Рішення від 06.06.2022 по справі 120/1845/22-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

06 червня 2022 р. Справа № 120/1845/22-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Богоноса М.Б., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області в особі Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов'язання вчинити дії

УСТАНОВИВ:

10.02.2022 у Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (далі - відповідач, Вінницьке РУП ГУ НП у Вінницькій області).

У позовній заяві позивач просить: визнати протиправним та скасувати Висновок про анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці від 26.10.2021 та зобов'язати відповідача повторно розглянути його заяву від жовтня 2021 щодо перереєстрації дозволу на право зберігання та носіння мисливської гладкоствольної рушниці.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що є громадянином Російської Федерації. В Україні перебуває на підставі посвідки на постійне проживання. Позивач вказав, що 10.03.1983 отримав дозвіл № 736 на зберігання та носіння мисливської гладкоствольної рушниці та кожні три роки продовжував термін його дії.

У зв'язку із закінченням строку дії дозволу на початку жовтня 2021 звернувся до відповідача із заявою щодо його перереєстрації.

За результатами розгляду заяви, відповідачем затверджено висновок від 26.10.2021 про анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці, у зв'язку із тим, що дозвіл може бути надано лише громадянам України.

Позивач вважає, що відмова в оформленні йому дозволу суперечить Конституції України та Законам України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про мисливське господарство та полювання». Акцентує увагу на тому, що іноземці володіють рівними із громадянами України правами на зберігання та носіння мисливської зброї. Тому просить скасувати висновок відповідача від 26.10.2021 та зобов'язати його повторно розглянути заяву про оформлення дозволу із урахуванням висновків суду.

Ухвалою від 15.02.2022 відкрито провадження у справі, вирішено здійснити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання. Сторонам встановлено строк для подання заяв по суті справи.

29.03.2022 відповідачем подано відзив у якому він вважає поданий адміністративний позов безпідставним та просить відмовити у його задоволенні. Обґрунтовуючи відзив відповідач зіслався на норми Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998. Аналізуючи приписи п. 12, п. 2.3 Інструкції № 622 відповідач стверджує, що правом на придбання, носіння та зберігання мисливської гладкоствольної зброї наділені виключно громадяни України.

27.05.2022 представником позивача подано відповідь на відзив, у якому акцентовано увагу на неправильному застосуванні відповідачем норм Інструкції № 622 при розгляді заяви позивача.

Надавши оцінку аргументам заяв по суті справи та поданим сторонами письмовим доказам, суд встановив таке.

ОСОБА_1 є громадянином Російської Федерації та проживає на території України на підставі посвідки на постійне проживання від 26.11.2018 № НОМЕР_1 (а.с. 6).

Позивач є власником мисливської гладкоствольної рушниці ІЖ-27 кал. 12 № НОМЕР_2 , яку зареєстровано на його ім'я згідно дозволу № 736 від 10.03.1983 з терміном дії до 07.10.2021.

У жовтні 2021 позивач звернувся із заявою щодо продовження дозволу на право зберігання та носіння мисливської гладкоствольної рушниці.

При розгляді заяви позивача посадовими особами відповідача встановлено, що отриманий ним дозвіл № 736 від 10.03.1983 відповідав чинному на момент його оформлення законодавству. Однак встановивши, що заявник є іноземцем, інспектором сектору контролю за обігом зброї відділу превенції Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області капітаном поліції Слободяником С.П., складено висновок від 26.10.2021 Про анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці (а.с. 9).

Цим висновком анульовано належний позивачу дозвіл № 736 від 10.03.1983 та видано йому направлення на реалізацію через комісійний відділ мисливського магазину мисливської гладкоствольної рушниці ІЖ-27 кал. 12 № Т16779, а також зобов'язано його негайно здати зброю.

Нормативною підставою для оформлення Висновку від 26.10.2021 вказано положення Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 (далі - Інструкція № 622 від 21.08.1998).

Про виявлення обставин, які унеможливлюють видачу позивачу дозвільного документу на право зберігання та носіння мисливської гладкоствольної зброї його повідомлено листом від 29.10.2021 № 25666/200/2021 (а.с. 8).

Позивач із Висновком від 26.10.2021 не погодився та оскаржив його до суду. Із урахуванням основних аргументів сторін, ключовим питанням цього спору є те, чи володіють іноземці правом на отримання дозволу на зберігання та носіння мисливської гладкоствольної зброї.

