Справа №948/258/22
Провадження №3/948/107/22
07 червня 2022 року смт Машівка Полтавського району Полтавської області
Суддя Машівського районного суду Полтавської області Шинкарчук Я.А., розглянувши матеріали, що надійшли з сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції № 3 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 173-2 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Савинці Балаклійського району Харківської області, громадянина України, не працюючого, який зареєстрований у встановленому законом порядку за адресою: АДРЕСА_1 , а фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , ?
Згідно протоколу від 25 травня 2022 року про адміністративне правопорушення серії ВАБ №137324, 25 травня 2022 року близько 17:00 годин громадянин ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, за місцем фактичного проживання в АДРЕСА_2 , вчинив відносно своєї дружини громадянки ОСОБА_2 домашнє насильство, тобто умисно вчинив діяння психологічного характеру, яке могло спричинити тілесних ушкоджень, а саме, погрожував потерпілій ОСОБА_2 фізичною розправою, висловлювався в її адресу нецензурними словами, в наслідок чого могла бути завдана шкода фізичного або психологічному здоров'ю потерпілій ОСОБА_2 , за що передбачено адміністративну відповідальність, передбачену частиною першою статті 173-2 КУпАП.
Суддя відповідно до положень пункту 2 частини першої статті 278 КУпАП перевіривши матеріали справи, приходить до наступних висновків:
На підставі статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до статті 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З'ясовуючи ці обставини, суд повинен виходити з положень статті 251 КУпАП, згідно з якою доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено копію протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 25.05.2022, із якого вбачається, що ОСОБА_2 усно заявила про вчинене кримінальне правопорушення, однак в матеріалах справи відсутні відомості щодо прийнятого процесуального рішення за заявою ОСОБА_2 (постанова про закриття кримінального провадження, тощо), що позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність у матеріалах справи доданих до протоколу про адміністративне правопорушення зазначених даних є неналежним оформленням матеріалів справи про адміністративне правопорушення, унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ст.173-2 ч. 1, 256, 276, 278 КУпАП України, суд, -
Повернути для належного оформлення сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції № 3 Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Національної поліції України адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною першою статті 173-2 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - Я.А. Шинкарчук