Рішення від 06.06.2022 по справі 300/7763/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" червня 2022 р. справа № 300/7763/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Тимощука О.Л., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1

до Івано-Франківської міської ради, Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1 ) 29.11.2021 звернувся в суд з позовною заявою до Івано Франківської міської ради (надалі, також - відповідач 1) про визнання бездіяльності Івано-Франківської міської ради протиправною та зобов'язання відповідача здійснити ремонт загальної під'їзної автомобільної дороги протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві “Червона рута”.

Позовні вимоги на переконання позивача обґрунтовані бездіяльністю відповідача щодо здійснення ремонту загальної під'їзної автомобільної дороги протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві “Червона рута”, обґрунтовані відсутністю закладених у місцевому бюджеті коштів.

Ухвалою суду від 03.12.2021 позовну заяву позивача залишено без руху та надано десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом долучення документу про сплату судового збору за подання даної позовної заяви у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 копійок (а.с. 24-26).

У встановлений судом строк позивачем вказані недоліки усунуто.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.12.2021 відкрито провадження у даній справі, постановлено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 262 КАС України (а.с. 31-32).

Від представника відповідача 30.12.2021 на адресу суду найшло клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін (а.с. 36 та зворотна сторона).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який отримано судом 04.01.2022 за №3/11.1-03/14в від 01.01.2022 (а.с. 40-43 та зворотна сторона). Так представник відповідача вказав, що згідно з частиною першою статті 31 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” забезпечення безпеки дорожнього руху, благоустрій доріг та пішохідних шляхів здійснюється органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться. Вказав, що міською радою створено та діє Департамент благоустрою Івано-Франківської міської ради, який здійснює повноваження органу виконавчої влади, відповідно до затвердженого рішення від 11.12.2020 №311-2. Зазначив, що замовлення будь-яких робіт та послуг головними розпорядниками бюджетних коштів здійснюється лише за наявності відповідних призначень та асигнувань. Департаментом благоустрою Івано-Франківської міської ради кошти на проведення даних робіт не виділялися. Пріоритетність виконання робіт визначається станом та вартістю їх виконання. Відповідно до Програми ремонту доріг, на території Івано-Франківської міської територіальної громади затверджено перелік об'єктів які є першочерговими. Згідно листа КП “Муніципальна дорожня компанія” №11.1-07/62 від 29.12.2021, на їхній баланс передано об'єкти вулично-дорожньої мережі села Черніїв, однак в переліку вулиць під'їзної дороги протяжністю 2 км в садового-городньому товаристві “Червона рута” немає. Відповідачем також зазначено те, що повідомлень щодо аварійних ситуацій на даній ділянці дороги не надходило та що вказана автомобільна під'їзна дорога не знаходиться на його балансі то і видатків міського бюджету на 2020-2022 не передбачалось. Просив на підставі викладеного у заявлених позовних вимогах позивача відмовити в повному обсязі.

Ухвалою суду від 06.01.2022 в задоволенні клопотання представника відповідача від 30.12.2021 про розгляд справи з повідомлення (викликом) сторін - відмовлено (а.с. 52-53).

В подальшому, ухвалою від 07.02.2022 з метою об'єктивного, повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи, а також, забезпечення належного виконання рішення суду, враховуючи відсутність згоди позивача на заміну відповідача, залучено Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради надалі також - відповідач 2) до участі у даній справі в якості співвідповідача (а.с. 57-58).

ОСОБА_1 надіслав заперечення щодо відзиву на позовну заяву, яке отримано судом 08.02.2022 (а.с. 64-66). Позивач вказав, що Івано-Франківська міська рада на підставі рішення від 09.10.2019 №230-31 є правонаступником всіх прав та обов'язків Черніївської сільської ради. Зазначив, що для виконання органом місцевого самоврядування ремонту дорожнього покриття згідно вимог та розподілу бюджетних коштів передбачає виготовлення проєктно-технічної документації, тобто взяття на баланс Івано-Франківської міської ради, чого не було зроблено. А також просив звернути увагу, що масив знаходиться віддалено від села Черніїв, і від крайньої зупинки до масиву СГТ “Червона рута” необхідно долати швидкісну трасу Н-10, що вкрай небезпечно, особливо для дітей та людей похилого віку.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради 14.02.2022 за №186/11.1-03/14в скористався правом подання відзиву який є аналогічним за змістом відзиву Івано-Франківської міської ради (а.с.68-71 та зворотна сторона).

