майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
"31" травня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/666/19
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Шніт А.В.
секретар судового засідання Шундрик Т.В.
за участю представників сторін:
прокурор: Тарасюк В.С., посвідчення №058855 від 21.12.2020;
від позивача: не з'явився;
від відповідачів: не з'явилися
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Керівника Новоград-Волинської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Заможне-Агро";
2) Новоград-Волинської районної державної адміністрації Житомирської області;
про визнання недійсним договору оренди від 25.10.2017 та зобов'язання повернути земельні ділянки
Керівник Новоград-Волинської місцевої прокуратури звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Заможне - Агро" та Новоград-Волинської районної державної адміністрації Житомирської області , згідно якого просить:
- визнати недійсним договір оренди вiд 25.10.2017, укладений між Новоград-Волинською районною державною адміністрацією та ТОВ "Заможне Агро" щодо земельних часток (паїв) для ведення товарного сiльськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (пав) спільної часткової власності із земель реформованого КСП "Діброва" на території Барвинівської сiльської ради Новоград-Волинського району, Житомирської областi (за межами населеного пункту) загальною площею 91 га;
- зобов'язати ТОВ "Заможне Агро" повернути на користь держави в особi Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області земельні ділянки кадастрові номери 1824080200:01:000:0540, 1824080200:01:000:0541, 1824080200:01:000:0542, 1824080200:01:000:0543 та 1824080200:01:000:0544, загальною площею 91 га згідно акту прийому-передачі.
В якості правових підстав позову прокурор зазначає ст.203, 207 Цивільного кодексу України, ст. 122, 124, 125, 134, 135 Земельного кодексу України, ст. 4, 16 Закону України "Про оренду землі".
Ухвалою суду від 08.07.2019 постановлено прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; призначити підготовче засідання.
Ухвалою суду від 02.10.2019 постановлено позовну заяву залишити без руху; керівнику Новоград-Волинської місцевої прокуратури та Головному управлінню Держгеокадастру у Житомирській області протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 16.10.2019 постановлено продовжити розгляд справи №906/666/19; призначити підготовче засідання.
Ухвалою суду від 19.01.2021 провадження у справі №906/666/19 зупинено на час проведення судової земельно-технічної експертизи, призначеної згідно ухвали Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 11.06.2019 у справі № 285/1301/18 (у рамках кримінального провадження №4201806240000011 від 27.02.2018).
Ухвалою суду від 26.07.2021 постановлено провадження у справі №906/666/19 поновити; підготовче судове засідання призначити на 07.09.2021.
Ухвалою суду від 30.11.2021 постановлено клопотання Керівника Новоград-Волинської окружної прокуратури про заміну позивача правонаступником від 06.09.2021 задовольнити; замінити позивача у справі №906/666/19 - Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області на правонаступника - Брониківську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області.
Ухвалою суду від 10.02.2022 постановлено, зокрема, закрити підготовче провадження та призначити справу №906/666/19 до судового розгляду по суті.
Прокурор у судовому засіданні 31.05.2022 позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві. Також підтримав клопотання про повернення з Державного бюджету України 50% судового збору, в зв'язку з визнанням позову 1-им відповідачем.
Представник позивача в судове засідання 31.05.2022 не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, хоча з датою, часом та місцем розгляду справи був ознайомлений вчасно і належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 111, т.4).
Представник 1-го відповідача в судове засідання 31.05.2022 також не прибув. Водночас, 09.05.2022 через систему "Електронний суд" останнім надіслано заяву про розгляд справи без його участі, в якій, зокрема, підтверджується підтримання поданої 07.02.2022 заяви про визнання позову (а.с. 94-96, т.4)
Представник 2-го відповідача в судове засідання 31.05.2022 теж не з'явився, 24.05.2022 на електронну адресу суду направив клопотання №01-14/1304 від 18.05.2022 про розгляд справи без його участі (а.с. 112, т.4).
Відповідно до ч.1 ст.202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи, що явка представників позивача та відповідачів у судове засідання обов'язковою не визнавалася, суд вважає, що їх відсутність, не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, господарський суд
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
09.08.2017 Розпорядженням голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації (2-ий відповідач) №556 Товариству з обмеженою відповідальністю "Заможне Агро" (1-ий відповідач) надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою надання їх в оренду даному підприємству на 10 років або до моменту отримання власниками земельних часток (паїв) правовстановлюючих документів взамін сертифікатів на право на земельні частки (паї) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв) із земель спільної часткової власності реформованого КСП "Діброва" на території Барвинівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, загальною площею 91,00га, у тому числі: рілля - 45,25га, пасовище - 45,75га (а.с. 23, т.1).
