Справа № 159/1076/22
Провадження № 3/159/873/22
01 червня 2022 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Волкова Ю.Ф.,
розглянувши матеріали, що які надійшли від Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ( як зазаначено в протоколі про адміністративне правопорушення), працює директором ТзОВ «Дизайн Центр»,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною сьомою статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),
встановила:
03 березня 2022 року до Ковельського міськрайонного суду Волинської області від Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого частиною сьомою статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №483819 від 15.02.2022, ОСОБА_1 "15.02.2022 о 09:55 годині на а/д Ковель-Камінь-Каширський керував транспортним засобом автомобілем «Nissan» , державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , який своєчасно незареєстрований в установленому законі порядку на території України", чим порушив п. 30.1 Правил Дорожнього руху України (далі ПДР України), вчинивши тим самим адміністративне правопорушення передбачене частиною сьомою статті 121 Кодексу.
У судове засідання 11.04.2022, 12.05.2022 та 01.06.2022 ОСОБА_1 не прибув, повідомлявся шляхом направлення судових викликів на адресу, зазначену в протоколі про адмінстивне правопорушення, причини неявки суду не повідомив, жодних доказів та заперечень для спростування складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення суду не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.
Одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним. Безпідставне умисне затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.
За таких обставин, а також з урахуванням того, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною сьомою статті 121 Кодексу, не передбачається обов'язкова присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя дійшла висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних у матеріалах доказів.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшла таких висновків.
Згідно змісту частини другої статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа може бути притягнута до адмінвідповідальності, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до вимог пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених частиною другою статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Матеріалами адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення адмінправопорушення, яке мало місце 15.02.2022; протокол складено 15.02.2022; адміністративна справа скерована до суду 03.03.2022; в судові засідання 11.04.2022, 12.05.2022 будучи належним чином повідомленим особа, яка притягується до адмінвідповідальності не з'явилась; судові засідання неодноразово відкладались у зв'язку з неявкою особи яка притягається до адмінвідповідальності (конверт з судовим викликом повертався до суду з відміткою "неправильно зазаначена (відсутня) адреса", в телефонному режимі повідомити особу не виявилось можливим); передбачений частиною другою статті 38 Кодексу тримісячний строк притягнення особи до адміністративної відповідальності з дня вчинення правопорушення минув 14.05.2022, у зв'язку з чим до закінчення трьохмісячного строку притягнення до відповідальності особи розгляд справи виявився не можливим.
Враховуючи вищевикладене приходжу до висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі пункту 7 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків для накладення адміністративного стягнення, передбачених частиною другою статті 38 Кодексу, - три місяці з дня вчинення правопорушення.
Керуючись статтями 38, 247, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановила:
Провадження у справі №159/1076/22 (номер провадження 3/159/873/22) про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною сьомою статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Ю. Ф. Волкова