Постанова від 06.06.2022 по справі 177/525/22

Справа № 177/525/22

Провадження № 3/177/238/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 червня 2022 року

Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Березюк М. В.

за участі секретаря судового засідання Баля А.І., прокурора Криворізької східної окружної прокуратури Дніпропетровської області Чумак О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

народженого в с. Сурське, Дніпропетровського району, Дніпропетровської області;

працюючого директором ЖКП «Джерело»;

зареєстрованого та проживаючого за адресою:

АДРЕСА_1

паспорт серії НОМЕР_1 виданий

Криворізьким РВ УМВС України в Дніпропетровській області 02.03.2000

РНОКПП НОМЕР_2

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи директором Житлово-комунального підприємства «Джерело», утвореного згідно рішення Красівської сільської ради № 274-15/VI від 28.09.2012, відповідно будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, своєчасно не подав у визначений законом строк, тобто в період з 01.01.2020 по 01.06.2020, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2019 рік (щорічна), фактично подав таку декларацію 17.02.2022 о 13:41 год., тим самим, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи директором Житлово-комунального підприємства «Джерело», утвореного згідно рішення Красівської сільської ради № 274-15/VI від 28.09.2012, відповідно будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» без поважних причин, своєчасно не подав у визначений законом строк, тобто в період з 01.01.2021 по 01.04.2021, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2020 рік (декларацію особи, яка припинила діяльність), фактично подав таку декларацію 17.02.2022 о 13:48 год., тим самим, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З урахуванням думки учасників провадження, судом постановлено об'єднати вказані матеріали в одне провадження.

У відповідності до вимог «Інструкції у місцевих та апеляційних судах» затвердженої наказом Державної судової адміністрації 20.08.2019 року, у разі об'єднання справ про адміністративні правопорушення в одну справу об'єднаній справі присвоюється номер тієї справи, яка надійшла до суду першою.

Таким чином, суд вважає за доцільне об'єднати в одне провадження справи № 177/525/22 та № 177/526/22 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, так як вони складені відносно однієї і тієї ж особи та присвоїти єдиний номер № 177/525/22.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушеннях визнав, не заперечував обставин, викладених у протоколах про адміністративне правопорушення та пояснив, що декларації не подав через незнання чинного законодавства в сфері декларування. Вину визнав та розкаявся в допущених порушеннях.

Прокурор Чумак О.М. в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 КУпАП, з накладенням стягнення в межах санкції даної статті.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до абз. 11 ч. 1ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі за текстом Закон від 14.10.214 № 1700-VII), правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

За ч. 1 ст. 65 Закону від 14.10.2014 № 1700-VII, за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону від 14.10.2014 № 1700-VII суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадові особи юридичних осіб публічного права.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 ЦК України, юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 2-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до рішення Красінської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області VI скликання № 374-15/VI, створено житлово-комунальне підприємство «Джерело», затверджено статут ЖПК «Джерело» та призначено його директором ОСОБА_1 (а.с. 15- 19).

Відповідно Житлово-комунальне підприємство «Джерело», яке створено на підставі рішення органу місцевого самоврядування, є юридичною особою публічного права, а ОСОБА_1 є його керівником, відповідно посадовою особою юридичної особи публічного права.

Згідно зі статутом ЖКП «Джерело», вказане ЖКП створено відповідно до Конституції України, ГК, ЦК України та Закону України «Про місцеве самоврядування», його засновником є орган місцевого самоврядування (а.с. 20-30) Відповідно до рішення Новопільської сільської ради VIII скликання змінено засновника ЖКП «Джерело», а саме змінено засновника ЖКП «Джерело» - Красівську сільську раду, на Новопільську сільську раду, про що внесено зміни до статуту (а.с. 31).

Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 будучи директором ЖКП «Джерело», яке є юридичною особою публічного права, тобто будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, є суб'єктом декларування відповідно до пп «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», а отже щорічно мав подавати електронну декларацію на виконання вимог ст. 45 вказаного Закону.

Разом з тим, ОСОБА_1 , вищевказаних вимог закону не дотримався, подавши, без поважних причин декларації за 2019 за 2020 рік, з порушенням встановленого законодавством строку для подання відповідної декларації, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

При цьому, його вина підтверджується:

- протоколами про адміністративні правопорушення від 27.05.2022 № 351, № 350, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в яких зафіксовані обставини несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій за 2019 рік та 2020 рік;

- витягами з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно з яким ОСОБА_1 подав декларації за 2019 та 2020 роки, за типом «щорічна», лише 17.02.2022 о 13 год. 48 хв. та 17.02.2022 о 13 год. 41 хв. тобто, поза межами строку, встановленого законом для подання вказаних декларації;

- листом КП «Криворізька ЦРЛ» за № 321 від 22.02.2022, відповідно до якого ОСОБА_1 не звертався до лікувального закладу за медичною допомогою в період з 01.01.2020 по 01.04.2021;

Суддя враховує, що вказані докази є чіткими, узгоджуються між собою та об'єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів і викладені у протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 обставини, відсутні.

Виходячи з наведеного, суддя, з дотриманням визначених ст. ст. 245, 280 КУпАП вимог, всебічно, повно та об'єктивно з'ясувавши всі обставини справи, які мають значення для її правильного вирішення, дослідивши письмові матеріали та дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого ним правопорушення, його особу, ступінь вини, ставлення до вчиненого правопорушення.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують його відповідальність суддею не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Беручи до уваги викладене, суддя приходить до висновку, що необхідним та достатнім стягненням для ОСОБА_1 буде штраф, який передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, ОСОБА_1 , як особа, на яку накладено адміністративне стягнення у цій справі, має сплатити судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.7, 9, 36, ч. 1 ст.172-6, 245, 247, 251, 252, 279, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи № 177/525/22 та № 177/526/22 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, присвоївши єдиний номер справи № 177/525/22, провадження 3/177/238/22.

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення за цим законом у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі десяти днів з моменту її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.

Повний текст постанови складено 06.06.2022.

Суддя М.В. Березюк