Рішення від 06.06.2022 по справі 200/1670/22

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2022 року Справа№200/1670/22

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув за правилами спрощеного позовного (письмового) провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії згідно довідки від 06.12.2021 № 33/25-3805, зобов'язання здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії згідно довідки від 06.12.2021 № 33/25-3805 з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення в розмірі 15 610,57 грн (загальна сума довідки), зобов'язання провести перерахунок та виплатити різницю між фактично отриманими та належними до сплати сумами (із врахуванням раніше виплачених сум) пенсії згідно довідки від 06.12.2021 № 33/25-3805, починаючи з 01.12.2019 по момент здійснення перерахунку.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону № 2262-XII. Позивач зазначив, що відповідно до ст. 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. Постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» затверджені оклади поліцейських, що значно перевищують розмір грошового забезпечення колишніх працівників міліції, з якого позивачу при первинному призначенні обчислено пенсію. Позивач після набрання чинності Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019 (залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019), яким визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103, що визначав порядок перерахунку пенсій, призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та формування довідки про розмір грошового забезпечення за посадою поліцейського, порівняною до посади, з якої звільнено позивача, звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. За наслідком розгляду звернення відповідач відмовив позивачу в проведенні перерахунку пенсії. Позивач вважає відмову відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових його видів протиправною та зазначає, що відмова органу Пенсійного фонду України провести перерахунок пенсії на підставі онов

Відповідач у наданому суду відзиві на позовну заяву зазначив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як одержувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначив, що у визначеному п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 порядку позивачу перераховано призначену йому пенсію із врахуванням грошового забезпечення, встановленого для поліцейських згідно із постановою КМУ № 988. В подальшому, пункт 3 постанови КМУ № 103 від 21.02.2018, на підставі якого проводився зазначений перерахунок, скасований рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі 826/12704/18, після скасування цього пункту будь-яких змін в розмірі грошового забезпечення, передбачених постановою № 988 не відбувалося, що на думку відповідача свідчить про відсутність визначених ст. 63 Закону України № 2262-XII передумов для перерахунку пенсії позивача.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02.02.2022 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін. Ухвалою від 21.02.2022 судом повернуто без розгляду заяву відповідача про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження. Ухвалою від 06.06.2022 відповідачу відмовлено у зупиненні провадження у справі.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області (відповідач у справі).

Відповідно до матеріалів справи у березні 2018 року позивачу перераховано пенсію, розмір пенсії після перерахунку становить 4431,64 грн та відповідає 62 % грошового забезпечення в розмірі 7147,80 грн. Такий розмір грошового забезпечення визначений в довідці Головного управління МВС України в Донецькій області № 1609лк лк від 13.03.2018. Згідно цієї довідки грошове забезпечення позивача для обчислення пенсії становить 7147,80 грн, у т.ч. посадовий оклад 2950,00 грн, оклад за військове звання - 2000,00 грн, процентна надбавка за вислугу років - 1732,00 грн, процентна надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 442,00 грн, премія - 22,80 грн.

У червні 2019 року відповідачем повідомлено про виконання рішення суду від 10.04.2018 № 805/1465/18-а про щодо перерахунку та виплати позивачу пенсії за вислугу років з 01.01.2016 урахуванням довідки ГУМВС України в Донецькій області №6027 від 10.06.2017, за наслідком чого згідно протоколу перерахунку пенсії її розмір становив 4438,26 грн, що відповідає 62 % грошового забезпечення в розмірі 7158,49 грн, у т.ч. посадовий оклад 2950,00 грн, оклад за військове звання - 2000,00 грн, процентна надбавка за вислугу років - 1732,00 грн, процентна надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 442,00 грн, премія - 33,49 грн. Такі ж розміри грошового забезпечення визначено в довідці Головного управління МВС України в Донецькій області від 10.06.2017.

Згідно з довідкою ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-3805 від 06.12.2021 розмір грошового забезпечення позивача згідно з постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського становить 15 610,57 грн, у т.ч. посадовий оклад 2950,00 грн, оклад за військове звання - 2000,00 грн, процентна надбавка за вислугу років - 1732,00 грн, процентна надбавка за специфічні умови проходження служби поліції - 4009,50 грн, процентна надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 442,00 грн, премія - 4 476,07 грн.

14.12.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, в якій просив провести перерахунок пенсії на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-3805 від 06.12.2021.

22.12.2021 відповідачем прийнято рішення № 794 про відмову в перерахунку пенсії через відсутність визначених статтею 63 Закону України № 2262 підстав для проведення перерахунку пенсії на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» про розмір грошового забезпечення позивача № 33/25-3805 від 06.12.2021, оскільки на теперішній час будь-яких повідомлень щодо необхідності підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку згідно постанов КМУ від Пенсійного фонду України та уповноважених структурних підрозділів відповідних відомств на адресу відповідача не надходило.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ).

