Справа 484/64/22
Провадження № 2-а/484/18/22
02.06.2022 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді - Літвіненко Т.Я.
секретар судового засідання - Шаповалова В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Первомайську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора Управління патрульної поліції в Одеській області Харченко В.Ю., про скасування постанови серії ЕАО № 5166007 від 19.12.2021 року про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 132-1 КУпАП, закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.
В позовній заяві позивач вказує, що постановою інспектора Управління патрульної поліції в Одеській області Харченко В.Ю., серії ЕАО № 5166007 від 19.12.2021 року, його було притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 132-1 КУпАП, відповідно до якої він, 19.12.2021 року о 17.41 на автодорозі М-05, перевозив вантаж з причепом BE5402ХМ при зважуванні на СПГВК навантаження на строєні осі причепу склало 25630 кг. при встановленій нормі ПДР 24480, не маючи дозволу на участь у дорожньому русі, виданому уповноваженим підрозділом НПУ, чим порушив п.22.5 ПДР та скоїв правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 132-1 КУпАП, проте жодних належних доказів на підтвердження цього не надав. Позивач не погодився із постановою, вказуючи, що перевозив сипучий вантаж, загальна вага якого разом з тарою не перевищує дозволених 44 тонни. Крім того, в Україні, на даний час, відсутня Методика виконання вимірювань по осьових навантажень та маси вантажних транспортних засобів з рідким вантажем або вантажем, що змінює розподіл навантаження на вісі транспортного засобу у русі, а тому, на думку позивача, проведення зважування у русі, шляхом поосного заїзду тягача і причепа на платформу ваг, без дотримання часу, необхідного для врівноваження сипучого вантажу, не може дати достовірних результатів навантаження на одну вісь транспортного засобу та причепа. Також, після здійснення габаритно-вагового контролю чек про результати зважування та жодних документів стосовно вагового обладнання йому надано не було, а транспортний засіб затримано не було. Однак, не зважаючи на це інспектор виніс відносно нього оскаржувану постанову, згідно якої його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ч. 132-1 КУпАП України у виді штрафу в сумі 510 грн. Вважає, що постанова винесена не правомірно, оскільки правопорушення він не скоював.
Представник позивача, Ремський Є.В. в судове засідання не з'явився, надав суду заяву в кій вказав, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просив їх задовольнити та справу слухати без його участі та участі позивача.
Представник відповідача, Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції, в судове засідання не з'явився, надав суду відзив, в якому просив в задоволенні позову відмовити вказуючи, що твердження позивача не відповідають дійсності, а вимоги є безпідставними та необґрунтованими. Так, 19 грудня 2021 року о 17 год. 41 хв. в ході виконання службових обов'язків, у складі екіпажу патрульної поліції під час несення служби на стаціонарному посту «Дачне», інспектором роти №2 батальйону №1 полку управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції капітаном поліції Харченко В.Ю. за адресою: Одеська область, Біляївський район, автомобільна дороги М-05 «Київ-Одеса», 452 км. виявлено транспортний засіб «MAN TGX 18.440» номерний знак НОМЕР_1 з причепом «TRAILOR SYY ЗСХ» номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням, як пізніше стало відомо, громадянина ОСОБА_1 , який керуючи вищезазначеним транспортним засобом, перевозив вантаж, при зважуванні якого було встановлено навантаження на строєні осі - 25 630 кг, при допустимій нормі - 24 480 кг., не маючи дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, чим порушив п. 22.5 Правил дорожнього руху. Згідно довідки №0070150 від 19 грудня 2021 року про результати здійснення габаритно-вагового контролю та акту №0063619 від 19 грудня 2021 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, повністю підтверджено факт вчинення громадянином ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 132-1 КУпАП. Позивач був ознайомлений із зазначеними документами, про що свідчить його особистий підпис та останньому були роз'яснені його права і обов'язки. Також, Управління патрульної поліції в Одеській області Департаменту патрульної поліції безпосередньо не здійснює габаритно-ваговий контроль, не оформляє його результати, не являється розпорядником інформації про ваговий комплекс, його повірку тощо. Таким чином ні інспектор патрульної поліції, ні орган в якому він працює не можуть нести відповідальність за діяння інших осіб, органів які до них не відносяться. Крім того, жодних рішень суду чи інших органів, якими дії посадових осіб Укртрансбезпеки визнавалися незаконними чи якими були визнані протиправними їх акти (в даному випадку довідка про результати здійснення габаритно- вагового контролю №0070150 та акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0063619) позивачем до суду надано не було. Зазначив, що факт вчинення правопорушення позивачем підтверджується відеозаписом з відеореєстратора.