Постанова від 13.07.2010 по справі 2а-3081/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2010 р. № 2а-3081/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

в складі : головуючого -судді Дем'яновського Г.С.,

при секретарі Кунинець А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну позовну заяву Прокурора Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівській фондовий дім»про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Галицького району м.Львова звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівській фондовий дім», в якому просить стягнути з товариства штрафну санкцію у розмірі 17000грн.

26.05.2010р. представником позивача подано заяву про збільшення розміру позовних вимог, покликаючись на те, що відповідачем вчинено ще ряд порушень, за які позивачем накладено штрафні санкції. Таким чином загальна заборгованість ТзОВ «Львівській фондовий дім»становить 22950грн., яку позивач просить стягнути у примусовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання втретє не забезпечив, хоча був повідомлений про судовий розгляд, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні письмові докази, які наявні в матеріалах справи, заслухавши пояснення представників сторін дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог, зважаючи на наступне.

Проведеною Львівським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку перевіркою встановлено щодо ТзОВ «Львівській фондовий дім» 04.03.2009р. винесено розпорядження №165-КП про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів, відповідно до якого ТзОВ «Львівській фондовий дім»необхідно було в місячний строк забезпечити подання повідомлень про фінансові операції. що підлягають фінансовому моніторингу або можіть бути пов'язані з фінансуванням тероризму до Держфінмоніторингу в електронному вигляді.

Оскільки станом на 12.05.2010р. документи про виконання розпорядження не надходили, позивачем було винесено Акт №60-КП від 22.05.2010р. про правопорушення на ринку цінних паперів. На розгляд справи про адміністративне правопорушення представник відповідача не з”явився.

У зв”язку з наведеним позивачем було прийнято постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №389-КП від 05.06.2009р. у розмірі 17000 грн., яку було скеровано відповідачу рекомендованим листом 05.06.2009р.

Однак, у передбачений законом термін сума застосованих штрафних санкцій ТзОВ «Львівській фондовий дім» добровільно не сплачена. Постанови про застосування штрафних санкцій в порядку передбаченому законодавством до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю або до суду протягом 10 днів після її винесення не оскаржувалися.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до наданих повноважень здійснює функції державного регулювання ринку цінних паперів і застосовує до порушників законодавства про цінні папери і фондовий ринок штрафні санкції.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту Україні і підзвітним Верховній Раді України.

Згідно з ст. 47 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»регулювання фондового ринку здійснює держава та саморегулівні організації. . Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, а також інші державні органи у межах своїх повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Статтею 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»основними завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: встановлення вимог, порядку та стандартів щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.

Згідно з ч.6 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Згідно п.1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006 року, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії -не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно до ч. 10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Згідно з ч. 7 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Згідно до п. 19.1. Розділу 19 «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997 року № 2, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Таким чином позивачем правомірно застосовані до відповідача фінансові санкції на суму 17000 грн. та згідно повноважень наданих Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Також, згідно заяви про збільшення позовних вимог №03/395 від 05.05.2010р. встановлено, що відповідачем регулярно допускались порушення на ринку цінних паперів, а позивачем в свою чергу застосовувались санкції за правопорушення на ринку цінних паперів.

Так, 23.09.2008р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було винесено Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №783-УЛ, за порушення ТзОВ «Львівській фондовий дім»вимог п.13 гл.3 Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку -діяльності з торгівлі цінними паперами, зареєстрованих у Міністерстві юстиції 04.08.2006р. за №8/12812, в частині неподання копії фінансової звітності, на суму 3400грн., яку було скеровано відповідачу рекомендованим листом .

19.11.2008р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було винесено Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №1122-ДМ, за порушення ТзОВ «Львівській фондовий дім»вимог розпорядження про усунення порушень №666-ДМ від 11.08.2008р., оскільки торговець цінними паперами ТзОВ «Львівській фондовий дім»надав адміністративні дані за ІІ квартал 2008 року з простроченням строків, на суму 1700грн., яку було скеровано відповідачу рекомендованим листом .

26.10.2009р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було винесено Постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №787-ДМ, за порушення ТзОВ «Львівській фондовий дім», оскільки торговець цінними паперами ТзОВ «Львівській фондовий дім»не надав адміністративні дані за ІІ квартал 2009 року, на суму 850 грн. яку було скеровано відповідачу рекомендованим листом .

Згідно Розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, що врегульовує питання виконання постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, штраф, накладений Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Сплачують штрафи юридичні особи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.

При цьому документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

У разі ж несплати штрафу юридичною особою протягом вищезазначеного строку, штраф стягується в судовому порядку.

Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штрафи не сплатив, постанови про їх накладення не оскаржив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163,128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівській фондовий дім», ( юридична адреса: 79005, м.Львів, вул..Костомарова, 20/1 МФО 325213, р/р 26004000001897 у ВАТ «Електрон банк», код ЄДРПОУ 2553846) на користь Державного бюджету України 22950 грн. штрафних санкцій.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови суду і подання після цього протягом 20-днів апеляційної скарги з поданням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дем'яновський Г.С.