Розпорядженням голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації від 05.10.2017 №719 ТОВ "Заможне Агро" затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) з метою надання їх в оренду, або до моменту отримання власниками земельних часток (паїв) правовстановлюючих документів на право власності на земельні частки (паї), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв) із земель спільного сумісного використання реформованого КСП "Діброва" на території Барвинівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області загальною площею 91,00га, та надано ТОВ "Заможне Агро" вказані нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї) в оренду строком на 49 років, або до моменту отримання власниками земельних часток (паїв) взамін сертифікатів на право на земельні частки (паї), для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, із земель спільного сумісного використання реформованого КСП "Діброва" (а.с. 24-25, т.1).
Згідно зазначеної вище технічної документації із землеустрою вказані земельні ділянки належать до земель сільськогосподарського призначення - невитребуваних часток (паїв) спільної часткової власності громадян із земель реформованого КСП "Діброва" на території Барвинівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (а.с. 97-123, т.1).
25.10.2017 на підставі розпорядження голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації від 05.10.2017 №719 між Новоград-Волинською районною державною адміністрацією (орендодавець - 2-ий відповідач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Заможне Агро" (орендар - 1-ий відповідач) укладено договір оренди земельних часток (паїв) (далі - Договір) (а.с. 14-18, т.1).
Відповідно до п.1.1, 2.1 Договору, орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельні частки (паї) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв) спільної часткової власності із земель реформованого КСП "Діброва", категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, які розташовані на території Барвинівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (за межами населеного пункту), загальною площею 91,00га, у тому числі: рілля - 45,25га, та сіножаті - 45,75га, а саме земельні частки (паї) з:
- кадастровим номером 1824080200:01:000:0540, розміром - 5,7500га;
- кадастровим номером 1824080200:01:000:0541, розміром - 7,2500га;
- кадастровим номером 1824080200:01:000:0542, розміром - 11,3500га;
- кадастровим номером 1824080200:01:000:0543, розміром - 20,900га;
- кадастровим номером 1824080200:01:000:0544, розміром - 45,7500га.
Згідно п.3.1 Договору останній укладено на 49 років до 25.10.2066 року з урахуванням ротації культур та сивозмін, але не довше, ніж до моменту отримання власниками паїв відповідних правовстановлюючих документів на земельні ділянки.
Пунктом 6.1 Договору передбачено, що передача земельних часток (паїв) в оренду здійснюється н а п і д с т а в і р о з п о р я д ж е н н я г о л о в и р а й д е р ж а д м і н і с т р а ц і ї № 7 1 9 в і д 0 5 . 1 0 . 2 0 1 7.
Передача земельних часток (паїв) орендарю здійснюється після підписання сторонами договору за актом приймання-передачі земельних часток (паїв) (п.6.3 Договору).
Так, в матеріалах справи міститься Акт прийому-передачі земельних часток (паїв) до Договору від 25.10.2017, за яким орендодавцем передано, а орендарем прийнято в строкове платне користування земельні частки (паї) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв) спільної часткової власності із земель реформованого КСП "Діброва", категорія земель - землі сільськогосподарського призначення, які розташовані на території Барвинівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (за межами населеного пункту), загальною площею 91,00га, у тому числі: рілля - 45,25га, сіножаті - 45,75га, а саме земельні частки (паї) з кадастровим номером 1824080200:01:000:0540, розміром - 5,7500га; кадастровим номером 1824080200:01:000:0541, розміром - 7,2500га; кадастровим номером 1824080200:01:000:0542, розміром - 11,3500га; кадастровим номером 1824080200:01:000:0543, розміром - 20,900га; кадастровим номером 1824080200:01:000:0544, розміром - 45,7500га (а.с. 19, т.1).
25.08.2018 сторони уклали додаткову угоду №1 до Договору, в якому зокрема виклали п.3.1 Договору в наступній редакції: "Договір укладено на 15 (п'ятнадцять) років до 25.10.2032 з урахуванням ротації культур та сівозмін, але не довше ніж до моменту отримання власниками паїв відповідних правовстановлюючих документів на земельні ділянки".
02.05.2019 розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації №157, враховуючи клопотання (припис) Головного управління Держгекадастру у Житомирській області №13-6-0-.47-1748/2-19 від 18.03.2019, скасовано Розпорядження голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації від 05.10.2017 №719 "Про затвердження технічної документації" (а.с. 29, т.1).
