ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"08" червня 2022 р. справа № 300/659/22
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області”
про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,
ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1 ) 31.01.2022 звернувся в суд з позовною заявою до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області” (надалі, також - відповідач, ДУ ТМО), у якій просить:
- визнати протиправними дії Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області” щодо відмови ОСОБА_1 у внесенні змін до довідки від 01.06.2021 №600 про розмір грошового забезпечення шляхом включення до неї індексації грошового забезпечення та надіслання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії;
- зобов'язати Державну установу “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області” внести зміни до довідки від 01.06.2021 №600 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 в розмірі 887,09 грн та надіслати таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, ОСОБА_1 зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено у внесенні змін до довідки від 01.06.2021 №600 про розмір грошового забезпечення шляхом включення до неї індексації грошового забезпечення та надіслання її до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру його пенсії. Оскільки, відповідно до абзацу 5 статті 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» визначено, що Законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін. Враховуючи те, що індексація грошового забезпечення має систематичний (постійний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня заробітної плати (грошового забезпечення) внаслідок її знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, тому на думку позивача вона має бути врахована у склад грошового забезпечення.
Ухвалою суду від 04.02.2022 позовну заяву залишено без руху, та надано позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) цієї ухвали для усунення недоліків шляхом долучення належним чином оформленого посвідчення учасника ліквідації Чорнобильської катастрофи, яке підтверджує підставу звільнення від сплати судового збору відповідно до закону або документ про сплату судового збору за подання даної позовної заяви у розмірі 992,40 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 (сорок) копійок (а.с. 22-23).
У встановлений судом строк недоліки позовної заяви позивачем усунуто (а.с. 1).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.02.2022 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 262 КАС України (а.с. 28-29).
Державна установа “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області” скористалася правом подання відзиву, який отримано судом 06.04.2022 за №33/29-462 від 04.04.2022 (а.с. 31-36). Так, у відзиві представниця відповідача зазначила, що довідка видана Державною установою “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області” від 01.06.2021 №600 про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 згідно з Постановою №988 за прирівняною посадою поліцейського. Тобто, пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, установлених законодавством, з якого сплачено загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Твердження позивача про те, що індексація має бути включена у склад грошового забезпечення суперечить рішенню Конституційного Суду України від 12.05.2015 №4-рп2015 у справі №1-9/2015, що на підставі частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у випадку встановлення, виключно законами України, нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, до яких належать лише надбавки, доплати та підвищення. Таким чином індексація грошового забезпечення, яка не є складовою чи новим щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, встановленим на час спірних правовідносин законодавством не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії та не може бути включена до оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 . Оскільки індексація не визначена Постановою №988 як один із видів грошового забезпечення поліцейського, тому єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму індексації не нараховується, а індексується вже перерахована пенсія таких осіб. Просила суд у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовити в повному обсязі.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.
Згідно з витягом з наказу від 24.12.2007 за №183 о/с на підставі рапорту від 21.11.2007 ОСОБА_1 звільнено з органів внутрішніх справ 31.12.2007 (а.с. 9).
Не погоджуючись із розміром пенсії, позивач звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області" із заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення з врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення станом на листопад 2019 року. За результатами розгляду якої, Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області" 02.06.2021 складено довідку за №600 про розмір грошового забезпечення позивача за листопад 2019 року, яка включає такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби в поліції 50%, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 39,99%, премія 145,71% (а.с. 17). В примітках оновленої довідки вказано, що довідка складена враховуючи рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 в справі №826/12704/18 та рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у справі №160/8324/19.
В подальшому позивач звернувся із запитом до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області щодо розміру нарахованого грошового забезпечення старшого сержанта поліції за посадою «помічник чергового відділу поліції» за період з 01.01.2018 до 01.04.2021 та за листопад 2019 року. У відповідь 18.05.2021 за №12д/108/05/29-2021 Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області направило позивачу довідки інформаційного характеру про розмір нарахованого грошового забезпечення, зокрема на листопад 2019 року, згідно якої: посадовий оклад - 1900,00 грн, оклад за спеціальним званням (старший сержант поліції) - 1000,00 грн, надбавка за стаж служби (50%) - 1450,00 грн, премія - 6065,91, індексація - 887,09 грн (а.с. 14).
З метою включення індексації до грошового забезпечення, позивач 03.09.2021 звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області" із заявою про внесення змін до довідки №600 від 01.06.2021 про розмір грошового забезпечення з обов'язковим включенням до неї індексації грошового забезпечення в розмірі 887,09 грн для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії (а.с.10,11).
У відповідь на вказану заяву 07.09.2021 за №33/29-Н-2004 Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області" повідомлено позивача про відсутність підстав для повторного виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення, оскільки виплата індексації не передбачена Постановою №988 та не є складовою грошового забезпечення, а компенсаційною виплатою, яка нараховується і виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (а.с.18,19).
Вважаючи відмову відповідача протиправною та такою, що порушує право ОСОБА_1 на належне пенсійне забезпечення, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд, при вирішенні даної справи, керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.
Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 за №2262-XII (надалі, також - Закон №2262-XII).
Так, статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 01.01.2016 проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (надалі, також - Постанова №988). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
При цьому, у Постанові Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (надалі, також - Порядок №45) від 13 лютого 2008 у Додатку 2 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Кабінет Міністрів України 11.11.2015 прийняв постанову №988, яка набрала чинності 02.12.2015, та якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.
Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 за №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (надалі, також - Порядок №260).
Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Зокрема, пунктами 4-11 Порядку №260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції; надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі; надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за почесне звання «заслужений»; доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності; доплата за вчене звання; доплата за службу в нічний час.