На адресу суду 21.02.2022 від Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надійшло доповнення до відзиву на позовну заяву за №216/11.1-03/14в від 21.02.2022 (а.с. 78-80). Представниця відповідача 2 вказує на те, що в процесі підготовки до даної справи Департаментом правової політики Івано-Франківської міської ради 18.02.2022 №58/11.1-07 надіслано запит старості села Черніїв Івано-Франківської міської ради, щодо надання інформації “чи входить в межі с. Черніїв Івано-Франківської міської ради земельна ділянка на якій розташоване садово-городне товариство “Червона рута?”. На що надійшла відповідь №11.1-07/58 про те, що дана ділянка знаходиться за межами населеного пункту села Черніїв та не перебувала на балансі Черніївської сільської ради. Зазначила, що дана інформація підтверджується на порталі “Публічна кадастрова карта України”.

Вважаючи бездіяльність відповідачів протиправною та такою, що порушує право громади СГТ “Червона рута” на належний стан дорожнього покриття під'їзної автомобільної дороги загального користування, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 зазначив, що з 2016 року затверджений маршрут “Вокзал - Червона рута”. Однак, для належного курсування автобусів необхідно здійснити ремонт під'їзної дороги до садового господарського товариства “Червона рута” (надалі також - СГТ “Червона рута”), так як даним маршрутом також користуються діти та люди похилого віку, то їм необхідно долати відстань швидкісною трасою Н-10 “Стрий - Чернівці-Мамалига” близько 700 м до зупинки комунального транспорту, що є вкрай небезпечним для життя і здоров'я людей.

У 2019 році с. Черніїв приєднане до Івано-Франківської територіальної громади.

З 2019 по 2021 рік громада СГТ “Червона рута” неодноразово зверталася з листами та зверненнями до відповідачів з проханням ремонту під'їзної дороги садового-городнього товариства “Червона рута” (а.с.7-22). Однак, згідно з відповідями відповідача 2 повідомлялися про відсутність закладених коштів на проведення даних робіт або про те, що питання щодо капітального ремонту буде враховано Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою при формуванні пропозицій до проекту плану бюджету на відповідний рік.

Не отримавши позитивної відповіді та з метою використання права громади СГТ “Червона рута” на належний стан дорожнього покриття під'їзної автомобільної дороги загального користування, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі також - КАС України), визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.

Згідно з частинами 1, 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", від 21 травня 1997 року №280/97-ВР (в редакцій, чинній на момент спірних правовідносин), надалі - Закон №280/97-ВР, правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити положенням цього Закону, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 31 Закону №280/97-ВР повноваження у галузі будівництва до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Таким чином, забезпечення дорожнього руху та благоустрій доріг здійснюється органами місцевого самоврядування у віданні яких вони знаходяться.

Закон України “Про дорожній рух” від 30.06.1993 (надалі також - Закон №3353-ХІІ) визначає правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища.

Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 12 Закону 3353-ХІІ посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Абзаци 1-5, 7 статті 7 Закону №3353-ХІІ вказують, що в компетенцію сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху зокрема належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; створення позабюджетних фондів для додаткового фінансування заходів щодо безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу.

Так, абзацами 1-4 статті 24 Закону №3353-ХІІ передбачено, що власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.

При виконанні робіт по ремонту і утриманню автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів дорожньо-експлуатаційні організації у першочерговому порядку повинні здійснювати заходи щодо безпеки дорожнього руху на основі обліку і аналізу дорожньо-транспортних пригод, результатів обстежень і огляду автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, і передусім на аварійних і небезпечних ділянках та у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод.

Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або органи, уповноважені ними здійснювати експлуатаційне утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мають право вимагати від користувачів дотримання чинних законодавчих і нормативно-правових актів стосовно дорожнього руху, правил ремонту і утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, правила користування ними та їх охорони затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Закон України “Про автомобільні дороги” від 8 вересня 2005 року №2862-IV (надалі, також - Закон №2862-IV) визначає правові, економічні, організаційні та соціальні засади забезпечення функціонування автомобільних доріг, їх будівництва, реконструкції, ремонту та утримання в інтересах держави і користувачів автомобільних доріг.

