місцю зберігання первинних бухгалтерських документів. Так, згідно із п. 6.2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 р. “Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку”, первинні документи та облікові регістри, що пройшли обробку, бухгалтерські звіти і баланси до передачі їх до архіву підприємства, установи повинні зберігатися в бухгалтерії у спеціальних приміщеннях або зачинених шафах під відповідальністю осіб, уповноважених головним бухгалтером. У відповідності до вказаного пункту, відповідний наказ був виданий позивачем.

Жодних доказів чи пояснень щодо того, який саме порядок обліку товарних запасів був порушений позивачем, суду надано не було. Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.

Ст. 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 69 -71, 86, 98, 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним і скасувати рішення Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.12.2009 р. №0004702380.

3. Стягнути з Державної бюджету на користь Приватного підприємства “Рай-Дім” (79018, м. Львів, вул. О.Степанівни, 35б) 3 грн. 40 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя Костів М.В.

Повний текст постанови виготовлено 26.07.2010 року.