79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20.07.2010р. 2а-6638/10/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Шинкар Тетяна Ігорівна, перевіривши матеріали позовної заяви
Публічне акціонерне товариство "Піреус Банк МКБ"
до ДПІ у Франківському районі м. Львова
пропро визнання протиправними дій
ПАТ ?ПІРЕУС БАНК МКБ? звернулося у Львівський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до ДПІ у Франківському районі м.Львова, просить визнати дії щодо викладення незаконних висновків у Акті перевірки від 05.03.2010 року Львівської філії ПАТ ?ПІРЕУС БАНК МКБ? неправомірними.
Відповідно до ст.ст. 2, 4 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно із п.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб”єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Як вбачається з позовної заяви фактично предметом оскарження в даному випадку, є Акт перевірки.
Суддя зауважує, що Акт перевірки -це службовий двосторонній документ, який підтверджує факт здійснених в ході перевірки дій та їх результатів, є носієм доказової інформації про виявлені порушення.
Суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин, а також розглядають позовні заяви про визнання недійсними тільки обов'язкових для виконання рішень державних та інших органів. Не можуть оспорюватись в адміністративному суді Акти перевірки або дії службових осіб підчас проведення перевірки та документування наслідків перевірки, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру, по своїй правовій природі не породжують, не змінюють і не припиняють прав та обов'язків. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Окрім того суддя зауважує, що висновки контролюючого органу викладені в Акті перевірки є предметом дослідження у судовій справі за наслідком оскарження позивачем податкових повідомлень-рішень, якщо такі будуть прийняті контролюючим органом.
Відтак, суди не повинні розглядати справу, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
З огляду на вищевикладене, у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ПАТ ?ПІРЕУС БАНК МКБ?? до ДПІ у Франківському районі м.Львова про визнання дій щодо викладення незаконних висновків у Акті перевірки від 05.03.2010 року неправомірними слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2-4, 17, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Відмовити у відкритті провадження в справі за позовною заявою ПАТ ?ПІРЕУС БАНК МКБ? до ДПІ у Франківському районі м.Львова про визнання дій щодо викладення незаконних висновків у Акті перевірки від 05.03.2010 року неправомірними.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали та апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції, яка подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Львівський окружний адміністративний суд, або в порядку ст.186 КАС України
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченого ст. 254 КАС України.
Суддя Шинкар Т.І.