Згідно із статтею 5 Закону №2862-IV автомобільні дороги поділяються на: автомобільні дороги загального користування; вулиці і дороги міст та інших населених пунктів; відомчі (технологічні) автомобільні дороги; автомобільні дороги на приватних територіях.

Відповідно до частин 1-2 статті 16 Закону №2862-IV, вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Ділянки вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що суміщаються з автомобільними дорогами державного значення, належать до Єдиної транспортної системи України і не підлягають приватизації. Питання виробничої діяльності комунальних служб на них, пов'язані із закриттям або обмеженням руху, погоджуються з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами загального користування державного значення, та відповідним підрозділом Національної поліції.

Статтею 19 Закону 2862-IV визначені основні обов'язки органів місцевого самоврядування в частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, а саме:

1) забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів;

2) організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, правилами та нормами;

3) видача дозволів на прокладання нових та ремонт існуючих мереж у межах "червоних ліній" вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;

4) завчасне оповіщення учасників руху і мешканців міст та інших населених пунктів про строки та порядок тимчасового обмеження або припинення руху транспортних засобів;

5) здійснення статистичного обліку та паспортизації вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;

6) забезпечення дотримання норм природоохоронного законодавства у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;

7) видача в установленому порядку дозволів на тимчасове припинення руху.

Відповідальність органів місцевого самоврядування за функціонування та розвиток вулиць і доріг міст та інших населених пунктів обумовлено статтею 21 Закону 2862-IV. Органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за: 1) стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів; 2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; 3) розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв; 4) відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законом; 5) забезпечення проведення аудиту або перевірки безпеки автомобільних доріг згідно з вимогами цього Закону, інших актів законодавства України, національних стандартів України, а також вжиття необхідних заходів за результатами проведення аудиту безпеки автомобільних доріг або перевірки безпеки автомобільних доріг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р № 198 затверджені Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони (надалі, також - Правила № 198).

Згідно з пунктом 2 Правил № 198 ремонт і утримання дорожніх об'єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору, а тих, що перебувають у комунальній власності-відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.

На підставі пункту 11 Правил № 198, власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані: своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху; постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух; контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями; вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях і виникнення інших перешкод у дорожньому русі й разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху і за погодженням з уповноваженим підрозділом Національної поліції оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху; аналізувати стан аварійності на дорожніх об'єктах, виявляти аварійно-небезпечні ділянки і місця концентрації дорожньо-транспортних пригод, розробляти і здійснювати заходи щодо удосконалення організації дорожнього руху для усунення причин та умов, що призводять до їх скоєння; разом з уповноваженим підрозділом Національної поліції брати участь в огляді місць дорожньо-транспортних пригод для визначення дорожніх умов, за яких вони сталися, та усувати виявлені недоліки; своєчасно сповіщати місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування і користувачів автомобільних доріг про строки і порядок закриття або обмеження руху транспортних засобів, стан дорожнього покриття, рівень аварійності на відповідних ділянках, гідрометеорологічні та інші умови; забезпечувати дотримання вимог техніки безпеки, а також безпеки дорожнього руху під час виконання дорожньо-експлуатаційних робіт; відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів.

Як вбачається з матеріалів справи, директором Департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради здійснено ряд запитів, для отримання інформації про розташування загальної під'їзної дороги протяжністю 2 км садово-городнього товариства «Червона Рута» в межах села Черніїв.

Так, у відповіді Управління капітального будівництва від 29.12.2021 за №11.-07/661 (а.с. 74 та зворотна сторона), яку надано на запит директора Департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради вказується, що Управління капітального будівництва (надалі, також - УКБ) не є експлуатуючою організацією, що утримує загальну під'їзну дорогу протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві «Червона Рута», кошти для ремонту вищезазначеної дороги на 2022 рік не надходили. Капітальний ремонт автомобільних доріг здійснюється відповідно до бюджетного призначення та асигнувань. Бюджетні призначення визначаються рішенням Івано-Франківської міської ради «Про бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади» на наступний календарний рік. Питанням щодо виділення коштів з міського бюджету займається створена Постійна депутатська комісія з питань бюджету. Зазначає, що до УКБ Івано-Франківської міської ради не надходили звернення щодо ремонту загальної під'їзної дороги протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві «Червона рута».

Комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія» (надалі, також - КП «Муніципальна дорожня компанія») повідомила листом за №662/11.1-07 від 29.12.2021, що згідно рішення Івано-Франківського МВК №532 від 28.05.2020 на баланс КП «Муніципальна дорожня компанія» передано об'єкти вулично-дорожньої мережі села Черніїв протяжністю 42,850 км, однак в переліку переданих вулиць даної під'їзної дороги не має, поточного ремонту у період з 28.05.2020 по 31.12.2021 не виконувало.

Згідно із інформацією Департаменту благоустрою Івано-Франківської міської ради, викладеною в листі від 30.12.2021 за №11.1-07/660 на вх.№660/11.1-07 від 29.12.2021 під'їзна дорога протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві «Червона рута» на його балансі не знаходиться та передача на баланс комунальних підприємств Івано-Франківської міської ради не здійснювалася (а.с. 73 та зворотна сторона). Зазначило, що Департамент благоустрою Івано-Франківської міської ради є головним розпорядником бюджетних коштів. Видатковою частиною бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади на 2022 рік , затвердженого на сесії міської ради 23.12.2021 коштів на проведення ремонтних робіт вищезазначеної дороги не передбачено. Відповідно до Програми ремонту доріг на території Івано-Франківської територіальної громади затверджено перелік об'єктів, виконання ремонтних робіт яких є першочерговими. Додатково зазначив, що пропозиція ОСОБА_1 щодо ремонту загальної під'їзної дороги до СГТ «Рута» включалась при формуванні пропозицій до бюджету Івано-Франківської територіальної громади на 2021-2022, однак не була затверджена. Враховуючи, що Департаменту благоустрою Івано-Франківської міської ради кошти на проведення робіт із ремонту вищевказаної дороги не виділялись, проведення та фінансування даних робіт вважалося б порушенням. Отже, використання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням вважається нецільовим використання коштів.

Дана обставина також підтверджується листом старости Черніївського старостинського округу від 21.02.2022 №11.-07/58 (а.с. 81) та самим позивачем у запереченні від 08.02.2022, а саме те, що ремонт дорожнього покриття, згідно з вимогами та розподілом бюджетних коштів передбачає виготовлення проєктно-технічної документації, тобто взяття СГТ “Червона рута” на баланс Івано-Франківської міської ради, чого зроблено не було, а тому Івано-Франківська міська рада не наділена повноваженнями проведення ремонтних робіт дорожнього покриття СГТ “Червона рута”.

Підсумовуючи вищевикладене, судом встановлено та підтверджується зібраними доказами, що під'їзна автомобільна дорога до СГТ «Червона рута» протяжністю 2 км не знаходиться на балансі Івано-Франківської територіальної громади, тому видатками міського бюджету на 2021-2022 роки не передбачалось коштів на виконання ремонтних робіт під'їзної дороги протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві «Червона рута», відтак Івано-Франківська міська рада, на момент розгляду судом цієї справи, не наділена повноваженнями проведення ремонтних робіт даної дороги.

Відповідно статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Отже, зважаючи на те, що загальна під'їзна дорога протяжністю 2 км в садово-городньому товаристві “Червона рута” не приймалася на баланс Івано-Франківською міською радою, у відповідачів відсутній обов'язок щодо здійснення її ремонту.

За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 є передчасними та не підлягають задоволенню.

Згідно з приписами частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Враховуючи те, що позивачем у справі підтверджено тільки сплату судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 .

відповідач 1: Івано-Франківська міська рада, вул. Грушевського, буд. 29, м. Івано-Франківськ, 76004, код ЄДРПОУ ВП - 33644700;

відповідач 2: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського, буд. 21, м. Івано-Франківськ, 76004, код ЄДРПОУ ВП - 04054346.

Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.