Справа № 591/1111/22 Провадження № 3/591/577/22
06 червня 2022 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі судді Мальованої-Когер В.В., які надійшли з Шосткинського районного управління поліції ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки рф, проживаючої: АДРЕСА_1
За ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ № 609836 від 30.01.2022 р. гр. ОСОБА_1 30.01.2022 близько 14-20 год. з метою перетину державного кордону прибула на ПП «Бачівськ» самовільно залишила місце самоізоляції за адресою: АДРЕСА_2 , яке було встановлено 25.01.2022 р. при перетині державного кордону на в'їзд в Україну, чим порушила п.п. 3 п. 2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020. Таким чином, ОСОБА_1 скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Згідно матеріалів справи правопорушення вчинено 30.01.2022 р.
Положення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному права на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини. Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Тобто суддя за спливом строку не вправі з'ясовувати обставини скоєння правопорушення та визнавати особу винною, чи визнавати її невинуватою у скоєнні адміністративного правопорушення, про що Верховний Суд України висловив свою позицію у справі №6-15341ск06 ( постанова від 08.08.2007 року).
За таких обставин, у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, встановлених ст.38 КУпАП, протягом якого можливе накладення адміністративне стягнення у даній справі, відповідно до приписів п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у даній справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.38, 247 КУпАП, суд,-
постановив:
Закрити провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 ч. 1 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку з моменту її винесення до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя В.В.Мальована-Когер