Рішення від 10.06.2022 по справі 734/299/22

Провадження № 2/734/704/22 Справа № 734/299/22

РІШЕННЯ

іменем України

10 червня 2022 року смт. Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:

Головуючого судді Соловей В.В.,

із участю секретаря судових засідань Ринви Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кіптівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно,

УСТАНОВИВ:

із позовною заявою про визнання за заповітом, посвідченим 01 червня 2017 року старостою села Підлісне Козелецького району Чернігівської області (за реєстровим номером 3-28), після ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , права власності на спадкове майно - на земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406072, площею 0.2500 гектарів у межах згідно з планом, призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована в АДРЕСА_1 , земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406073, площею 0.1583 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в АДРЕСА_1 , земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406074, площею 0.3607 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області, і земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406075, площею 0.1110 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області, у суд звернулася ОСОБА_1 до Кіптівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 подала заяву про судовий розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала. Представник відповідача ОСОБА_3 подав заяву про судовий розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнав.

При судовому розгляді цивільної справи встановлено, що ОСОБА_2 , яка є бабою позивача ОСОБА_1 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після померлої ОСОБА_2 залишилося спадкове майно: земельна ділянка на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406072, площею 0.2500 гектарів у межах згідно з планом, призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована в АДРЕСА_1 ; земельна ділянка на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406073, площею 0.1583 гектарів у межах згідно з планом, призначена для ведення особистого селянського господарства, що розташована в АДРЕСА_1 ; земельна ділянка на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406074, площею 0.3607 гектарів у межах згідно з планом, призначена для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області; земельна ділянка на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406075, площею 0.1110 гектарів у межах згідно з планом, призначена для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області. За заповітом, посвідченим 01 червня 2017 року старостою села Підлісне Козелецького району Чернігівської області (за реєстровим номером 3-28), ОСОБА_2 належне їй майно заповідає ОСОБА_1 . Відповідно до довідки, виданої 26 листопада 2019 року виконкомом Кіптівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, ОСОБА_2 на день смерті була зареєстрована і проживала в АДРЕСА_1 , мала такий склад сім'ї: невістка - ОСОБА_4 ; онука - ОСОБА_1 . 06 грудня 2019 року із заявою про прийняття спадщини за заповітом після ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернулася ОСОБА_1 до державного нотаріуса Козелецької державної нотаріальної контори Чернігівської області (заведена спадкова справа № 280/2019).

Відповідно до ст.ст. 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкоємцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Відповідно до ст.ст. 1233 і 1234 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Право на заповіт має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Право на заповіт здійснюється особисто. Вчинення заповіту через представника не допускається.

Дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Кіптівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно підлягає задоволенню.

За позивачем ОСОБА_1 , як спадкоємцем за заповітом, посвідченим 01 червня 2017 року старостою села Підлісне Козелецького району Чернігівської області (за реєстровим номером 3-28), після баби - ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , необхідно визнати право власності на спадкове майно - на: земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406072, площею 0.2500 гектарів у межах згідно з планом, призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована в АДРЕСА_1 ; земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406073, площею 0.1583 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в АДРЕСА_1 ; земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406074, площею 0.3607 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області; земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406075, площею 0.1110 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області.

Керуючись ст.ст. 1216-1218, 1220-1222, 1233 і 1234 ЦК України, ст.ст. 258, 259, 263, 264, 265, 268, 352, 354 і 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

позов ОСОБА_1 до Кіптівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , як спадкоємцем за заповітом, посвідченим 01 червня 2017 року старостою села Підлісне Козелецького району Чернігівської області (за реєстровим номером 3-28), після баби - ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на: земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406072, площею 0.2500 гектарів у межах згідно з планом, призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що розташована в АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7422088401:62:030:0225; земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406073, площею 0.1583 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7422088401:62:030:0226; земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406074, площею 0.3607 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області, кадастровий номер 7422088401:62:033:0227; земельну ділянку на підставі Державного акта на право власності на земельну ділянку Серії ЯИ № 406075, площею 0.1110 гектарів у межах згідно з планом, призначену для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Підлісне Козелецького (нині - Чернігівського) району Чернігівської області, кадастровий номер 7422088401:62:033:0228.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів із дня проголошення до Чернігівського апеляційного суду через Козелецький районний суд Чернігівської області.

Суддя

Попередній документ
104704985
Наступний документ
104704987
Інформація про рішення:
№ рішення: 104704986
№ справи: 734/299/22
Дата рішення: 10.06.2022
Дата публікації: 14.06.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Козелецький районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (03.02.2022)
Дата надходження: 03.02.2022
Предмет позову: про визнання права власності на спадкове майно
Розклад засідань:
03.03.2026 06:41 Козелецький районний суд Чернігівської області
03.03.2026 06:41 Козелецький районний суд Чернігівської області
03.03.2026 06:41 Козелецький районний суд Чернігівської області
03.03.2026 06:41 Козелецький районний суд Чернігівської області
09.03.2022 10:00 Козелецький районний суд Чернігівської області