01 червня 2022 року м. Житомир справа №240/22212/20
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо незаконного зменшення з 01 серпня 2020 року розміру її пенсії до 8988,00 грн. з мотивів приведення пенсії у відповідність до постанови КМУ від 21.01.2018 №103;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області поновити виплату їй пенсії з 01 серпня 2020 року в повному обсязі, у розмірі 10702,84 грн., перерахованому відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 року в адміністративній справі №806/1100/18 та негайно виплатити заборгованість по нарахованій пенсії, яка не виплачена в повному обсязі.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначила, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02.04.2018 у справі №806/1100/18 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснило їй з 01.02.2019 перерахунок пенсії з врахуванням у складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених їй за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО. В результаті такого перерахунку розмір її пенсії склав 10702,84 гривень. Однак, позивач вказує, що починаючи з серпня 2020 року розмір її пенсії безпідставно був зменшений відповідачем до 8988,00 гривень з мотивів приведення у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Вказані дії відповідача позивач вважає протиправними, оскільки норми статті 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" передбачають, що у випадку, коли внаслідок проведеного перерахунку розмір пенсії є нижчим, то зберігається розмір раніше призначених пенсій. Вказане, на переконання позивача є свідчення незаконного зменшення Головним управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з 01 серпня 2020 року розміру її пенсії, а зв'язку з чим, вона звернулась з даним позовом до суду.
Ухвалою суду провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подало до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечувало проти задоволення заявлених позовних вимог. Аргументуючи таку позицію відповідач зазначив, що управлінням переглянуто виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 у справі №240/9702/19, яким було зобов'язано провести з 01.07.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року включно згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 22.05.2019 №3031. Внаслідок цього, з 01.08.2020 розмір пенсії ОСОБА_1 склав 8988,00 гривень. Крім того, відповідач зазначив, що у випадках, коли в рішенні суду не визначено кінцевої дати періоду, за який слід здійснити перерахунок пенсії, виплата за рішеннями судів, якими зобов'язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження строком, продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" управлінням з 01.01.2018 був проведений перерахунок пенсії позивача з урахуванням грошового забезпечення за аналогічною посадою станом на 01.03.2018. Відтак, рішення суду у справі №240/9702/19 виконано до внесення змін до норм законодавства, тобто до 01.01.2018. З огляду на вищезазначене, відповідач просив відмовити ОСОБА_1 в задоволенні її позову.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 262, ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що з 19 грудня 2017 року ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.
При призначенні, розмір пенсії ОСОБА_1 був визначений із грошового забезпечення, зазначеного в грошовому атестаті серії ЗУ №338802 (а.с.20) та довідці про додаткові види грошового забезпечення від 21.12.2017 №3675 (а.с.21).
Разом з тим, суми отриманих позивачем за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року (останні 24 місяці перед звільненням з військової служби) щомісячної грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких справлялись страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, при визначенні розміру пенсії враховані не були.
У зв'язку з цим, 23 січня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою, в якій просила перерахувати її пенсію з 19.12.2019 з урахуванням довідки ТВО командира військової частини НОМЕР_1 від 29.12.2017 за вих.№39/2, що містить інформацію про суми виплачених їй в період з грудня 2015 року по листопад 2017 року щомісячної грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, оскільки при призначенні пенсії вказані виплати безпідставно не були враховані.
У відповідь на зазначену заяву, позивач отримала від Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області лист від 19.02.2018 №Б-497 з відмовою, обгрунтованою тим, що суми виплачених щомісячних додаткових грошових винагород, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО не мають систематичного характеру, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, а тому вони не належать до щомісячних виплат та додаткових видів грошового забезпечення, що враховуються при обчисленні розміру пенсії.
Не погоджуючись із зазначеною відмовою, позивач оскаржила її до суду.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у справі №806/1100/18, яке набрало законної сили 29.05.2018, позов ОСОБА_1 було задоволено частково та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01 лютого 2018 року перерахунок (донарахування) призначеної ОСОБА_1 пенсії на підставі раніше поданих документів та додатково наданого документа - довідки ТВО командира військової частини НОМЕР_1 за вих.№39/2 від 29 грудня 2017 року, з врахуванням у складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених їй за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виплатити різницю в недотриманій з 01 лютого 2018 року пенсії та виплачувати перераховану їй пенсію в новому розмірі.
