Справа № 2а-763/10/1770
28 травня 2010 р. 12год. 50хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
представник позивача: Новосад В.О.,
представник відповідача: не прибув, третьої особи:< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Млинівської міжрайонної державної податкової інспекції
до Комунального підприємства госпрозрахункового проектно-виробничого
архітектурно-планувального бюро Демидівського району
про стягнення заборгованості, -
Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася з позовом до Комунального підприємства госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро Демидівського району про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 25626,25грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції у сумі 25626,25грн.
Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду належним чином повідомлений. Судом не визнавалась обов'язковою участь відповідача у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро Демидівського району зареєстроване Демидівською районною державною адміністрацією Рівненської області як юридична особа 21 серпня 1996 року, дані про нього внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 08.06.2005р. Підприємство зареєстроване платником податків і перебуває на обліку в Млинівській міжрайонній державній податковій інспекції (Демидівське відділення) з 11.07.2005р. за №121.
Згідно з даними обліку позивача станом на 15 лютого 2010 року за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм встановленого порядку ведення операцій з готівкою у національній валюті у сумі 25626,25грн.
Відповідно до п.1.4.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійного відділу в Млинівському районі на ІV квартал 2009 року на підставі направлень виданих начальником КРВ в Млинівському районі від 04.11.2009р. №94, №95 було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро Демидівського району за 2007 - 2008 роки та 9 місяців 2009 року.
За наслідками перевірки складено акт №210-16/023 від 30.11.2009р., у якому зафіксовані вчинені відповідачем порушення п.2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637, а саме: було виявлено неоприбуткування в касі коштів за виконані роботи у сумі 5125,25грн.
На підставі вказаного акта ревізії та абз.3 ст.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" позивачем винесено рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій від 10.12.2009р. №0000542344/0 на суму 25626,25грн.
Вказане рішення відповідачем отримане, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалося.
Ці обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.4), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців щодо відповідача (а.а.с.5-8), копією статуту відповідача (а.а.с.9-16), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.17), інформацією Головного управління статистики у Рівненській області щодо відповідача (а.с.18), копією листа Контрольно-ревізійного відділу в Млинівському районі від 09.12.2009р. №210-11/975 (а.с.19), копією акта ревізії від 30.11.2009р. №210-16/023 (а.а.с.20-22), копією рішення про застосування штрафних (фінансових) санкційвід 10.12.2009р. №0000542344/0 та копією корінця цього рішення (а.с.23), копією облікової картки платника (а.с.24).
Відповідно до п.2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. № 637, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Згідно з абз.3 ст.1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.1995р. №436/95 (далі-Указ №436/95) за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Відповідно до Указу №436/95 правила організації контролю за додержанням норм з регулювання обігу готівки встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною податковою адміністрацією України. Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.
Штрафні санкції, передбачені Указом №436/95, застосовуються до осіб, зазначених у статті 1 цього Указу, органами державної податкової служби на підставі матеріалів проведених ними перевірок і подань державної контрольно-ревізійної служби, фінансових органів, комерційних банків та органів Міністерства внутрішніх справ України у встановленому законодавством порядку.
Згідно з ст.3 Указу №436/95 контроль за додержанням юридичними особами, крім комерційних банків, та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, зазначеними у статті 1 цього Указу, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, здійснюють органи державної податкової служби, державної контрольно-ревізійної служби, Міністерства внутрішніх справ України, комерційні банки та фінансові органи, а комерційними банками - Національний банк України".
На день розгляду судом адміністративної справи відповідачем штрафні (фінансові) санкції у сумі 25626,25грн. не сплачені.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро Демидівського району до Державного бюджету України штрафні санкції у сумі 25626,25грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Дудар О.М.
Постанова складена в повному обсязі 01.06.2010р.