Відповідно до статті 1 Закону № 2262-ХІІ особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Відповідно до частин 1, 3 статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до частини 2 статті 51 Закону № 2262 перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Згідно із частиною 3 статті 51 Закону №2262 перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова КМУ № 988).

Пунктом 2 Постанови КМУ № 988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до ст. 94 Закону України «Про Національну поліцію», постанови КМУ № 988 наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі Порядок № 260).

Порядком № 260 встановлені такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (п. 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (п. 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (п. 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (п. 7); надбавка за почесне звання «заслужений» (п. 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (п. 9); доплата за вчене звання (п. 10); доплата за службу в нічний час (п. 11).

Процедура перерахунку пенсії визначена Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 від 21.02.2018.

Пунктом 3 Постанови № 103 (у редакції станом на 21.02.2018) було визначено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Згідно із пунктом 5 Постанови № 103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

Абзацами першим та другим пункту 5 Порядку № 45 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 01.01.2016 проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Постановою № 103 доповнено Порядок № 45 додатком 3, який визначав форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). За змістом цієї довідки грошове забезпечення передбачає: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний», доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, інші надбавки, які мають постійний характер та визначені Постановою № 988, премія.

Окружний адміністративний суд міста Києва у справі № 826/3858/18 рішенням від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

Отже, з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18 - пункт 3 Постанови № 103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б визначали склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Водночас, абзацом 1 пункту 4 Порядку № 3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

При цьому перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Аналогічний правовий висновок наведений у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

Оскільки підстави для перерахунку пенсії позивача виникли з 19.11.2019 - дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/12704/18, відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсії позивача з урахуванням усіх щомісячних видів грошового забезпечення, що визначені у довідці ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-3805 від 06.12.2021 про розмір грошового забезпечення позивача, має бути здійснений з 01.12.2019.

Відповідачем не заперечується отримання заяви про перерахунок пенсії та довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-3805 від 06.12.2021 про розмір грошового забезпечення позивача, що свідчить про наявність підстав для здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивачем заявлені вимоги про визнання протиправними дій щодо нездійснення перерахунку і виплати пенсії згідно з довідкою ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-3805 від 06.12.2021, водночас, відповідно до наявних в матеріалах справи документів відповідач прийняв рішення про відмову в перерахунку пенсії від 22.12.2021 № 794, з огляду на що саме визнання протиправним та скасування цього рішення є належним способом захисту порушеного права позивача.

Оцінюючи прийняте відповідачем рішення від 22.12.2021 № 794 про відмову в перерахунку пенсії позивача на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № 33/25-3805 від 06.12.2021 за критеріями частини 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про його протиправність, позаяк відповідач, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку діяв необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини 2 статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім та необхідним (ефективним) і визнати протиправним та скасувати рішення від 22.12.2021 № 794 про відмову в перерахунку пенсії.

З огляду на таке суд відмовляє в задоволенні вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо нездійснення перерахунку і виплати пенсії.

Беручи до уваги доведеність під час розгляду справи наявності підстав для проведення перерахунку пенсії позивача, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної йому пенсії за вислугу років з 01.12.2019 на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» № № 33/25-3805 від 06.12.2021 та наявність підстав для їх задоволення.

Щодо позовних вимог про зобов'язання відповідача визначити розмір пенсії, виходячи з певних складових грошового забезпечення та зобов'язання відповідача виплатити різницю між сумою виплаченої та перерахованої пенсії суд зазначає, що вказані вимоги є передчасними, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області ще не здійснювало будь-якого перерахунку пенсії позивача, а тому станом на тепер не порушувало законних прав та інтересів позивача в цій частині. Отже, відповідні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Зважаючи на встановлені обставини, суд задовольняє позов частково.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частин 1, 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи часткове задоволення заявлених позивачем вимог, судові витрати зі сплати судового збору у сумі 992,40 грн підлягають стягненню з бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача в сумі 496,20 грн - пропорційно задоволеній частині позовних вимог.

З огляду на викладене вище та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 241-243, 245, 246, 257, 262, 291, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 22.12.2021 № 794 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії згідно з довідкою Державної установи «ТМО МВС України по Донецькій області» від 06.12.2021 № 33/25-3805 про розмір грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Донецькій області» від 06.12.2021 № 33/25-3805 про грошове забезпечення за листопад 2019 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Відомості про сторін:

ОСОБА_1 (позивач) - адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (відповідач) - адреса: 84122, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010.

Суддя А.С. Михайлик