З наявного у матеріалах справи протоколу від 29.01.2019 вбачається, що після проведеного ОСОБА_1 на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у справі №806/1100/18 перерахунку її пенсії (донарахування призначеної пенсії), розмір пенсії становив 10646,44 гривень (а.с.22).
В подальшому, на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 04 липня 2018 року у справі №806/2338/18, яке набрало законної сили 04.12.2018, ОСОБА_1 було нараховано та виплачено неотриману нею в період проходження нею служби 01.01.2016 по 07.08.2017 (день виключення зі списків особового складу частини) індексацію грошового забезпечення в сумі 16574,25 гривень.
У зв'язку з цим, 10.06.2019 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою щодо врахування у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсії, вищезазначеної суми індексації грошового забезпечення. Однак, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у листі від 09.07.2019 №Б-2540 повідомило позивача про відсутність підстав для врахування індексації до складу грошового забезпечення для призначення пенсії, у зв'язку з тим, що індексація не належить до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії.
Вважаючи таку відмову протиправною, позивач оскаржила її до суду.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2019 року у справі №240/9702/19, яке набрало законної сили 10.12.2019, позов ОСОБА_1 було задоволено частково: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року включно згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 22.05.2019 №3031, а також зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року включно, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 22.05.2019 №3031, починаючи з 01.07.2019.
З наявного у матеріалах справи протоколу про перерахунок пенсії від 16.12.2019 вбачається, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2019 року у справі №240/9702/19 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 , з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих нею за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року сум індексації. За наслідками вказаного перерахунку розмір пенсії позивача з 01.01.2020 склав 6890,92 гривень (а.с.24).
01 березня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшено розміри грошового забезпечення військовослужбовців.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" пунктами 1, 2 якої було встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01.03.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
На виконання норм вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 Головне управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 з урахування збільшеного грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.
Наявним у матеріалах справи протоколом перерахунку пенсії підтверджується, що станом на 01 січня 2020 року розмір пенсії ОСОБА_1 становив 10702,84 гривень, з яких: 4883,60 грн. - основний розмір її пенсії після перерахунку на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; 1220,90 грн. - збільшення основного розміру пенсії на 25 %; 655,20 грн. та 50,00 грн. надбавка як інваліду війни ІІ групи; 3896,14 гривень - доплата до попереднього розміру пенсії (а.с.9).
Сторонами не заперечується, що пенсію у вищезазначеному розмірі 10702,84 гривень позивач отримувала до липня 2020 року включно.
Натомість, починаючи з серпня 2020 року розмір пенсії позивача був зменшений. Так, дослідивши під час розгляду справи копію протоколу перерахунку пенсії від 24.07.2020 суд встановив, що Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 в результаті якого розмір її пенсії з 01 серпня 2020 року склав 8988,00 гривень, з яких: 4883,60 грн. - основний розмір її пенсії, визначений на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; 1220,90 грн. - збільшення основного розміру пенсії на 25 %; 684,80 грн. та 50,00 грн. надбавка як інваліду війни ІІ групи; 2148,70 гривень.
Вказане свідчить, що в результаті вищезазначеного перерахунку, відповідач припинив виплату позивачу доплату в розмірі 3896,14 гривень до попереднього розміру пенсії, яку вона, як вбачається з матеріалів пенсійної справи (а.с.9), отримувала після перерахунку її пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 до попереднього розмірі пенсії 10702,84 гривень, який був визначений її після перерахунку на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у справі №806/1100/18.
У зв'язку із цим, ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою, в якій просила поновити їй з 01 серпня 2020 року виплату пенсії у розмірі 10702,84 гривень.
Розглянувши зазначену заяву, Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надіслало позивачу листа, в якому повідомило, що управлінням переглянуто виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019, яким зобов'язано було здійснити з 01.07.2019 перерахунок її пенсії, з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих сум індексації за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року включно, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 22.05.2019 №3031. Відтак, з 01.08.2020 розмір її пенсії з урахуванням перерахунку за рішенням суду, становить 8988,00 гривень (а.с.12).
