Справа №295/4266/22
3/295/1993/22
07.06.2022 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого-судді Болейко А.П.,
секретаря судового
засідання Синюк А.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі справу про порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця російської федерації Приморського краю м. Спаськ-Дальній, громадянина Р.Білорусь, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , -
встановив:
22.02.2022, о 05 год 25 хв, в пункті пропуску “Виступовичі” митного поста "Виступовичі-автомобільний" Житомирської митниці, під час митного контролю вантажного автомобіля марки «MAN», р/н НОМЕР_1 , який слідував з Росії в Румунію з вантажем - «Картон мелований КАМА, формат 720 мм» вагою брутто 19584 кг, де відправником є ТОВ "Кама картон" 617060 Пермський край м. Красноярськ, вул. Шосейна, 11, Росія, а одержувачем: DІ АВC Іmрех str. Rakoczi Ferenc, 98 535600 Odorheiu Secuiesc, Румунія, згідно товаросупровідних документів: Рахунок - фактура 1404 від 17.02.2022, СМR. 37117 від 18.02.2022, під керуванням водія - експедитора ТОВ ГК "Д-ТРАНС" гр. Р. Білорусь ОСОБА_1 , в ході проведення прикордонно-митного огляду на підлозі кабіни водія між сидіннями, без ознак схову в транспортному засобі з р/н НОМЕР_2 було виявлено тютюнові вироби (цигарки), не заявлені за встановленою формою в кількості 1000 (одна тисяча) пачок, або 20000 (двадцять тисяч шт.) цигарок з фільтром марки «NZ» з акцизними марками, орієнтовної вартістю 17000 (сімнадцять тисяч) грн.
Таким чином, ОСОБА_1 не заявив за встановленою формою як усно так і письмово у митній декларації точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Представник митниці просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та застосувати стягнення за санкцією статті, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. В протоколі про адміністративне правопорушення зазначив, що вину визнає та просить розглянути справу у його відсутність. Суд, відповідно до ч. 4 ст. 526 МК України, проводить судовий розгляд у відсутність ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Статтею ст. 472 МК України передбачена відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України підтверджується: протоколом про порушення митних правил №0124/101000/22 від 22.02.2022; доповідною запискою головного державного інспектора відділу митного оформлення №4 митного поста «Виступовичі-автомобільний» Житомирська митниці від 22.02.2022; протоколом опитування в справі про порушення митних правил №0124/101000/22 від 22.02.2022; митною декларацією від 22.02.2022; актом про проведення огляду товару від 22.02.2022; актом прийому-передачі матеріалів справи про порушення митних правил №0124/101000/21 від 22.02.2022 та іншими матеріалами справи.
У відповідності до ч. 1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Згідно ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватись як електронні документи, так документи на паперовому носії.
Згідно ст. 246, ч. 1 ст. 248 Митного кодексу України, з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію розпочинається митне оформлення метою якого є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Відповідно до ст. 4 п. 57 МК України товари це будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.
Перелік відомостей, що підлягають внесенню до митних декларацій, обмежується лише тими відомостями, які є необхідними для цілей справляння митних платежів, формування митної статистики, а також для забезпечення додержання вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Згідно ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Згідно ст. 266 Митного кодексу України, декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу органу доходів і зборів пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів.
Відповідно до ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Своїми діями, що виразилися у не заявлені за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 472 МК України.
Санкція статті 472 МК України передбачає накладення на правопорушника штрафу в розмірі ста відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів, з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу, з конфіскацією зазначених товарів.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 472, 527, 528 Митного кодексу України суд,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товару, що становить 46400 (сорок шість тисяч чотириста) грн, з конфіскацією предметів порушення митних правил, а саме: тютюнові вироби (цигарки), в кількості 1000 (одна тисяча) пачок, або 20000 (двадцять тисяч шт.) цигарок з фільтром марки «NZ».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі ДСА України судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районним суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя А.П. Болейко
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.