Ухвала від 31.05.2022 по справі 906/365/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

Від "31" травня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/365/17

Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А, за участі секретаря судового засідання Підгаєцької М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Коростишівської міської ради від 18.07.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі, а саме, виконати вимоги ухвали суду від 26.02.2019 та від 22.04.2019, клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/1710 від 16.09.2019 про зобов'язання ліквідатора виконати вимоги ухвал суду та клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі №906/365/17

За заявою Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (м. Київ)

До боржника Комунального підприємства "Теплосервіс" (м. Коростишів, Житомирська область)

про визнання банкрутом

За участі представників:

від кредиторів: не з'явилися;

від боржника: не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №906/365/17 про визнання банкрутом Комунального підприємства "Теплосервіс" (м.Коростишів, Житомирська область).

Справа про банкрутство Комунального підприємства "Теплосервіс" (м.Коростишів, Житомирська область) розглядається відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 08.02.2022 з урахуванням ухвали суду від 21.02.2022 відкладено до наступного судового засідання розгляд клопотання Коростишівської міської ради від 18.07.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі, а саме: виконати вимоги ухвал суду від 26.02.2019 та від 22.04.2019, клопотання Коростишівської міської ради №03-26/1710 від 16.09.2019 про зобов'язання ліквідатора виконати вимоги ухвал суду та клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі №906/365/17; призначено наступне засідання суду на "28" квітня 2022 р.

Ухвалою суду від 11.04.2022 призначено наступне засідання суду на "31" травня 2022 р.

У судовому засіданні розглядались клопотання Коростишівської міської ради від 18.07.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі, а саме: виконати вимоги ухвал суду від 26.02.2019 та від 22.04.2019, клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/1710 від 16.09.2019 про зобов'язання ліквідатора виконати вимоги ухвал суду та клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі №906/365/17.

Учасники провадження у справі у судове засідання не з'явились, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені вчасно та належним чином.

31.05.2022 від ліквідатора Коляди В.І. до суду надійшов лист, у якому повідомляється, що у зв'язку з технічними причинами ліквідатор не зможе бути присутнім у засіданні суду в режимі відеоконференції.

Розглянувши вищезазначені клопотання, дослідивши матеріали справи, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно ч.1 ст.202 ГПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цієї статтею.

При цьому суд констатує, що Коростишівською міською радою не було подано клопотань, заяв, в тому числі і щодо перенесення розгляду справи, її відкладення чи неможливості прибути в судове засідання особисто чи направити свого представника або надати будь - які докази у справі .

За викладеного, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення учасників провадження своєчасно та належним чином про час і місце розгляду справи і забезпечення явки останніх в судове засідання для реалізації ними права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Україною 17.07.1997 та є частиною національного законодавства, кожний має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Європейський суду з прав людини у Рішенні у справі "Сюрмелі проти Німеччини" від 08.06.2006 визнав порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції тривалість судового провадження, яке тривало у судах понад 16 років та відсутність ефективних засобів оскарження затяжного характеру триваючого розгляду цивільної справи в національному законодавстві Німеччини.

Згідно зі статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Порушення права на розгляд справи упродовж розумного строку було неодноразово предметом розгляду Європейським судом з прав людини у справах проти України.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється залежно від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті 6 Конвенції (рішення ЄСПЛ від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України", від 27.04.2000 у справі "Фрідлендер проти Франції"). Роль національних судів полягає у швидкому та ефективному розгляді справ (рішення ЄСПЛ від 30.11.2006 у справі "Красношапка проти України").

Водночас на державні органи покладено обов'язок щодо дотримання принципу ''належного урядування'' і ті з них, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливості отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (рішення ЄСПЛ від 20.11.2011 у справі ''Рисовський проти України'').

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

З огляду на те, що неявка в засідання суду представників учасників провадження не перешкоджає розгляду справи та ураховуючи достатність та розумність строку, наданого судом учасникам провадження у справі, зокрема Коростишівській міській раді, для надання доказів у справі, господарський суд дійшов висновку про розгляд поданих заяв та клопотань Коростишівської міської ради за наявними у ній матеріалами.

Згідно з частиною 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Представники Коростишівської міської ради у судовому засіданні 17.09.2019 повідомили про невиконання арбітражним керуючим Колядою В. І. ухвал суду від 26.02.2019 та від 22.04.2019 щодо надання доказів про облік та передачу до комунальної власності відповідної територіальної громади об'єктів комунальної інфраструктури.

У зв'язку з викладеним представником Коростишівської міської ради до суду подано клопотання №03-26/1710 від 16.09.2019 згідно якого заявник Коростишівська міська рада просить:

1. зобов'язати ліквідатора виконати п. 7 Ухвали Господарського суду від 18.06.2019 року щодо надання доказів про облік та передачу в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідної територіальної громади без додаткових умов в установленому порядку об'єктів комунальної інфраструктури;

2. враховуючи невідповідність відомостей зазначених у Переліках основних засобів, що знаходяться на балансі КП «Теплосервіс» станом на 01.07.2017, станом на 15.09.2017, станом на 31.12.2017 та станом на 01.07.2019 зобов'язати ліквідатора письмово надати пояснення щодо зниклого майна, а саме: теплової мережі за адресою м. Коростишів, вул. Київська, 125; газопроводу середнього тиску за адресою м.Коростишів, вул. Київська, 149; теплової мережі, димової мережі, за адресою м.Коростишів, вул. Володимирська, 5а.

