Справа № 946/8078/20 Провадження № 3-в/946/11/22
02 червня 2022 року м. Ізмаїл Одеської області
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі судді Пухальського С. В., розглянувши подання Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області про вирішення питання відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, остання відома адреса проживання: АДРЕСА_1 ,
на якого було накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на сто двадцять годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Провідний інспектор Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області (далі - орган з питань пробації) звернулася до суду з поданням про вирішення питання, пов'язаного з виконанням постанови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 12 лютого 2021 року, якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 годин, посилаючись на те, що останній на виклики тричі не з'явився, його місцезнаходження невідоме й за адресою реєстрації він не проживає.
Дослідивши матеріали особової справи та доводи, якими обґрунтовується подання, суд приходить до висновку про задоволення відповідного подання з наступних підстав.
Відповідно до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За змістом статті 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до статті 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Згідно постанови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 12 лютого 2021 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 183-1 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт строком на 120 годин.
Згідно статті 305 КУпАП, контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову, та іншими органами державної влади в порядку, встановленому законом.
Пунктом 13.2 наказу Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» передбачено, що порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання.
05 березня 2021 року до Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області надійшла на виконання вищевказана постанова Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області.
Як вбачається з викликів ОСОБА_1 повідомлявся про необхідність явки до уповноваженого органу з питань пробації на 15.03.2021, 04.01.2022 та 11.01.2022, проте у визначений час на виклики він не з'явився.
Проведеними заходами не вдалося встановити місце проживання (перебування) правопорушника ОСОБА_1 .
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 адміністративне стягнення накладене постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 12 лютого 2021 року у виді 120 годин суспільно корисних робіт не відбув.
Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачений статтею 325-1 КУпАП та детально регламентований Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 (далі - Порядок).
Так, згідно п. 11.1 Порядку - виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.
Як зазначено в статті 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Відповідно до частини 2 статті 325-1 КУпАП, виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування.
Як встановлено судом, подання про вирішення питання, пов'язаного із виконанням постанови суду обґрунтоване тим, що місцезнаходження ОСОБА_1 невідоме, за адресою його реєстрації та відповідно останнього місця проживання: АДРЕСА_1 , він не проживає, що унеможливлює виконання даної постанови.
Згідно з частиною 1 статті 321-4 КУпАП, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Частина 2 статті 321-4 КУпАП встановлює застосування заміни громадських робіт штрафом за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Відповідно до частини 1 статті 183-1 КУпАП за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання передбачена адміністративна відповідальність у виді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Отже, санкція частини 1 статті 183-1 КУпАП не передбачає можливість застосування штрафу.
Згідно з пунктом 15.1 Порядку виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт припиняється, а порушник знімається з обліку у зв'язку із, зокрема: наявністю підстав, що унеможливлюють виконання постанови суду, - після отримання відповідного судового рішення.
За встановлених вище обставин, суд вважає, що подання слід задовольнити з підстав, наведених фахівцем Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області.
Керуючись статтями 183-1, 304, 305, 321-4, 325-1 КУпАП,
Подання провідного інспектора Ізмаїльського районного відділу № 1 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області про вирішення питання, пов'язаного з виконання постанови відносно ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити наявність підстав, що унеможливлюють виконання постанови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 12 лютого 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 183-1 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: С.В.Пухальський