Справа № 677/695/22
Провадження № 3/677/449/22
13.06.2022 року м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Шовкун В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли із відділу поліцейської діяльності № 2 Хмельницького РУП Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області стосовно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 159349 від 06.06.2022 року, згідно з яким ОСОБА_1 ставиться у вину вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Розглянувши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
При підготовці справи до судового розгляду, відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП, суд повинен, з'ясувати, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п.7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ №1376 від 06.11.2015 року (надалі - Інструкція) не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
На порушення п.7 розділу ІІ Інструкції та вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 159349 від 06.06.2022 року містить закреслення та виправлення у зазначенні по батькові особи, вчинення домашнього насильства щодо якої ставиться у вину ОСОБА_1 , які не дозволяють суду ідентифікувати потерпілу особу, та перешкоджають правильно, об'єктивно, з додержанням законності розглянути справу і прийняти рішення по суті.
Протокол про адміністративне правопорушення є важливим доказом по справі, який по суті є обвинувальним актом, оскільки саме на підставі протоколу здійснюється розгляд справи. У даному випадку протокол складений із суттєвими порушеннями Інструкції та КУпАП, що унеможливлює його розгляд по суті, тому справу про адміністративне правопорушення доцільно повернути до відділу поліцейської діяльності № 2 Хмельницького РУП Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до відділу поліцейської діяльності № 2 Хмельницького РУП Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.О.Шовкун