Ухвала від 22.07.2010 по справі 2-а-4598/09

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 липня 2010 року м. ПолтаваСправа № 2-а-4598/09

Полтавський окружний адміністративний суд у складі

Головуючого судді - Чеснокової А.О.

при секретарі - Лисенко М.С.

розглянувши заяву Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення по справі № 2-а-4598/09 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, третя особа: Головне управління Державного казначейства України в Полтавській області про стягнення одноразової грошової допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2008 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, третя особа: Головне управління Державного казначейства України в Полтавській області, в якому просив зобов'язати Міністерство фінансів України виділити та перерахувати через Міністерство праці та соціальної політики України Головному управлінню праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на реєстраційний рахунок Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області для виплати йому недоплачену щорічну разову грошову допомогу за 2008 рік в розмірі 2095 грн. 00 коп. Також зобов'язати Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації виплатити з реєстраційного рахунку Центра по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області одержані для виплати на ім'я позивача кошти недоплаченої щорічної разової грошової допомоги за 2008 рік в розмірі 2095 грн. 00 коп.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 березня 2010 року позовні вимоги задоволено частково - зобов'язано Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації нарахувати ОСОБА_1 недоплачену частину щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2008 рік відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з урахуванням мінімального розміру пенсії, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" та ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та провести виплату.

12 липня 2010 року відповідач Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації звернулось до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 23 березня 2009 року, посилаючись на те, що видатковою частиною Бюджетного кодексу України на 2009 рік не передбачено виділення коштів на виконання судових рішень Полтавського окружного адміністративного суду, в зв'язку із чим виконання зазначеної постанови ускладнене через відсутності коштів на рахунку заявника.

Згідно вимог статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Зазначена стаття не обмежує право суду певними обставинами, при наявності суд яких може розстрочити виконання прийнятого рішення, проте визначальним фактором при наданні відстрочки є винятковість цих випадків та їх об'єктивний вплив на виконання судового рішення.

Підставою для відстрочки можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим у строк або встановленим судом способом.

Як вбачається з матеріалів справи, 12 липня 2010 року Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації звернулось до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Полтавського окружного адміністративного адміністративного суду від 23 березня 2009 року, проте заявником не представлено жодних доказів на підтвердження обставин, які ускладнюють виконання судового рішення.

Окрім цього, наведені у заяві про відстрочення судового рішення доводи суд вважає фактичним запереченням рішення суду, оскільки вказані доводи покладалися в основу письмових заперечень Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації по справі, яким була надана оцінками судами першої та апеляційної інстанції.

Крім того суд зауважує, що реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням бюджетних коштів, котра базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань судом не приймається до уваги, про що зазначено Європейським Судом з прав людини у справі “Качко проти України”.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне заяву Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про розстрочення виконання судового рішення - залишити без задоволення.

Керуючись статтями 160, 165, 168 КАС України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення по справі № 2-а-4598/09 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України, третя особа: Головне управління Державного казначейства України в Полтавській області про стягнення одноразової грошової допомоги - відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали, особою без виклику якої було постановлено ухвалу в той же строк з дня отримання нею копії ухвали, і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя А.О. Чеснокова