Справа № 567/664/22
17 червня 2022 року м. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Венгерчук А.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції №3 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , менеджера магазину "Дісконт", паспорт НОМЕР_1 виданий Малиновським РВ у м.Одеса виданий 12.07.2014
за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
(відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені)
встановила:
09.11.2021 близько 11:00 год. в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 , будучи продавцем, порушила правила щодо карантину людей, а саме не мала сертифіката, що підтверджує повну вакцинацію від COVID-19, чим порушила пп.1 п.3-5 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась.
Повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що справа підлягає закриттю в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Отже, на момент розгляду справи судом строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення закінчився.
За таких обставин та у відповідності до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю в зв'язку з перебігом строків накладення адміністративного стягнення.
Водночас, в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 було складено 09.11.2021, адміністративне правопорушення вчинено 09.11.2021, при цьому справа вперше була передана до суду 16.06.2022, тобто з часу вчинення адміністративного правопорушення до передачі матеріалів на розгляд до суду пройшов значний проміжок часу та сплив строк притягнення до адміністративної відповідальності.
Зазначені дії по затягуванню передачі матеріалів про адміністративне правопорушення до суду, як наслідок не сприяють запобіганню адміністративним правопорушенням і завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 38, 221, 247 КУпАП,-
постановила:
провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Острозького районного судуВенгерчук А.О.