Справа № 143/280/22
Іменем України
30.05.2022 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності № 2 ВП № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Встановив:
08 квітня 2022 року до Погребищенського районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 449856 від 06.04.2022 року щодо ОСОБА_1 для притягнення останнього до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню для організації його доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В ст. 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, суддею встановлено, що в справі відсутня довідка про те, чи отримувала особа, яка притягується до відповідальності, посвідчення водія на право керування транспортними засобами та чи не позбавлялась їх протягом року, так як санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Зважаючи на вище зазначене, суд позбавлений можливості встановити, чи отримував ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами, а відтак справа не може бути розглянута.
З огляду на викладене, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП слід повернути до Сектору поліцейської діяльності № 2 ВП № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП, суд -
Постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Сектору поліцейської діяльності № 2 ВП № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Роз'яснити працівникам Сектору поліцейської діяльності № 2 ВП № 4 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, що в справах про адміністративні правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, наявність в матеріалах справи довідки про те, чи отримувала особа, яка притягується до відповідальності посвідчення водія на право керування транспортними засобами та чи не позбавлялась їх протягом року, є обов'язковою.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя