Єдиний унікальний номер 741/253/22
Провадження № 3/741/207/22
м. Носівка 26 травня 2022 року
Носівський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Киреєва О.В.,
з участю секретаря судового засідання Гордіної Н.О.,
прокурора Єрашова М.В.
та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення (протокол № 59/2022), передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області,
встановив:
16 лютого 2022 року відносно ОСОБА_1 старшим оперуповноваженим 2 відділу Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Федорець А.О. було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суть якого зводиться до того, що ОСОБА_1 , перебуваючи до 7 червня 2021 року на посаді заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області, маючи військове звання «підполковник», тобто у відповідності до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» під час припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подав таку декларацію 3 серпня 2021 року хоча був виключений зі списків особового складу Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області 7 червня 2021 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснив, що після виключення зі списків особового складу Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області він несвоєчасно подав декларацію, умислу на ухилення від декларування не мав. У лютому 2022 року його ( ОСОБА_1 ) викликали в м. Ніжин Чернігівської області, де поліцейський склав відносно нього протокол про адміністративне правопорушення. При складанні протоколу йому ( ОСОБА_1 ) не роз'яснювали ст. 63 Конституції України.
У судовому засіданні прокурор зазначив, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію після звільнення. У матеріалах справи відсутні письмові пояснення ОСОБА_1 , при складанні адміністративних матеріалів не було встановлено причини пропуску строку для подання декларації, а також на час розгляду справи спливли строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. У зв'язку із цим прокурор просив закрити провадження у справі.
Суд, заслухавши учасників судового провадження, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, приходить до наступного висновку.
Відповідно до витягу з наказу Командувача оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (по особовому складу) № 144 від 19 червня 2019 року підполковник ОСОБА_1 був призначений на посаду заступника військового комісара - начальником мобілізаційного відділення Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області.
Відповідно до витягу з наказу Командувача оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (по особовому складу) № 118 від 11 травня 2021 року підполковника ОСОБА_1 , заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області звільнено з військової служби у відставку за підпунктом «в» пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі) .
Відповідно до витягу з наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) № 64 від 7 червня 2021 року підполковника ОСОБА_1 виключено зі списків особового складу, всіх видів забезпечення та направлено на військовий облік до вищезазначеного центру.
Відповідно до функціональних обов'язків заступник військового комісара - начальник мобілізаційного відділення Носівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Чернігівської області безпосередньо підпорядковується військовому комісару і є прямим начальником для особового складу відділення.
Таким чином, ОСОБА_1 , маючи звання «підполковник» є військовою посадовою особою Збройних сил України і наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, та у відповідності до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до підпункту 2 п. 5, розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (зі змінами), внесеними відповідно до наказу НАЗК № 168/19 від 12 грудня 2019 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року за № 1300/34271, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація (перед звільненням) за 2021 рік особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , зареєстрована в Реєстрі 3 серпня 2021 року о 13 годині 58 хвилин.
Таким чином, суд приходить до висновку, що моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, вчиненого ОСОБА_1 , є дата опублікування поданої ним декларації (після звільнення), тобто 3 серпня 2021 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
За наведених обставин провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247 КУпАП, суд, -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, та особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Киреєв