Справа № 350/591/22
Номер провадження 1-в/350/14/2022
14 червня 2022 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали подання начальника відділення поліції №2 (сел.Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , -
Начальника відділення поліції №2 (сел.Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області звернувся до суду із поданням, в якому зазначив, що вважає за доцільне звернутися з цим поданням до Рожнятівського районного суду для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду за п. ”В” ст. З Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» (далі за текстом - Закон України), у визначеному статтею 5 цього Закону України порядку терміном на один рік та встановити громадянину ОСОБА_2 обмеження передбачені зазначеним законом, а саме:
- заборонити виїжджати в особистих справах за межі Калуського району без письмового дозволу відділення поліції № 2 (сел.Рожнятів);
- заборонити залишати житло за зазначеним вище місцем проживання з 22.00 год. до 06.00 год. наступного дня за винятком часу знаходження на роботі;
- заборонити відвідувати бари, ресторани, вино-горілчані магазини, інші місця із продажу спиртних напоїв на розлив;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію першого вівторка місяця у відділення поліції № 2 (сел. Рожнятів).
Подання мотивовано тим, що ОСОБА_2 , будучи раніше судимий Рожнятівським районним судом Івано-Франківської області 28.02.2018 за ч.3 ст.185, ч.2 ст.185, ч.3 ст.357, ч.1 ст.357, ч.1 ст.162 КК України на підставі ч.1 ст.70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки, звільнившись з місць позбавлення волі, за час перебування на обліку на шлях виправлення не став, зарекомендував себе з негативного боку, систематично протягом року допускав адміністративні правопорушення, а саме:
29.05.2022 ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП, 08.06.2022 за ч.2 ст.178 КУпАП, та 30.05.2022 за ст.173 КУпАП.
Після вчинених правопорушень ОСОБА_2 виносились письмові попередження, як особі, якій може бути встановлено адміністративний нагляд у випадку вчинення ним повторних правопорушень чи інших діянь, що порушують громадський порядок, права та законні інтереси громадян.
ОСОБА_2 ігнорує письмові попередження працівників відділення поліції № 2 (сел.Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про можливість встановлення йому адміністративного нагляду, надалі продовжує вчиняти правопорушення та своєю протиправною поведінкою порушує ст. 3 розділу І Закону України, що є підставою встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечив проти задоволення подання, однак просив заборонити залишати йому житло з 23:00 до 06:00, оскільки він працює, і йому потрібно більше часу, щоб мати можливість доїхати додому.
Суд, вивчивши подання та дослідивши матеріали, якими воно обґрунтовується, заслухавши позицію особи, відносно якої внесено таке подання, прийшов до таких висновків.
Так, згідно ст.ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Підставою застосування адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 у поданні зазначено п. «в» ч.1 ст. 3 Закону України.
Відповідно до п. «в» ч.1 ст. 3 Закону України, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Тобто, в даному випадку передбачено дві підстави застосування адміністративного нагляду:
1) щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини;
2) щодо повнолітніх осіб засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Судом установлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засуджений вироком Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області ч.3 ст.185, ч.2 ст.185, ч.3 ст.357, ч.1 ст.357, ч.1 ст.162 КК України та на підставі ч.1 ст.70 КК України призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.
Також установлено, що ОСОБА_2 29.05.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП, 08.06.2022 за ч.2 ст.178 КУпАП, та 30.05.2022 за ст.173 КУпАП.
Попередженнями особи, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд підтверджено, що ОСОБА_2 був попереджений про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним може бути встановлено адміністративний нагляд із передбаченими законодавством обмеженнями.
Згідно положень ч.ч. 1, 2 ст.6 Закону України, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_2 , відповідних висновків для себе не зробив, систематично притягувався до адміністративної відповідальності, а тому подання начальника відділенням поліції №2 Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області є обґрунтованим та підставним.
Однак подання слід задоволити частково, оскільки ОСОБА_2 у судовому засіданні просив заборонити залишати йому житло з 23:00 до 06:00, бо він працює і йому потрібно більше часу, щоб мати можливість доїхати додому, і суд вважає його вимогу доцільною і такою, що не буде суперечити меті встановлення адміністративного нагляду.
Оцінюючи усі докази, суд вважає доцільним та необхідним застосувати відносно ОСОБА_2 , обмеження, встановлені відповідними пунктами статті 10 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 8 Закону України "Про адміністративний нагляд над особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд -
подання начальника відділення поліції №2 (сел.Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задоволити частково.
Встановити відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 адміністративний нагляд із обмеженнями, а саме :
1. заборонити виїжджати в особистих справах за межі Калуського району без письмового дозволу відділення поліції № 2 (сел.Рожнятів);
2. заборонити залишати житло за зазначеним вище місцем проживання з 23.00 год. до 06.00 год. наступного дня за винятком часу знаходження на роботі;
3. заборонити відвідувати бари, ресторани, вино-горілчані магазини, інші місця із продажу спиртних напоїв на розлив;
4. зобов'язати з'являтися на реєстрацію першого вівторка місяця у відділення поліції № 2 (сел. Рожнятів).
Адміністративний нагляд та обмеження адміністративного нагляду встановити ОСОБА_2 терміном 1 (один) рік з дня оголошення йому цієї ухвали.
Постанову для виконання направити до відділенням поліції №2 Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1