Справа № 420/25923/21
09 червня 2022 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглядаючи за правилами спрощеного позовного в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 про зміну способу виконання рішення суду,-
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2022 року: позов ОСОБА_1 задоволено; визнано протиправною бездіяльність Подільської міської ради Подільського району Одеської області щодо не розгляду клопотання ОСОБА_1 від 27.09.2021 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки орієнтовною площею 2 га. для ведення особистого селянського господарства, за рахунок земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, с. Ліпецьке на території Подільської міської ради Подільського району Одеської області; зобов'язано Подільську міську раду Подільського району Одеської області розглянути клопотання ОСОБА_1 від 27.09.2021 про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки орієнтовною площею 2 га. у власність для ведення особистого селянського господарства у відповідності із пунктом "б" частини 1 статті 121 ЗК України за рахунок сформованої земельної ділянки комунальної власності Подільської міської ради Подільського району Одеської області кадастровий номер: 5122984200:01:002:0567 - 40.6659 га., або земельної ділянки кадастровий номер 5122984200:01:002:0763 - 20.9804 га., чи земельної ділянки кадастровий номер 5122984200:01:002:0789 - 13,7304 га., за межами с. Ліпецьке, Подільського району Одеської області, та прийняти рішення по даному клопотанню з урахуванням правової оцінки, наданої судом; стягнуто з Подільської міської ради Подільського району Одеської області за рахунок бюджетних асигнувань Подільської міської ради Подільського району Одеської області на користь ОСОБА_1 витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1000,00 грн.
Позивачем 30 травня 2022 року за вх. № 17762/22 подано до суду заяву про зміну способу виконання рішення суду, а саме встановити: стягнути з Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області за рахунок бюджетних асигнувань Виконавчого комітету Подільської міської ради Подільського району Одеської області на користь ОСОБА_1 витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 1000,00 грн.
Вказана заява обґрунтована тим, що Управляння Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області повертає виконавчі листи стягувачу в зв'язку з тим, що боржником визначено Подільську міську раду Подільського району Одеської області, яка не обслуговується органами Казначейства (не має розрахункових рахунків відкритих в органах Казначейства).
Вирішуючи вказану заяву, суд зазначає наступне.
Згідно ч.2 ст.14 КАС України судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами, та їх об'єднаннями на всій території України.
Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 1 статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з частиною 3 статті 378 КАС України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Судом встановлено, що станом на дату звернення позивача до суду з даною заявою та на дату прийняття даного рішення ОСОБА_1 до суду із заявою щодо видачі виконавчого листа не звертався та такий не видавався.
Водночас, у своїй заяві позивач стверджує, що Управляння Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області повертає виконавчі листи стягувачу, однак доказів повернення виконавчого листа позивачем до суду не надано.
Таким чином, враховуючи те, що позивачем у своїй заяві не наведено належного обґрунтування обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, не надано доказів на підтвердження своїх доводів щодо того, що Управлянням Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області виконавчий лист у даній справі повернуто, ба більше того, такий виконавчий лист у справі №420/25923/21 судом взагалі не видавався, суд доходить висновку про необґрунтованість заяви ОСОБА_1 про зміну способу виконання рішення суду та про відсутність підстав для її задоволення.
Керуючись статтями ст. 44 5-11, 241, 243, 248, 256, 378КАС України, суд -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про зміну способу виконання рішення суду - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А. Вовченко