Постанова від 04.06.2010 по справі 2а-927/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-927/10/1770

04 червня 2010 р. 14год. 12хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Квятковський Я.А.,

представник позивача: представник не прибув;

відповідач: не прибув;

представник третьої особи: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави, уповноваженим

органом якої виступає Дубенська об'єднана державна податкова інспекція , третя

особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі

Територіального управління Головної державної інспекції на

автомобільному транспорті в Рівненській області,

досуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2

про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ :

Дубенський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Дубенська об'єднана державна податкова інспекція, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 2890,00грн.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив суду, що 20 серпня 2009 року начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області винесено постанови №0649, №0650, №0651 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 фінансових санкцій на загальну суму 2890,00грн. Вказані постанови винесені на підставі актів перевірки від 22.06.2009р. №137049, від 24.06.2009р. №1224 та від 04.08.2009р. №137181, якими зафіксовано порушення відповідачем Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень без належно оформлених документів (відсутній договір із замовником транспортних послуг); невиконання перевізником припису №032421 органу державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства та здійснення перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км. одним водієм. Відповідачем у добровільному порядку вказана сума не сплачена, а тому просить стягнути з неї до державного бюджету фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт - штраф у сумі 2890,00грн.

Представники позивача та третьої особи у судове засідання не прибули, у поданих суду клопотаннях позовні вимоги підтримали повністю, просять розглянути справу за відсутності представників.

Відповідач заперечень суду не надала, у судове засідання не прибула, про причини неприбуття суд не повідомила, про дату, час і місце судового розгляду повідомлена належним чином. Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі представника позивача, відповідача та представника третьої особи на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 22 червня 2009 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу автомобіля НОМЕР_1, який належать суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 (свідоцтво про державну реєстрацію ВОО №НОМЕР_4, видане 03.11.2005р. Дубенською міською радою).

За результатом перевірки державними інспекторами складено акт від 22.06.2009р. №137049, в якому зафіксовано порушення перевізником Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км. одним водієм. Акт від 22.06.2009р. №137049 водієм транспортного засобу ОСОБА_4 підписаний без зауважень.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області у встановленому порядку надсилалося відповідачу повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатом розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №0649 від 20 серпня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 21 серпня 2009 року суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунки не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанов.

24 червня 2009 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в м.Києві здійснено перевірку транспортного засобу автомобіля марки "Фольксваген", д.н.з. НОМЕР_2, який належать суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 (свідоцтво про державну реєстрацію ВОО №НОМЕР_4, видане 03.11.2005р. Дубенською міською радою).

За результатом перевірки державними інспекторами складено акт від 24.06.2009р. №1224, в якому зафіксовано порушення перевізником Закону № 2344-III, а саме: надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом Київ-Рівне без належно оформлених документів (відсутній договір із замовником транспортних послуг), перелік який визначено ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Акт від 24.06.2009р. №1224 водій транспортного засобу ОСОБА_5 підписувати відмовився.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області у встановленому порядку надсилалося відповідачу повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатом розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку винесено постанову №0650 від 20 серпня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку, Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 21 серпня 2009 року суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунки не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанов.

4 серпня 2009 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу автомобіля НОМЕР_3, який належать суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 (свідоцтво про державну реєстрацію ВОО №НОМЕР_4, видане 03.11.2005р. Дубенською міською радою).

За результатом перевірки державними інспекторами складено акт від 04.08.2009р. №137181, в якому зафіксовано порушення перевізником Закону №2344-III, а саме: невиконання припису №032421 органу державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства (у шляховому листі відсутня відмітка ДАІ та відсутній реєстраційний номер ГАТІ). Акт від 04.08.2009р. №137181 водієм транспортного засобу ОСОБА_4 підписаний без зауважень з поясненням.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області у встановленому порядку надсилалося відповідачу повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатом розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку винесено постанову №0651 від 20 серпня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 680грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку, Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 21 серпня 2009 року суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунки не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанов.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №0651 від 20.08.2009р. (а.с.5), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.6), копією акта від 04.08.2009р. №137181 (а.с.7), копією супровідного листа №18-2-4-1394 від 20.08.2009р. про направлення копій постанов та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 21.08.2009р. (а.с.8), копією постанови про застосування фінансових санкцій №0649 від 20.08.2009р. (а.с.9), копією акта від 22.06.2009р. №137049 (а.с.10), копією супровідного листа №18-2-4-1394 від 20.08.2009р. про направлення копій постанов та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 21.08.2009р. (а.с.11), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.12), копією постанови про застосування фінансових санкцій №0650 від 20.08.2009р. (а.с.13), копією супровідного листа №18-2-4-1394 від 20.08.2009р. про направлення копій постанов та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 21.08.2009р. (а.с.14), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 07.08.2009р. (а.с.15), копією акта від 24.06.2009р. №1224 (а.с.16).

Згідно з п.п.1,4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз.10 ст.35 Закону №2344-ІII на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км у рейс повинні направлятися два водії.

Проте відповідачем не було дотримано вимог цих норм закону.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз.8 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз.12 ст.60 Закону №2344-ІII за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, на день розгляду справи судом відповідач фінансових санкцій - штрафу в сумі 2890 грн., на зазначені у постановах рахунки не перерахувала, постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій у судовому порядку нею не оскаржувалися.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штраф у сумі 2890,00грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Дудар О.М.

Постанова складена в повному обсязі 08.06.2010р.