Справа № 199/1690/22
(2-а/199/40/22)
Іменем України
06.06.2022 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі: головуючого судді Руденко В.В., при секретарі Носенко Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження у залі суду міста Дніпра адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, інспектора взводу 2 роти 2 батальйону 3 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Гнотевич Інни Олександрівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,-
Представник позивача звернувся до суду з позовом до відповідачів про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії БАВ № 257338 про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 850,00 грн., якою притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.6 ст. 121 КУпАП.
В обґрунтування позову зазначив, що 30.03.2022 року відповідачем інспектором взводу 2 роти 2 батальйону 3 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Гнотевич Інною Олександрівною винесено вказану постанову на підставі того, що позивач 30 березня 2022 року о 17 год. 15 хв., керував автомобілем Toyota Саmry реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись по проспекту Богдана Хмельницького в м.Дніпрі, без державного номерного знаку, чим порушив п.2.9 «в» ПДР, відповідальність за яке передбачено ч. 6 ст. 121 КУпАП. Позивач зазначає, що постанова серії БАВ № 257338 від 30.03.2022 року не містить посилань на жодні належні та допустимі докази, номерні знаки автомобіля були під лобовим склом, оскільки він проходив перереєстрацію авто в сервісному центрі МВС і не мав можливості причепити номерні знаки, а тому постанова підлягає скасуванню.
Представник Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області надав письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що оскаржувана постанова винесена законно та підстави для її скасування відсутні.
Дослідивши надані докази, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 30.03.2022 року відносно ОСОБА_1 було винесено постанову серії БАВ № 257338, з тексту якої вбачається, що позивач 30 березня 2022 року о 17 год. 15 хв., керував автомобілем Toyota Саmry реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухаючись по проспекту Богдана Хмельницького в м.Дніпрі, без державного номерного знаку, чим порушив п.2.9 «в» ПДР, відповідальність за яке передбачено ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Зазначеною постановою на позивача накладено адміністративне стягнення в сумі 850,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У відповідності до ч.1 ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Згідно ч.1 ст.76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
За правилами ч.1 та ч.2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» , учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватись вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Відповідно до вимог п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Згідно із ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ч.1 ст. 283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Відповідно до п. 2.9 ПДР України водієві забороняється: в) керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що: не належить цьому засобу; не відповідає вимогам стандартів; закріплений не в установленому для цього місці; закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м; неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.
Відповідно до ч. 6 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно до Державного стандарту України 4278:2019, а саме п.4, кількість знаків на транспортних засобах має бути: - на автомобілях: два знаки. Знаки на транспортних засобах треба встановлювати лише в передбачених за конструкцією
місцях, зазначених виробником.
З фотоматеріалів, наданих відповідачем, вбачається, що передні та задні номерні знаки на автомобілі позивача відсутні, хоча за конструкцією автомобіля такі місця передбачені. Наявність номерного знаку за лобовим склом не спростовує порушення позивачем вищезгаданих норм закону.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасники справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Позивачем у адміністративному позові не доведено факт того, що відповідачем порушено норми процесуального або матеріального права при складанні постанови та розгляді адміністративної справи.
Оскаржувана постанова відповідає вимогам ст.283 КУпАП, є законною та обґрунтованою, а тому позовні вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню.
У зв'язку з цим, витрати по сплаті судового збору слід залишити за позивачем.
Керуючись ст. 2, 6, 9, 77, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд
У позовних вимогах ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, інспектора взводу 2 роти 2 батальйону 3 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Гнотевич Інни Олександрівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,- відмовити.
Постанову інспектора взводу 2 роти 2 батальйону 3 Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Гнотевич Інни Олександрівни по справі про адміністративне правопорушення руху серії БАВ № 257338 від 30 березня 2022 року, - залишити без змін.
Судові витрати віднести за рахунок позивача.
Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі у десятиденний строк з проголошення судового рішення апеляційної скарги.
Суддя