Визначаючись щодо позовних вимог суд керується такими мотивами.

За приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Згідно пункту 21 частини першої статті 23 Закону № 580-VIII поліція відповідно до покладених на неї завдань, крім іншого, здійснює контроль за дотриманням фізичними та юридичними особами спеціальних правил та порядку зберігання і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, на які поширюється дозвільна система органів внутрішніх справ.

Пунктом 8 частини першої Закону № 580-VIII передбачено, що поліція може застосовувати такі превентивні заходи, крім іншого, перевірка дотримання вимог дозвільної системи органів внутрішніх справ.

Відповідно до пункту 1 Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576 «Про затвердження Положення про дозвільну систему» (далі - Положення № 576) дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян.

Згідно з пунктом 2 Положення № 576 до предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система, поміж іншого, належить вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї тощо.

Пунктом 3 Положення № 576 визначено, що громадяни мають право у встановленому порядку використовувати, зберігати, перевозити предмети, матеріали і речовини, на які поширюється дозвільна система.

Право на володіння вогнепальною зброєю посадовими особами та громадянами і умови її застосування визначаються в порядку, встановленому законодавством України (п. 4 Положення № 576).

Згідно з пунктом 9 Положення № 576, видача дозволів в тому числі на вогнепальну зброю (нарізну воєнних зразків, несучасну стрілецьку, спортивну, навчальну, охолощену, мисливську нарізну і гладкоствольну), бойові припаси до неї, холодну зброю, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, встановлюється у порядку, визначеному МВС.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998 затверджено Інструкцію про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів (далі - Інструкція № 622).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.12.2015 № 1644 «Про реалізацію повноважень Національної поліції України з видачі та анулювання дозволів» відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 901-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про Національну поліцію», постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877 «Про затвердження Положення про Національну поліцію» наказано: 1) ужити організаційних заходів з реалізації Закону України від 23.12.2015 № 901-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» в частині покладення на органи Національної поліції повноважень з видачі та анулювання дозволів на придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, щодо зберігання і використання яких установлено спеціальні правила, порядок та на які поширюється дія дозвільної системи органів внутрішніх справ, а також на відкриття та функціонування об'єктів, де вони зберігаються чи використовуються, діяльність стрілецьких тирів, стрільбищ невійськового призначення та мисливських стендів, підприємств і майстерень з виготовлення та ремонту зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, магазинів, у яких здійснюється їх продаж, піротехнічних майстерень, пунктів вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, правил поводження з ними та їх застосування; 2) до врегулювання на законодавчому рівні повноважень органів Міністерства внутрішніх справ України при виконанні Національною поліцією України повноважень, передбачених пунктом 1 цього наказу, застосовувати норми, визначені наказом Міністерства внутрішніх справ від 18.10.1993 № 642 «Про заходи щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.1993 № 706 «Про затвердження Положення про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.10.1993 за № 163, наказом Міністерства внутрішніх справ від 21.08.1998 № 622 «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.10.1993 за № 637/3077, та наказом Міністерства внутрішніх справ від 13.06.2000 № 379/ДСК, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2000 за № 696/4917.

Відтак, з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» № 580-VІІІ повноваження з видачі та анулювання дозволів на придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї покладено на органи Національної поліції, які до врегулювання на законодавчому рівні повноважень застосовують приписи Інструкції № 622.

Нормами п. 2.3 Інструкції № 622 розмежовано повноваження структурних підрозділів Національної поліції України щодо здійснення дозвільної системи у сфері придбання, зберігання та носіння вогнепальної зброї у залежності від видів дозволів та суб'єктів яким такі дозволи видаються.

В силу п.п. 2.3.1 Інструкції № 622 іноземцям можуть видаватися такі види дозволів: 1) дозвіл на придбання в Україні та перевезення через митний кордон України (за 5 днів до перевезення) вогнепальної зброї, пневматичної, холодної, охолощеної зброї, бойових припасів до зброї, основних частин зброї, пристроїв та патронів до них; 2) дозвіл на перевезення ними через митний кордон України, транзит через територію України вогнепальної зброї, бойових припасів до неї, основних частин зброї, холодної зброї для участі в змаганнях та з метою полювання.

У першому випадку дозвіл видається УП ЦОУП (уповноваженим підрозділом із контролю за обігом зброї центрального органу управління поліцією) за погодженням з іноземними дипломатичними представництвами країн, громадянами яких вони є, а в другому - УП ЦОУП за клопотанням міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України. При цьому з метою полювання дозвіл видається на конкретно визначений уповноваженим на це органом строк.

