Провадження № 11-п/821/202/22 Справа № 707/860/22 Категорія: ст. 34 КПК України Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_1
13 червня 2022 року Черкаський апеляційний суд в складі колегії суддів:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
секретаря ОСОБА_4 ,
розглянувши подання судді Черкаського районного суду Черкаської області ОСОБА_5 у вигляді ухвали Черкаського районного суду Черкаської області від 01 червня 2022 року про вирішення питання про направлення кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України до належного суду, згідно правил територіальної підсудності встановлених ст. 32 КПК України,
До Черкаського апеляційного суду надійшло вищезазначене подання судді Черкаського районного суду Черкаської області ОСОБА_5 .
Подання мотивоване тим, що відповідно до розпорядженням ВСУ від 08 березня 2022 року № 2/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено територіальну підсудність судових справ Козелецького районного суду Чернігівської області та визначено територіальну підсудність Черкаському районному суду Черкаської області.
На дату звернення з приведеним поданням в провадженні Черкаського районного суду Черкаської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022270350000042 за обвинуваченням ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України, який надійшов з Козелецької окружної прокуратури Чернігівської області та зареєстрований у Черкаському районному суді Черкаської області 10 травня 2022 року, згідно з супровідним листом № 4301.
У підготовчому судовому засіданні 01 червня 2022 року прокурором заявлено клопотання про направлення справи до Черкаського апеляційного суду для вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого у зв'язку із тим, що справа надійшла до Черкаського районного суду Черкаської області після того, як розпорядженням ВСУ від 04 травня 2022 року № 27/0/9-22 відновлено територіальну підсудність судових справ судів Чернігівської області.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали кримінального провадження та перевіривши обґрунтування доводів подання у вигляді ухвали Черкаського районного суду Черкаської області від 01 червня 2022 року про вирішення питання про направлення кримінальне провадження до належного суду, згідно правил територіальної підсудності встановлених ст. 32 КПК України, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку, що подання підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 32 КПК кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.
Частиною 1 ст. 34 КПК передбачено, що кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Згідно абзацу 6 ч. 1 ст. 34 цього Кодексу до початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).
Згідно з ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Розпорядженням ВСУ від 08 березня 2022 року № 2/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено територіальну підсудність судових справ Козелецького районного суду Чернігівської області та визначено територіальну підсудність Черкаському районному суду Черкаської області.
Розпорядженням ВСУ від 04 травня 2022 року № 27/0/9-22 відновлено територіальну підсудність судових справ судів Чернігівської області, змінену розпорядженням Голови Верховного суду від 08 березня 2022 року № 2/0/9-22, із 05 травня 2022 року.
Матеріали справи свідчать про те, що згідно супровідного листа Козелецької окружної прокуратури Чернігівської області від 21 березня 2022 року № 674 вих 22, обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022270350000042 за обвинуваченням ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України був направлений поштовим відправленням 04 травня 2022 року, про що свідчить відбиток штампу Укрпошти (а. с. 1-12, 13).
Дані матеріали надійшли до Черкаського районного суду Черкаської області та зареєстровані в ньому 10 травня 2022 року (а. с. 1).
Згідно з протоколом розподілу судової справи між суддями від 10 травня 2022 року обрано суддю-доповідача ОСОБА_5 (а. с. 14).
Ухвалою Черкаського районного суду Черкаської області від 13 травня 2022 року призначено підготовче засідання у приведеному кримінальному провадженні на 01 червня 2022 року (а. с. 15).
01 червня 2022 року у підготовчому засіданні прокурором заявлено клопотання про направлення вказаного провадження до Черкаського апеляційного суду для вирішення питання про направлення його до належного суду, згідно правил територіальної підсудності встановлених ст. 32 КПК України.
Як вбачається з матеріалів провадження на даний час його судовий розгляд не розпочато. Кримінальне правопорушення вчинене ОСОБА_6 на території смт. Козелець, Чернігівського району, Чернігівської області.
Виходячи зі змісту положень статей 32, 34 КПК, з метою забезпечення оперативності та ефективності розгляду кримінального провадження, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подання судді Черкаського районного суду Черкаської області у вигляді ухвали Черкаського районного суду Черкаської області від 01 червня 2022 року і направити кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України з Черкаського районного суду Черкаської області до Козелецького районного суду Чернігівської області для його розгляду по суті.
Керуючись ст. 32, ст. 34 КПК України, апеляційний суд,
Подання судді Черкаського районного суду Черкаської області ОСОБА_5 задовольнити.
Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України передати з Черкаського районного суду Черкаської області до Козелецького районного суду Чернігівської області.
Ухвала набирає чинності з моменту оголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Судді: ОСОБА_1
ОСОБА_2
ОСОБА_3