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Судом встановлено, що інспектором 1 батальйону 2 роти Управління патрульної поліції в Одеській області Харченко В.Ю., винесена постанова серії ЕАО № 5166007 від 19.12.2021 року, згідно якої позивач, 19 грудня 2021 року о 17 год. 41 хв. на автомобільній дорозі М-05 «Київ-Одеса», 452 км. рухався на транспортному засобі MAN TGX 18.440 номерний знак НОМЕР_1 з причепом TRAILOR SYY ЗСХ номерний знак НОМЕР_2 . При зважуванні на СПГВК навантаження на строєні осі причепу склало 25630 кг. при встановленій нормі ПДР 24480, не маючи дозволу на участь у дорожньому русі, виданому уповноваженим підрозділом НПУ, чим порушив п. 22.5 Правил дорожнього руху по перевезенню небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, тобто скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 132-1 КУпАП, та його було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 510 грн.
Згідно з п. 1.1 ПДР України, ці Правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих Правил.
Відповідно до п. 1.9 ПДР України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно з ч. 2 ст. 29 Закону України «Про дорожній рух» з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 22.5 ПДР України, в редакції чинній на момент винесення оскаржуваної постанови, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м
Стаття 132-1 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Згідно ч.1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до положень статті 1 КпАП України основним завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції та законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про Національну поліцію» поліція у своїй діяльності керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з п.8 ч.1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань: у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.
Пунктом 11 ч.1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Згідно з ч.5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасникам дорожнього руху ставиться в обов'язок знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Порядок дорожнього руху на території України відповідно до Закону України «Про дорожній рух» визначається Правилами дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (із змінами та доповненнями).
В позовній заяві позивач вказував, що в Україні, на даний час, відсутня Методика виконання вимірювань по осьових навантажень та маси вантажних транспортних засобів з рідким вантажем або вантажем, що змінює розподіл навантаження на вісі транспортного засобу у русі, а тому проведення зважування у русі, шляхом поосного заїзду тягача і причепа на платформу ваг, без дотримання часу, необхідного для врівноваження сипучого вантажу, не може дати достовірних результатів навантаження на одну вісь транспортного засобу та причепа. Також, після здійснення габаритно-вагового контролю чек про результати зважування та жодних документів стосовно вагового обладнання йому надано не було.
Однак, дані твердженні позивача не заслуговують на увагу та суперечать вимогам чинного законодавства виходячи з наступного.
Єдині вимоги до проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів з вантажем або без нього автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, викладені в Правилах проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів з вантажем або без нього автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року №30 (далі - Правила №30).
Відповідно до п.2 Правил №30 транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великогабаритним, якщо його габарити перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306.
Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів (п. 4 Правил №30).
Відповідно до п.1.10 ПДР габаритно-ваговий контроль це перевірка габаритних і вагових параметрів транспортного засобу (в тому числі механічного транспортного засобу), причепу і вантажу на предмет відповідності встановленим нормам щодо габаритів (ширина, висота від поверхні дороги, довжина транспортного засобу) та щодо навантаження (фактична маса, осьове навантаження), яка проводиться відповідно до встановленого порядку на стаціонарних або пересувних пунктах габаритно-вагового контролю.
