Постанова від 08.06.2022 по справі 587/540/22

Справа № 587/540/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2022 року суддя Сумського районного суду Сумської області Степаненко О.А., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Сумського РВП ГУНП в Сумській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_2 , паспорт НОМЕР_1 виданий Ковпаківським РВ СМУ 20.10.1999 року,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 130 ч.1КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2022 року об 12-27 годині, рухаючись по А/Д (грунтова польова дорога) сполучення с.Бурчак - с.Постольне Сумського району Сумської області, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом-мотоблоком «Мотор Січ» з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, почервоніння обличчя. Від проходження огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу алкотестер Драгер 6810 та проходження огляду у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився в присутності 2 свідків,чим порушив п.2.5 ПДР України і скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

ОСОБА_1 пояснив, що дійсно 23 квітня 2022 року об 12-27 годині він, рухаючись по А/Д (грунтова польова дорога) сполучення с.Бурчак-с.Постольне Сумського району Сумської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом-мотоблоком «Мотор Січ». Однак у стані алкогольного сп'яніння він не перебував і в той день алкогольних напоїв не вживав, а вживав напередодні. Йому висунули обвинувачення, що він начебто перебуває у стані алкогольного сп'яніння, запропонували пройти обстеження на місці, однак він відмовився тому, що алкотестера Драгер у поліцейських не було і вони сказали, що зараз приїде машина, привезе алкотестер, треба почекати. Він не міг чекати годину чи півтори, тому відмовився від проходження. Крім того, він відмовився ще й тому, що поліцейські сказали, що якщо Драгер покаже наявність алкоголю, то вони заберуть мотоблок. Тому він і відмовився від проходження огляду.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогами ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозиція ст.130 ч.1 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд на стан сп'яніння проводиться ( п.6 розд. ІІ Інструкціїпро порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 року № 1452/735) поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

У відповідності з Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 № 1452/735, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858) у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.( п. 12 розділу ІІ Інструкції).

Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.( п.5,6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008).

З протоколу про адміністративні правопорушення серії ААБ № 177817 від 23.04.2022 року вбачається, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП працівниками поліції ОСОБА_1 було роз'яснено його права та обов'язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.

Крім того, з протоколу про адміністративні правопорушення ААБ № 177817 від 23.04.2022 року вбачається, що 23 квітня 2022 року об 12-27 годині, рухаючись по А/Д (грунтова польова дорога) сполучення с.Бурчак - с.Постольне Сумського району Сумської області, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом-мотоблоком «Мотор Січ» з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, почервоніння обличчя. Від проходження огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу алкотестер Драгер 6810 та проходження огляду у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився в присутності 2 свідків,чим порушив п.2.5 ПДР України і скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

З відеозапису вчиненого правопорушення, доданого до матеріалів справи і дослідженого судом, вбачається, що ОСОБА_1 добровільно, в присутності двох свідків, відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора алкотестер «Драгер 6810» та в медичній установі. При цьому у ОСОБА_1 спостерігалися ознаки алкогольного сп'яніння, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення ААБ № 177817 від 23.04.2022 року.

З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 ( батька ОСОБА_1 ) та ОСОБА_3 ( брата ОСОБА_1 ) вбачається, що в їх присутності ОСОБА_1 на вимогу працівників поліції в категоричній формі відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, був відсторонений від керування транспортним засобом ( ар.с.2,3).

Отже, безпосередньо дослідивши в судовому засіданні та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає їх належними і допустимими, зібраними у порядку та у спосіб, встановлений законом, а тому вважає встановленим факт наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

З урахуванням характеру вчиненого адміністративного правопорушення та його особи, на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 130 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляду штрафу в доход держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Отримувач платежу: Отримувач ГУК Сум. обл/Сумська обл./21081300 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України(ЕАП) Рахунок отримувача: UA628999980313090149000018001 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496,20 гривень судового збору (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106 Код отримувача: 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код бюджетної класифікації: 22030106 Призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі ( № справи) .

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

На підставі ч.1ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ч. 2ст. 308 КУпАПу разі несплати накладеного штрафу впродовж 15 діб з моменту отримання постанови, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Суддя О.А.Степаненко