Справа 681/431/22
"13" червня 2022 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, учня І - го курсу ДНЗ «Полонський АЦПО», -
за ч.1 ст.178 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №527287 від 08 листопада 2021 року, складеним інспектором ЮП Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області Ніверчуком О.І., ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП, а саме, що (дослівно) 20 травня 2022 року о 18 год. 00 хв. в м. Полонне по вулиці Переца Маркіша, місцевому пляжі на дитячому майданчику, неповнолітній ОСОБА_1 розпивав вино марки «Мікадо» ємкістю 0,5 л., чим порушив вимоги ч.1 ст. 178 КУпАП.
Даний протокол не може бути розглянутий в суді із таких підстав.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Диспозиція ч.1 ст. 178 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді,є банкетною (тобто котра, називаючи тільки частину ознак передбаченого у ній правопорушення, відсилає до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність) і потребує посилання в протоколі на конкретні нормативні акти, які не є законами про адміністративну відповідальність, що були порушені особою.
У зв'язку з цим відповідно до вимог ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення повинен містити конкретні норми (статті, частини статей, пункти) відповідного закону, які регулюють здійснення цих операцій. Однак в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 386575 від 20.05.2022 року не зазначено нормативно-правового акта, вимоги якого порушив ОСОБА_1 , як і не зазачено, що відносно місця, де ОСОБА_1 розпивав спиртні напої, є заборона вчиняти такі дії.
За таких обставин, відповідно до ст.ст.256, 278 КУпАП справа підлягає поверненню на доопрацювання органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення, для належного оформлення протоколу.
Керуючись наведеним, суддя, -
Повернути даний адміністративний матеріал до Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області на доопрацювання.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А.Горгулько