Справа № 523/5711/22
Номер провадження 3/523/4165/22
"06" червня 2022 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Кремер І.О., розглянувши матеріали Південного територіального управління Військової служби правопорядку Міністерства оборони України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Стіжок, Шумського району, Тернопільської обл., зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , солдата, коваля ремонтної майстерні технічних засобів продовольчої служби військової частини НОМЕР_1
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КпАП України, -
До Суворовського районного суду м. Одеси надійшли матеріали адміністративної справи від Південного територіального управління Військової служби правопорядку Міністерства оборони України про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст.172-20 КпАП України.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № ОД/V/269 від 01.06.2022 року вбачається, що солдат ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем призваним по мобілізації, проходячи службу у військовій частині НОМЕР_1 , діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби на порушення своїх статутних обов'язків, перебував в стані алкогольного сп'яніння та виконував обов'язки військової служби в умовах воєнного стану, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172 - 20 КпАП України.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Однак, в матеріалах справи наявна заява ОСОБА_1 , в якій просить суд провести розгляд справи за його відсутності та свою вину визнає у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, суддя доходить наступного висновку.
Відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, якщо вони вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду, передбачена ч.3 ст.172-20 КпАП України.
Згідно з приписами ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
З наявного в матеріалах справи Протоколу медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння № 000373 від 01.06.2022 року вбачається, що ОСОБА_1 , станом на 01.06.2022 року 13год. 50хв. перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Вина правопорушника підтверджується Протоколом про адміністративне правопорушення № ОД/V/269 від 01.06.2022 року, Протоколом Серії ОД № 000096 від 01.06.2022 року адміністративне затримання, Протоколом медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану сп'яніння № 000373 від 01.06.2022 року та іншими матеріалами справи.
Згідно до ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно приписів ст. 1 Закону України «Про оборону України», ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до Указу Президента України № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.
З огляду на вищевикладене, приходжу до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП - розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів, вчинене в умовах особливого періоду, а тому до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у штрафу в розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Однак, враховуючи той факт, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, суддя вважає, що такий підлягає звільненню від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283, 284, ч.3 ст. 172-20 КУпАП,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП України, та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3655/три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять/грн.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Суворовського
районного суду м. Одеси І.О. Кремер