Вважаючи дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення з 01.08.2020 розміру її пенсії з 10702,84 гривень до 8988,00 гривень протиправними, ОСОБА_1 звернулась з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Статтею 63 Закону №2262-ХІІ врегульовані відносини щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до норм цього Закону.
Зокрема, вищезазначена стаття 63 Закону №2262-ХІІ передбачає, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Згідно з частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Аналогічна норма міститься також і в пункті 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок №45), яким передбачено, що у випадку, якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Зміст вищезазначених норм свідчить, що основний розмір пенсії особи, при подальшому її перерахунку відповідно до норм частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ та Порядку №45 не може бути зменшений.
При цьому суд звертає увагу, що розмір передбачених законодавством доплат та надбавок до пенсії може змінюватись у зв'язку із зміною обставин, з якими законодавець пов'язую виплату таких доплат та надбавок.
Під час розгляду справи судом безспірно встановлено, що розмір пенсії ОСОБА_1 , який був визначений на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у справі №806/1100/18, становив 10646,44 гривень (а.с.22).
Відтак, з огляду на положення частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ та Порядку №45, в подальшому, розмір пенсії позивача при її перерахунку на виконання норм постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 на може становити менше ніж 10646,44 гривень.
Матеріалами справи після перерахунку, здійсненого на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103, розмір пенсії ОСОБА_1 станом на 01 січня 2020 року складав 10702,84 гривень, з яких: 4883,60 грн. - основний розмір її пенсії після перерахунку на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103; 1220,90 грн. - збільшення основного розміру пенсії на 25 %; 655,20 грн. та 50,00 грн. надбавка як інваліду війни ІІ групи; 3896,14 гривень - доплата до попереднього розміру пенсії (а.с.9).
Водночас, в подальшому, з причин, які відповідач пояснив, як перегляд виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.11.2019 у справі №240/9702/19, розмір пенсії позивача з 01 серпня 2020 року був зменшений до 8988,00 гривень, за рахунок припинення виплати доплати в розмірі 3896,14 гривень до попереднього розміру пенсії 10702,84 гривень, який був нарахований їй на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року у справі №806/1100/18 та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.
Тобто, внаслідок перерахунку у серпні 2020 року розмір пенсії позивача суттєво зменшився, що суперечить приписам Закону №2262-ХІІ та Порядку №45.
Суд не приймає до уваги доводи відповідача щодо того, що коли в рішенні суду не визначено кінцевої дати періоду, за який слід здійснити перерахунок пенсії, виплата продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесені рішення, оскільки вони не впливають на зміст гарантованого законом права позивача на отримання пенсії у розмірі, що не може бути зменшений під час її перерахунку.
Таким чином встановлені судом обставини справи та наведені правові норми свідчать, що відповідач протиправно з 01.08.2020 зменшив розмір пенсії позивачу, а тому позов підлягає задоволенню, а порушене право позивача підлягає судовому захисту та поновленню шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області поновити з 01 серпня 2020 року нарахування та виплату їй пенсії в розмірі 70702,84 гривень.
Конституційний Суд України в рішенні від 25 січня 2012 року №3-рп/2012 визначив, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян зокрема керуються принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, у тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України (пункт 4 мотивувальної частини). Однією з ознак України як соціальної держави є забезпечення загальносуспільних потреб у сфері соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України виходячи з фінансових можливостей держави, яка зобов'язана справедливо і неупереджено розподіляти суспільне багатство між громадянами і територіальними громадами та прагнути до збалансованості бюджету України. При цьому рівень державних гарантій права на соціальний захист має відповідати Конституції України, а мета і засоби зміни механізму нарахування соціальних виплат та допомоги - принципам пропорційності і справедливості (пункт 1 резолютивної частини).
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відтак, суд, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку, що позовні вимоги тичини ОСОБА_1 є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" та в матеріалах справі відсутні докази на підтвердження понесення ним інших судових витрат по даній справі, підстави для вирішення питання про розподілу судових витрат - відсутні.
Керуючись статями 2, 9, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, м.Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо зменшення з 01 серпня 2020 року розміру пенсії ОСОБА_1 з 10702,84 гривень до 8988,00 гривень.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області поновити ОСОБА_1 з 01 серпня 2020 року виплату пенсії в розмірі 10702,84 гривень, та виплатити заборгованість по нарахованій пенсії, яка не виплачена в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.Е.Черняхович