10 червня 2022 року
м. Хмельницький
Справа № 676/2420/22
Провадження № 23-з/4820/12/22
Суддя Хмельницького апеляційного суду Федорова Н.О., розглянувши подання голови Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області про передачу на розгляд до іншого суду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1732 КУпАП,
9 червня 2022 року голова Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області звернувся до Хмельницького апеляційного суду з поданням про передачу на розгляд до іншого суду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
Перевіривши та вивчивши матеріали справи суд вважає, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.
Як убачається з матеріалів подання, на розгляд до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області з Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1732 КУпАП.
Потерпілими у даній справі є ОСОБА_2 та її малолітній син ОСОБА_3 (а.с. 1, 4).
Потерпіла ОСОБА_2 працює на посаді помічника судді Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області, що підтверджується даними довідки № 4 від 1 червня 2022 року (а.с. 9).
Згідно з ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня норма, яка б передбачала підстави для передачі справи про адміністративні правопорушення для розгляду з одного суду першої інстанції до іншого, тому суд вважає, що у даному випадку необхідно застосувати аналогію закону, як засіб заповнення прогалини у законодавстві, який полягає у застосуванні врегульованих конкретною нормою правовідносин, норми закону, що регламентує подібні відносини у кримінально-процесуальному законодавстві.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження.
Враховуючи вищезазначені обставини, суд приходить до висновку, що існує необхідність зміни підсудності справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1732 КУпАП та її передачі для розгляду до іншого, найбільш територіально наближеного суду Хмельницької області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 294 КУпАП, 34 КПК України, суд
Подання голови Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області задовольнити.
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1732 КУпАП передати на розгляд до Дунаєвецького районного суду Хмельницької області.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Хмельницького
апеляційного суду Н.О. Федорова