Згідно п.п. 2.3.2. Інструкції № 622 дозвіл на право придбання, зберігання та носіння мисливської нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної, холодної, охолощеної зброї, пристроїв може видаватися виключно громадянами України.

Такий дозвіл видається УП ГУНП (уповноваженим підрозділом з контролю за обігом зброї та дозвільної системи головних управлінь Національної поліції).

Відповідно до п.п. 2.3.3. Інструкції № 622 дозвіл на придбання, зберігання і носіння мисливської гладкоствольної зброї, основних частин зброї, бойових припасів до неї, пневматичної, холодної та охолощеної зброї теж може надаватися виключно громадянами України. Органами, що уповноважені на видачу такого дозволу є територіальні підрозділи поліції.

Системний аналіз норм п.п. 2.3.1-2.3.3 Інструкції № 622 дає підстави для висновків, що цим підзаконним нормативно - правовим актом, який підлягає застосуванню до спірних правовідносин згідно Закону № 580-VIII, чітко врегульовано питання щодо видів дозволів, які можуть отримати громадяни України та іноземці. При цьому п.п. 2.3.2 та п.п. 2.3.3 унормовано, що дозвіл на придбання, зберігання і носіння мисливської гладкоствольної зброї може бути видано виключно громадянам України. Водночас іноземцям можуть бути видані деякі інші дозволи, що опосередковують оббіг зброї, однак дозвіл на зберігання і носіння мисливської гладкоствольної зброї який анульовано позивачу до таких дозволів не належить, оскільки його оформлення нерозривно пов'язано із статусом громадянина України.

Такий висновок узгоджується із іншими нормами Інструкції № 622.

Зокрема згідно п. 12.1. Інструкції № 622 правом придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї та основних частин до неї - 25-річного віку, холодної, охолощеної та пневматичної зброї та основних частин до неї - 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Пунктом 7.3 Інструкції № 622 передбачено, що особова справа власника зброї повинна містити в тому числі копію 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України (для осіб, яким видано паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм,- копії паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання).

Відповідно до п. 12.2. Інструкції № 622 для одержання в органах поліції дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної та охолощеної зброї подаються окрім інших документів копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України (для осіб, яким видано паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм,- копію паспорта та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання).

Отже, норми п. 7.3, 12.1, та 12.2 Інструкції № 622 теж дають підстави для висновку, що дозвіл на придбання, зберігання і носіння мисливської гладкоствольної зброї може бути видано виключно особам, що належать до громадянства України.

Відтак, висновок відповідача про те, що право на отримання чи продовження дії дозволу для зберігання та носіння мисливської гладкоствольної зброї нерозривно пов'язано із належністю до громадянства України повністю узгоджується із нормативним регулюванням спірних правовідносин.

Щодо правових наслідків встановлення факту належності позивача до громадянства іноземної держави та повноважень відповідача на анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці суд зазначає таке.

Пунктом 12.5 глави 12 розділу II Інструкції № 622 установлено, що для перереєстрації зброї, пристроїв (продовження терміну дії дозволу на їх зберігання та носіння), які придбані відповідно до законодавства, до органів поліції власник подає: заяву про продовження терміну дії дозволу; медичну довідку; платіжний документ (платіжне доручення, квитанцію) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги. Також власник зброї пред'являє договір страхування. Власниками пристроїв до заяви додаються документи, які підтверджують статус особи щодо права їх придбання, зберігання і носіння.

Як зазначалося вище, право особи на придбання, зберігання і носіння мисливської гладкоствольної зброї безпосередньо пов'язано із статусом громадянина України, оскільки іноземцям такий дозвіл не може бути видано, тому і перевірка належності заявника до громадянства України та вимога компетентного органу про надання паспорту громадянина України узгоджується із положеннями 12.5 глави 12 розділу II Інструкції № 622.

Відповідно до абзацу 2 глави 4 розділу І Інструкції № 622 органам поліції надано право анулювати дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї, основних частин зброї та пристроїв, у випадках, передбачених законодавством.

У разі анулювання дозволу на зберігання та носіння вогнепальної зброї (разом із основними частинами зброї - за наявності), органом поліції виноситься мотивований висновок про анулювання дозволу на їх зберігання (додаток 23), який затверджується начальником органу поліції. У цьому висновку викладаються підстави прийняття такого рішення (пункт 12.19 глави 12 розділу II цієї Інструкції).

