07 червня 2022 року Справа № 926/1905/22
Суддя Господарського суду Чернівецької області Тинок Олександр Сергійович, розглянувши заяву Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», у справі
за позовом Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго»
до Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України»
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Акціонерне товариство «Чернівціобленерго»
про стягнення заборгованості за поставлену електричну енергію, пені, інфляційних втрат та 15 % річних у розмірі 162330,75 грн
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» про стягнення заборгованості за поставлену електричну енергію, пені, інфляційних втрат та 15 % річних у розмірі 162330,75 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 травня 2022 року, позовну заяву по справі №926/1905/22 передано судді Тинку О.С.
Ухвалою суду від 26 травня 2022 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 15 червня 2022 року; залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Акціонерне товариство «Чернівціобленерго» (58000, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Прутська, 23-А, код 00130760); зобов'язано позивача надати суду обґрунтований розрахунок позовних вимог (заборгованості за поставлену електричну енергію, пені, інфляційних втрат та 15 % річних).
07 червня 2022 року представник Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» звернулася до суду із заявою (вх. №2060) про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до пункту 7 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно з статтею 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцій поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до пункту 45 Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі- Положення), підсистема відеоконференцзв'язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Згідно пункту 46 Положення, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Пунктами 49 та 50 Положення встановлено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи наявність у Господарському суді Чернівецької області відповідної технічної можливості, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням системи відеоконференцзв'язку з використанням власних технічних засобів.
При цьому, суд звертає увагу сторін на наступне.
Відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно частини 11 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов'язки.
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяву представника Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» про розгляд справи 15 червня 2022 року о 12 годині 30 хвилин в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
2. Провести судове засідання з розгляду справи № 926/1905/22, призначене на 15 червня 2022 року о 12 годині 30 хвилин в приміщенні Господарського суду Чернівецької області зал судових засідань № 2, у режимі відеоконференції з представником Державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису за допомогою сервісу vkz.court.gov.ua за наступними реквізитами: електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Суддя О.С. Тинок