З огляду на скасування розпорядження голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації від 05.10.2017 №719 "Про затвердження технічної документації" та відсутність згоди належного на час виникнення спірних правовідносин орендодавця (Головного управління Держгекадастру у Житомирській області, правонаступником якого є Брониківська сільська рада Новоград-Волинського району Житомирської області (позивач)) на передання земельної ділянки в оренду (шляхом оформлення відповідного рішення), а також норми чинного законодавства, керівник Новоград-Волинської місцевої прокуратури звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Заможне - Агро" та Новоград-Волинської районної державної адміністрації Житомирської області , згідно якого просить:
- визнати недійсним договір оренди вiд 25.10.2017, укладений між Новоград-Волинською районною державною адміністрацією та ТОВ "Заможне Агро" щодо земельних часток (паїв) для ведення товарного сiльськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (пав) спільної часткової власності із земель реформованого КСП "Діброва" на території Барвинівської сiльської ради Новоград-Волинського району, Житомирської областi (за межами населеного пункту) загальною площею 91 га;
- зобов'язати ТОВ "Заможне Агро" повернути на користь держави в особi Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області земельні ділянки кадастрові номери 1824080200:01:000:0540, 1824080200:01:000:0541, 1824080200:01:000:0542, 1824080200:01:000:0543 та 1824080200:01:000:0544, загальною площею 91 га згідно акту прийому-передачі.
Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
У відповідності до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст.18 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) (тут і надалі - у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин) до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії.
Статтею 19 ЗК України визначено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на відповідні категорії, у тому числі, землі сільськогосподарського призначення. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадян чи юридичних осіб, можуть перебувати у запасі.
У відповідності до ст. 84 ЗК України у державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності. Право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
Згідно ч. 1, 2, 3 ст.124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.122 ЗК України районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: а) ведення водного господарства; б) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини сьомої цієї статті; в) індивідуального дачного будівництва.
Водночас, за змістом ч.4 ст.122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Відповідно до п.1 Положення "Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері національної інфраструктури геопросторових даних, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру.
Згідно пп.50 п.2 Положення "Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру" Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.
Таким чином, право розпоряджатися земельними ділянками запасу (резерву), розташованими за межами населеного пункту, належить центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, у даному випадку - Головному управлінню Держгеокадастру в Житомирській області (станом на час виникнення спірних правовідносин). При цьому, зазначеним органом влади жодних рішень щодо надання 1-му відповідачу вказаних земельних ділянок в оренду не приймалось.
Натомість, у порушення наведених вище вимог законодавства Новоград-Волинською районною державною адміністрацією поза межами наданих повноважень передано в оренду ТОВ "Заможне-Агро" земельні ділянки державної власності загальною площею 91,00га, відтак, розпорядження голови Новоград-Волинської райдержадміністрації №556 від 09.08.2017 та №719 від 05.10.2017 є незаконними та підлягали скасуванню.
Так, 02.05.2019 розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації №157, враховуючи клопотання (припис) Головного управління Держгекадастру у Житомирській області №13-6-0-.47-1748/2-19 від 18.03.2019, скасовано Розпорядження голови Новоград-Волинської районної державної адміністрації від 05.10.2017 №719 "Про затвердження технічної документації" (а.с. 29, т.1), про що судом зазначалося вище.
При цьому, варто зауважити, що розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації №157 від 02.05.2019 як станом на день звернення прокурора до суду з позовом у даній справі, так і на день ухвалення судового рішення, є чинним та ніким не скасованим, і такі докази в матеріалах справи відсутні.
Щодо позовної вимоги про визнання недійсним договору оренди вiд 25.10.2017, укладеного між Новоград-Волинською районною державною адміністрацією та ТОВ "Заможне Агро" щодо земельних часток (паїв) для ведення товарного сiльськогосподарського виробництва за рахунок невитребуваних земельних часток (пав) спільної часткової власності із земель реформованого КСП "Діброва" на території Барвинівської сiльської ради Новоград-Волинського району, Житомирської областi (за межами населеного пункту) загальною площею 91,00га, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Положенням ст.215 Цивільного кодексу України передбачено, що недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені ч.1-3 ст.203 цього Кодексу, є підставою для визнання правочину недійсним.
При цьому, за змістом ч.1 ст.203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Згідно ч.2 ст.215 Цивільного кодексу України особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Із системного аналізу норм Земельного кодексу України, вбачається, що договір оренди землі укладається на підставі рішення органу виконавчої влади, а тому вирішення питання про правомірність його укладення залежить від того, чи є законним рішення, на підставі якого його видано.
Водночас, як судом зазначалося вище, п.6.1 договору оренди земельних часток (паїв) від 25.10.2017 передбачено, що передача земельних часток (паїв) в оренду здійснюється н а п і д с т а в і р о з п о р я д ж е н н я г о л о в и р а й д е р ж а д м і н і с т р а ц і ї № 7 1 9 в і д 0 5 . 1 0 . 2 0 1 7.