Згідно з п.3 Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування, затверджений Наказом Міністерства інфраструктури України, Міністерства внутрішніх справ України від 10 жовтня 2013 року №1007/1207 (далі - Порядок №1007/1207), габаритно-ваговий контроль транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час їх проїзду автомобільними дорогами загального користування проводиться посадовими особами Укртрансінспекції та працівниками відповідних підрозділів МВС.
Відповідно до пп. 3, 15 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року №879 (далі - Порядок №879) габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють відповідні підрозділи МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.
Відповідно до пп. 16, 18 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль.
За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
Згідно з п.20 Порядку №879 за результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.
Відповідно до п.5 Порядку №1007/1207 працівники відповідних підрозділів МВС під час здійснення габаритно-вагового контролю: здійснюють зупинку транспортних засобів для проведення габаритно-вагового контролю у випадках, передбачених підпунктом 6 пункту 4 цього Порядку, з дотриманням Правил дорожнього руху; здійснюють перевірку у водія великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу наявності дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оформленого та виданого в установленому законодавством порядку. У разі відсутності такого дозволу вживають заходів щодо проходження габаритно-вагового контролю таким транспортним засобом; у разі виявлення порушень правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, у тому числі за результатами здійснення їх габаритно-вагового контролю, вживають заходів реагування, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законодавчими актами.
Згідно з пп.4-8 п. 4 Порядку №1007/1207 посадові особи Укртрансінспекції під час здійснення габаритно-вагового контролю: видають довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю; складають акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів та визначають суму плати за проїзд за формулою розрахунку відповідно до пунктів 30 - 31 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю; у разі невиконання водієм транспортного засобу вимог посадових осіб Укртрансінспекції щодо зупинки транспортного засобу для проведення габаритно-вагового контролю, повідомляють про це працівників відповідних підрозділів МВС; у разі відмови водія транспортного засобу від проходження габаритно-вагового контролю складають акт про відмову водія від проходження габаритно-вагового контролю; реєструють транспортні засоби, щодо яких здійснювався габаритно-ваговий контроль і параметри яких перевищують нормативні, у журналі обліку великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів.
Відповідно до п.2.4-2 ПДР, у разі виявлення під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових та/або габаритних параметрів установленим нормам і правилам, рух такого транспортного засобу та/або причепу забороняється до отримання в установленому порядку дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, про що складається відповідний акт.
Пунктом 25 Порядку №879 передбачено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проходження габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів складають акт за формою, встановленою Мінінфраструктури, з оперативним повідомленням відповідного підрозділу МВС, що забезпечує безпеку дорожнього руху.
Згідно з п.6. Порядку №879 габаритно-ваговий контроль здійснюється виключно у місці здійснення габаритно-вагового контролю, якими є відповідні стаціонарні та пересувні пункти.
З системного аналізу зазначених вище норм законодавства слідує, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється виключно у встановленому законом порядку Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції, за результатами якого водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця.
Доказом того, що транспортний засіб, яким керував позивач, належить чи не належить до категорії великогабаритних є відповідний документ, який видають посадові особи Укртрансінспекції: акт про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних або вагових параметрів, акт про відмову водія від проходження габаритно-вагового контролю, журнал обліку великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів.
Вказана позиція узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними в постанові від 17 січня 2019 року по справі №539/655/17.