Після анулювання дозволу на зберігання і носіння зброї власник зобов'язаний здати зброю (за наявності основні частини зброї) чи пристрій, патрони і бойові припаси до них до органу поліції та прийняти рішення щодо подальшого її переоформлення чи реалізації (пункт 12.21 глави 12 розділу II цієї Інструкції).

Відтак, оформивши рішення про анулювання наявного у позивача дозволу оскарженим висновком від 26.10.2021 Про анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці, відповідач діяв у спосіб, що передбачений процитованими нормами Інструкції № 622. Вказаний висновок містить як опис підстав його складання так й інші обов'язкові реквізити, що передбачені затвердженою Інструкцією формою.

Щодо підстав для анулювання дозволу суд наголошує, що право особи на зберігання і носіння зброї законодавством ставиться в залежність від наявності у неї статусу громадянина України, з яким прямо пов'язано можливість (право) зберігання і носіння вогнепальної зброї. Відсутність в заявника такого статусу, а з ним і права на зберігання та носіння мисливської зброї є підставою для анулювання дозволу адже прийняття іншого рішення призведе до оформлення (продовження строку дії) дозволу особі, яка такого права не має та свідчитиме про порушення норм Інструкції № 622.

Із вказаних мотивів суд доходить висновку, що оскаржений Висновок про анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці від 26.10.2021 є правомірним, та скасуванню не підлягає.

Представник позивача мотивуючи позов зіслалася на те, що Законом України «Про мисливське господарство та полювання» іноземцям надано право на полювання в межах території України. Звідси представник робить висновок, що для забезпечення реалізації цього права іноземці можуть отримувати в Україні дозвіл на зберігання та носіння мисливської зброї.

Аналізуючи вказаний аргумент, суд не ставить під сумнів право іноземця полювати та добувати мисливські тварини в межах території України. Однак згідно п. 10.5. Інструкції № 622, іноземний мисливець може отримати дозвіл на перевезення вогнепальної мисливської зброї, основних частин зброї, бойових припасів до неї на територію України. Такий дозвіл видається на визначений строк УП ЦОУП України за відповідним клопотанням Державного агентства лісових ресурсів України, користувачів мисливських угідь.

Тому, суд вважає помилковим висновок сторони позивача, що право іноземця на полювання в межах території України безумовно вказує на його право оформити (продовжити) в Україні дозвіл на зберігання та носіння мисливської зброї.

При оцінці доводів представника позивача про те, що норми Конституції України та Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» гарантують іноземцям рівні із громадянами України права, в тому числі право на носіння та зберігання вогнепальної зброї, суд керується такими мотивами.

Згідно ч. 1 ст. 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Норма аналогічного змісту міститься у ст. 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Зміст процитованих норм дає підстави для висновку, що правило про рівність прав громадян України та іноземців не носить абсолютного характеру. Водночас виходячи із сутності права на зберігання та носіння мисливської зброї суд зазначає, що таке право не належить до основних життєво необхідних прав особи. Тому реалізація цього права на законодавчому рівні поставлена у залежність від належності до громадянства України. Вказана особливість реалізації права на отримання дозволу носити та зберігати мисливську зброю передбачена законодавством та обумовлена інтересами національної та громадської безпеки. Таке обмеження є співмірним із цілями задля яких його передбачено, адже сприяє належному забезпеченню обліку власників зброї, осіб яким видано дозвіл на зберігання та носіння мисливської зброї, а також належному функціонуванню дозвільної системи, здійсненню контролю за дотриманням правил поводження та застосування предметів дозвільної системи.

Відтак, дослідивши підстави для оформлення оскарженого Висновку про анулювання дозволу на право зберігання та носіння мисливської рушниці від 26.10.2021, надавши оцінку аргументам сторін суд дійшов висновку про правомірність рішення відповідача, а тому позовні вимоги про його скасування та похідні від них вимоги про зобов'язання повторно розглянути заяву позивача задоволенню не підлягають.

У зв'язку із відмовою у задоволенні позовних вимог, сплачений позивачем судовий збір не підлягає стягненню в його користь.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні вимог адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ;

Відповідач: Головне управління Національної поліції у Вінницькій області в особі Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області - вул. Пирогова, 4, м. Вінниця, 21018, код ЄДРПОУ 40108672.

Суддя Богоніс Михайло Богданович