Ухвала від 09.06.2022 по справі 297/1185/22

Справа № 297/1185/22

1-в/301/41/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" червня 2022 р. м. Іршава

Іршавський районний суд Закарпатської області

в складі: головуючого - судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

представника Берегівського РВП ГУНП в Зак. обл. ОСОБА_3

особи відносно якої розглядається подання ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Іршава подання начальника Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, непрацюючого, раніше судимого,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області звернувся в Іршавський районний суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду та обмежень відносно ОСОБА_4 . У поданні зазначає, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробив, на шлях перевиховання та виправлення не став, що виразилось в систематичних порушеннях ним норм адміністративного законодавства. Так, 16.08.2021 вчинив кримінальне правопорушення, про що були внесені відомості до ЄРДР та направлено 26.08.2021 обвинувальний акт до суду; 14.08.2021 ОСОБА_4 було притягнуто до відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП, у вигляді попередження; 29.08.2021 - за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП - у вигляді попередження; 18.10.2021 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51,00 грн.; також 13.08.2021 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн.. Також із ОСОБА_4 , який підпадає під дію ЗУ Законом України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" неодноразово проводились профілактичні бесіди, про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду.

В поданні ставиться питання про встановлення обмежень відносно ОСОБА_4 терміном на 1 рік у вигляді заборони вихід з помешкання з 22-ої години вечора до 6-ої години наступного дня; виїжджати за межі Закарпатської області; заборонити відвідувати торгові об'єкти, де реалізовуються алкогольні напої на розлив та з'являтись для реєстрації в Берегівський РВП в кожний вівторок щотижня з 09:00 год. до 13:00 год..

В судовому засіданні представник Берегівського РВП ОСОБА_3 подання підтримала з мотивів викладених у такому та просила таке задовольнити.

Вивчивши матеріали справи вважаю, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 04.04.2006 року ОСОБА_4 засуджений Роменським міськрайонним судом Сумської області області за ч. 1 ст. 115 КК України до позбавлення волі строком на 10 років . Звільнений 01.07.2013 року умовно-достроково.

Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно п. 9 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.3 ст. 90 КК України, якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового).

Передумовою встановлення відносно засудженого адміністративного нагляду є відбуття ним призначеного покарання та продовження після цього протиправної поведінки.

За змістом ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до вимог п. «а» ч. 1 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції, у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в Постанові № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» в п.5 при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду враховуються тільки ті судимості, жодна з яких не була знята чи погашена у встановленому законом порядку або в порядку амністії чи помилування.

Отже, адміністративний нагляд може бути встановлений лише відносно засудженого, який має непогашену судимість, та лише в межах цієї непогашеної судимості.

Оскільки ОСОБА_4 01.07.2013 звільнився від відбування покарання умовно-достроково, то станом на день надходження до суду подання про встановлення адміністративного нагляду судимість останнього погашена, тому стосовно нього адміністративний нагляд не може бути встановлений.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 89, 90 КК України,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання начальника Берегівського РВП ГУНП в Закарпатській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Іршавський районний суд Закарпатської області протягом семи днів з моменту її проголошення.

Суддя Іршавського

районного суду: ОСОБА_1