Справа № 285/1684/22
провадження № 3/0285/1479/22
01 червня 2022 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області
Мозговий В.Б. за участю прокурора Мельник І.В. особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області (далі - УСР в Житомирській області) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки: АДРЕСА_1 , не працюючої,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
Згідно адміністративного матеріалу, що надійшов до суду ОСОБА_1 будучи у період з 06.11.2015 до 20.11.2020 року депутатом Токарівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області та будучи, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє свої повноваження, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнала, що декларація нею була подана з порушенням строку.
Прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просить накласти на неї адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
За змістом ст.ст. 252, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно підпункту "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, ОСОБА_1 будучи депутатом Токарівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, відносилась до суб'єкту, на яку поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, пп. "а" і "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 року № 49/21, ОСОБА_1 повинна була подати електронну декларацію суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не пізніше тридцяти робочих днів з дня припинення повноважень.
Згідно рішення першої сесії Ярунської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області від 20.11.2020 року повноваження депутата ОСОБА_1 було припинено. Проте остання подала електронну декларацію лише 25.01.2022 р.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вказаних обставин не заперечувала.
За викладених обставин, вважаю що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, яка раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1, ч. 5 ст. 283 КУпАП судовий збір у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 27, 40-1, 172-6, 251, 280, 283, 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 176-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.
Суддя В.Б. Мозговий