Зважаючи на те, що оспорюваний правочин, укладений на основі незаконно виданого розпорядження (яке, станом на день звернення прокурора до суду з відповідною позовною заявою, було скасовано), відповідно до ст.203, 215 Цивільного кодексу України, останній підлягає визнанню недійсним.
При цьому, суд враховує, що позивач не є стороною оспорюваних правочинів, що виключає застосування ст.216 Цивільного кодексу України щодо реституції, тому, займані земельні ділянки підлягають передачі органу, який, станом на день ухвалення рішення суду, має право розпоряджатися спірними земельними ділянками, а саме - Брониківській сільській раді Новоград-Волинського району Житомирської області.
Необхідно зазначити, згідно ч.2, 3 ст.13 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч.1 ст.73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відтак, сторони звертаючись до суду повинні враховувати те, що визначення та наповнення доказової бази переданого на розгляд суду спору покладаються саме на сторони, а не на суд.
Суд вирішує спір на підставі поданих та витребуваних в порядку ст.81 ГПК України сторонами доказів.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч.1 ст.86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Варто зауважити, що ТОВ "Заможне-Агро" позов визнало в повному обсязі, про що зазначено в заяві від 07.02.2022 (а.с. 65, т.4).
Частиною 1 статті 191 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно ч.4 ст.191 Господарського процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи викладене вище, позовні вимоги прокурора є правомірними, такими, що підтверджуються належними доказами, не заперечуються та визнаються 1-им відповідачем, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати за результатами розгляду справи.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
За змістом ч.1 ст.130 Господарського процесуального кодексу України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Враховуючи викладене, 50% судового збору, який сплачений Житомирською обласною прокуратурою за подання позову до суду, підлягає поверненню їй з Державного бюджету України, решта 50% сплаченого судового збору покладається судом на відповідачів.
Керуючись статтями 123, 129, 130, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним договір оренди земельних часток (паїв) вiд 25.10.2017, укладений між Новоград-Волинською районною державною адміністрацією (11700, Житомирська область, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16; ідентифікаційний код 04053654) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Заможне Агро (14424, Житомирська область, Житомирський район, с. Заможне, вул. Лесі Українки, 1-Г, офіс 2; ідентифікаційний код 39591749).
3. Товариству з обмеженою відповідальністю "Заможне Агро" (14424, Житомирська область, Житомирський район, с. Заможне, вул. Лесі Українки, 1-Г, офіс 2; ідентифікаційний код 39591749) повернути на користь держави в особi Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (11774, Житомирська область, Новоград-Волинський район, с. Романівка, вул. Центральна, 22; ідентифікаційний код 04348800) земельні ділянки з кадастровими номерами 1824080200:01:000:0540, 1824080200:01:000:0541, 1824080200:01:000:0542, 1824080200:01:000:0543 та 1824080200:01:000:0544, загальною площею 91га, згідно акту прийому-передачі.
4. Стягнути з Новоград-Волинської районної державної адміністрації (11700, Житомирська область, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16; ідентифікаційний код 04053654) на користь Житомирської обласної прокуратури (10008, м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера, будинок 11; ідентифікаційний код 02909950) 480,25грн судового збору.
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Заможне Агро" (14424, Житомирська область, Житомирський район, с. Заможне, вул. Лесі Українки, 1-Г, офіс 2; ідентифікаційний код 39591749) на користь Житомирської обласної прокуратури (10008, м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера, будинок 11; ідентифікаційний код 02909950) 1 440,75грн судового збору.
6. Повернути Житомирській обласній прокуратурі (10008, м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера, будинок 11; ідентифікаційний код 02909950) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 921,00грн, сплачений згідно платіжного доручення №897 від 20.06.2019, оригінал якого міститься в матеріалах справи №906/666/19.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 09.06.22
Суддя Шніт А.В.
Віддрукувати:
1 - у справу
2 - Житомирській обласній прокуратурі (наручно) та на електронну пошту: prokzt@zhit.gp.gov.ua
3 - Новоград-Волинській місцевій прокуратурі на електронну пошту: nvmprpost@zhit.gp.gov.ua
4 - ТОВ "Заможне Агро" (11701, Житомирська область, Новоград-Волинський район, м. Новоград-Волинський, вул. Лесі Українки, буд. 1-Г, офіс 2) (рек. з пов.) та на електронну пошту lawyer@ts-2001.com
yanchevska_olga@ukr.net
zamozhneagro@gmail.com
advocate.onishchuk@gmail.com
5 - Новоград-Волинській РДА (11701, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, буд. 16) (рек. з повід.)
та на електронну пошту 04053654@mail.gov.ua
6 - Брониківській сільській раді (11774, Житомирська обл., Новоград-Волинський р-н, село Романівка, вул. Центральна, буд.22) (рек. з пов.) та на електронну пошту: bronuku_otq@ukr.net