Згідно довідки про результати здійснення габаритно -вагового контролю № 0070150 від 19.12.2021р., транспортний засіб MAN TGX 18.440 номерний знак НОМЕР_1 з причепом TRAILOR SYY ЗСХ номерний знак НОМЕР_2 , має строєну 3, 4, 5 вісь. Повна маса транспортного засобу становить 41920кг. При цьому, навантаження на строєну вісь транспортного засобу позивача становить: вісь 3 + вісь 4 + вісь 5 = 8810 кг. + 8460 кг. + 8360 кг. = 25630 кг. (при дозволених законодавством 24480кг.), що є порушення чинного законодавства. (а.с.37)
Відповідно до Акту № 0063619 від 19.12.2021р., фактичні осьові навантаження транспортного засобу MAN TGX 18.440 номерний знак НОМЕР_1 з причепом TRAILOR SYY ЗСХ номерний знак НОМЕР_2 становлять 6750кг.Х9540кг.Х25630кг., при нормативно - допустимих 11000кг.Х11000кг.Х24000кг.(а.с.38)
Зазначені дані, також відображені у чеку зважування від 19.12.2021р.(а.с.40)
Згідно Акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 328266 від 19.12.2021р. під час перевірки транспортного засобу MAN TGX 18.440 номерний знак НОМЕР_1 з причепом TRAILOR SYY ЗСХ номерний знак НОМЕР_2 виявлено порушення, а саме: перевезення вантажу з перевищенням норм, встановлених п. 22.5 ПДР України, навантаження на строєну вісь складає 25630кг. При допустимих 24000кг.(а.с.39)
При цьому, в Акті № 0063619 від 19.12.2021р. та Акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 328266 від 19.12.2021р. наявний особистий підпис позивача, що свідчить про те, що останній в повній мірі був ознайомлений із результатами здійснення габаритно - вагового контролю.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що зазначені документи є належним підтвердженням того, що транспортний засіб, яким керував позивач, належить до категорії великогабаритних, оскільки його максимальна маса/осьова маса перевищила параметри, зазначені у пункті 22.5 ПДР.
Так, із вказаних документів вбачається, що позивач перевозив вантаж з фактичною масою 41920 кг., який перевищував навантаження на строєну вісь, а саме 25630 кг. при допустимих параметрах 24480 кг., що підтверджується замірами Укртрансбезпеки та повністю спростовує інформацію, щодо навантаження транспортного засобу, вказану в товарно - транспортній накладній. (а.с.12-13)
Дані заміри Укртрансбезпеки були зазначені в оскаржуваній постанові серії ЕАО № 5166007 від 19.12.2021 року по справі про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення позивача до адміністративної відповідальності на порушення вимог п.п.22.5 ПДР, а тому вищевказані документи Укртрансбезпеки, які були долучені відповідачем, є лише підтвердженням інформації зазначеної в оскаржуваній постанові.
Доказів, які можуть спростувати вказані факти позивачем не надані та матеріали справи не містять.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що до повноважень Патрульної поліції не входить перевіряти роботу працівників Укртрасбезпеки.
Крім того, як вбачається з відеозапису, який був досліджений в судовому засіданні, інспектором під час розгляду справи про адміністративне правопорушення були роз'яснені водію його права, передбачені статтею 268 КУпАП, порядок оскарження постанови та зміст ст. 63 Конституції України.
Будь - які докази на підтвердження того, що позивач мав дозвіл на участь у дорожньому русі з перевищенням встановлених норм навантаження, виданий уповноваженим підрозділом НПУ в матеріалах справи відсутні.(а.с. 41-42)
Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» та п. 1.3. ПДР України учасники дорожнього руху зобов'язані: знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух;
Згідно з п. 2.3 б) ПДР України для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 132-1 КУпАП повністю доведена в ході судового розгляду та підтверджується наявними у справі письмовими доказами, а постанова інспектора Управління патрульної поліції в Одеській області Харченко В.Ю., серії ЕАО № 5166007 від 19.12.2021 року є правомірною та винесена з дотриманням вимог чинного законодавства, а тому позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 2, 159, 241, 242, 244 - 246, 250, 262 КАС України, суд
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Одеській області, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення відмовити.
Повне судове рішення буде складено 10.06.2022 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до п'ятого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач - Управління патрульної поліції в Одеській області, місцезнаходження за адресою: вул. Академіка Корольова, 5 в м. Одеса.
Відповідно до п. 14 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цим Законом. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
СУДДЯ: Т.Я. Літвіненко