Таким чином, з 19.11.2019, дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно з Законом України № 2262-XII, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановами №988, №260 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Крім того, суд враховує, що у постановах Верховного Суду від 15 серпня 2019 року у справі №821/256/17 та від 25 листопада 2019 року у справі №809/325/18 касаційний суд висловив правову позицію, у відповідності до якої в довідку для перерахунку пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 включаються надбавки та премії, які фактично виплачувалися поліцейським за відповідними посадами у місяці, з якого відбувається перерахунок пенсії.
З огляду на зазначене, позивач реалізував своє право на отримання пенсії у належному йому розмірі, відповідно до Постанови № 988, а саме йому виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про грошове забезпечення із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій за №600 від 01.06.2021.
Щодо необхідності включення до цієї довідки сум індексації грошового забезпечення, суд вважає такі помилковими, з огляду на таке.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регульовано Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (надалі, також - Закон № 1282-XII).
Згідно з абзацом 3 статті 1 Закону № 1282-XII, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до абзацу 2 статті 2 Закону № 1282-XII передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема оплата праці (грошове забезпечення).
Абзацом 2 статті 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» встановлено, що у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.
Отже, з наведених вище правових норм можна дійти висновку, що індексація має спеціальний статус виплати з боку держави у формі відшкодування знецінення грошових доходів громадян, зокрема, пенсії, стипендії; оплати праці (грошового забезпечення), яка має систематичний характер, а тому, відповідно до правових висновків Верховного Суду, сформованих у постанові від 03.04.2019 у справі №638/9697/17, територіальні органи Пенсійного фонду України при обрахуванні пенсії особам, які мають право на неї відповідно до Закону №2262-ХІІ, повинні враховувати індексацію грошового забезпечення, яка нараховувалася військовослужбовцю за час служби перед звільненням.
Поряд з цим, суд звертає увагу, що слід розрізняти спірні питання щодо врахування індексації грошового забезпечення особи при призначенні пенсії (ст. 43 Закону № 2262-ХІІ) та при її подальшому перерахунку (ст. 63 Закону № 2262-ХІІ). Наведена вище правова позиція суду касаційної інстанції висловлена стосовно саме призначення пенсії.
Натомість, порядок здійснення перерахунку пенсій військовослужбовців, у тому числі колишніх працівників поліції, врегульовано статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
У той же час, у рішенні Конституційного Суду України від 13.05.2015 № 4-рп/2015 у справі №1-9/2015 Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення першого речення частини 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.
Таким чином, оскільки індексація грошового забезпечення не належить до надбавок, доплат, підвищень, тобто не відноситься до додаткових видів грошового забезпечення, така, на переконання суду, не підлягає врахуванню при перерахунку пенсії на підставі частини 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ.
Крім того, суд вважає за необхідне наголосити на нормі статті 64 Закону України № 2262-ХІІ, якою визначено, що призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей пенсії підвищуються відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
Таким чином, грошове забезпечення, встановлене законодавством для поліцейських, яке враховується при перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), не включає індексації, оскільки індексація не є його складовою, а індексується вже перерахована пенсія.
Як уже зазначалося вище, згідно з абзацом 2 статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України, і які не мають разового характеру.
Оскільки позивач є пенсіонером, його грошовим доходом є пенсія, яка відповідно до вказаних вище нормативно-правових актів, є об'єктом індексації, що має нараховуватись щомісячно, за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив встановлений поріг індексації, у частині, що дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
На підставі викладеного, суд зазначає, що саме проведення індексації перерахованої позивачу пенсії (з урахуванням надбавок, доплат та підвищень), а не індексація підвищеного грошового забезпечення, яке позивач міг би отримувати, перебуваючи на службі (тобто умовного, а не реального), на момент його застосування для перерахунку пенсії, є встановленим, у тому числі Законом України «Про індексацію грошових доходів населення», механізмом підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг, реалізація якого дає підстави стверджувати про дотримання державних гарантій, спрямованих на підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, у розумінні Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії».
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що суми індексації грошового забезпечення поліцейських не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень), та з огляду на діюче правове регулювання спірних правовідносин, не підлягають включенню в довідку про грошове забезпечення позивача для перерахунку його пенсії.
У даній справі відповідач не навів жодного обґрунтування та не надав належних доказів про те, що довідка Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області" від 01.06.2022 за №600 за змістом і формою, в тому числі за її окремими складовими щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, не відповідає вимогам пункту 5 Постанови №988.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необгрунтованими та не підлягають до задоволення.
Щодо посилань позивача на правові висновки, сформовані в постановах Верховного Суду від 03.04.2019 у справі за №638/9697/17, від 15.04.2019 за №522/9659/16-а, від 26.08.2021 у справі за №240/7853/19 слід зазначити, що дані висновки стосуються розрахунку пенсії при первинному її призначенні після звільнення, де враховуються реально виплачені особі суми під час служби.
У зазначених позивачем справах, Верховний Суд не робив висновків щодо визначення індексації, як складової чи нового щомісячного додаткового виду грошового забезпечення та щодо застосування статті 63 Закону № 2262-ХІІ і положень порядку №45 при перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ (міліції), а тому суд зазначає, що обставини, викладені в даних постановах стосуються інших спірних правовідносин.
Враховуючи те, що у задоволенні позовної заяви суд відмовляє, судові витрати розподілу не підлягають.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В задоволенні позову відмовити.< Резолютивна частина рішення - НЕ ВИДАЛЯТИ >
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;
відповідач - Державна установа “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Івано-Франківській області”, адреса: вул. Сахарова, буд. 11, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 08734204.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.