Відповідно до ухвали суду від 17.09.2019 судом прийнято та призначено вищезазначене клопотання до розгляду та зобов'язано ліквідатора надати письмові обґрунтовані пояснення на клопотання № 03-26/1710 від 16.09.2019.

29.11.2019 до суду від Коростишівської міської ради надійшло клопотання №03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 04.03.2020 судом прийнято до розгляду вищезазначене клопотання.

Ухвалою суду від 28.04.2020 Коростишівську міську раду було зобов'язано до наступного судового засідання:

- надати обґрунтований та підтверджений документально повний перелік об'єктів комунальної інфраструктури КП "Теплосервіс" (назви об'єктів з усіма ідентифікуючими ознаками, адреси тощо), які не підлягають включенню до ліквідаційної маси банкрута та надати нормативно-правове обґрунтування та докази, що зазначені об'єкти відносяться до об'єктів комунальної інфраструктури.

У поданих письмових поясненнях № 03-26/1416 від 30.07.2020 Коростишівською міською радою не було надано до суду надано детальних ідентифікуючих ознак кожного з об'єктів, зокрема, не зазначено та не ідентифіковано конкретні ділянки теплових мереж, водопроводу, газопроводу, димової мережі, зовнішнього газопроводу, кабельної лінії; не зазначена їх довжина, діаметр, матеріали та інші детальні ознаки та характеристики, які впливають на ідентифікацію кожного конкретного об'єкта. Також не зазначено про прийняті рішення міською радою (або відповідними службами) про консервацію (або надання дозволу на передачу третім особам чи реалізацію) зазначених об'єктів для подальшого використання за призначенням; не надано доказів про технічний стан, у якому знаходяться дані мережі, будівлі, об'єкти, які можуть свідчити про можливість (або неможливість) їх подальшого використання за їх призначенням для подачі тепла, води, газу електроенергії відведення диму тощо для забезпечення життєдіяльності.

На виконання вимог ухвали господарського суду від 04.08.2020 Коростишівською міською радою було надано письмові пояснення від 18.09.2020 №03-26/1762 у справі за результатами розгляду правової позиції ліквідатора щодо комунальної інфраструктури в контексті ліквідації КП "Теплосервіс".

Як убачається з матеріалів справи ухвалою від 04.08.2020 суд зобов'язував Коростишівську міську раду до наступного судового засідання надати детальні ідентифікуючі ознаки кожного з об'єктів комунальної інфрастуктури, які підлягають передачі міській раді (ідентифікувати конкретні ділянки теплових мереж, водопроводу, газопроводу, димової мережі, зовнішнього газопроводу, кабельної лінії; зазначити їх довжину, діаметр, матеріали (якщо це необхідно) та інші детальні ознаки та характеристики, які впливають на ідентифікацію кожного конкретного об'єкта; повідомити за наявності про прийняті рішення міською радою (або відповідними службами) про консервацію зазначених об'єктів для подальшого використання за призначенням; надати докази про технічний стан, у якому знаходяться дані мережі, будівлі, об'єкти, які можуть свідчити про можливість (або неможливість) їх подальшого використання за їх призначенням для подачі тепла, води, газу електроенергії відведення диму тощо для забезпечення життєдіяльності.

Суд звертав увагу, що ухвалою суду від 28.04.2020 повторно було зобов'язано Коростишівську міську раду до наступного судового засідання надати обґрунтований та підтверджений документально повний перелік об'єктів комунальної інфраструктури КП "Теплосервіс" (назви об'єктів з усіма ідентифікуючими ознаками, адреси тощо), які не підлягають включенню до ліквідаційної маси банкрута та надати нормативно-правове обґрунтування та докази, що зазначені об'єкти відносяться до об'єктів комунальної інфраструктури.

Відповідно до наданих до суду письмових пояснень Коростишівської міської ради зазначено об'єкти за шістьма адресами у м. Коростишеві, які на думку Коростишівської міської ради, були незаконно включені до ліквідаційної маси ліквідатором при проведенні інвентаризації боржника.

При цьому Коростишівською міською радою частково повідомлено ідентифікуючі ознаки певних об'єктів за шістьма адресами у м.Коростишеві; додатково зазначено, що сім об'єктів за відповідними адресами станом на даний час вже відсутні та немає в наявності.

Слід зазначити, що у поясненні Коростишівської міської ради від 18.09.2020 №03-26/1762, яке надійшло до суду 21.09.2020, не повідомлено та не обґрунтовано правових підстав необхідності передачі ліквідатором Коростишівській міській раді відсутніх та не існуючих (за даними міської ради) об'єктів, які були частково ідентифіковані Коростишівською міською радою, як об'єкти комунальної інфраструктури, лише 18.09.2020 відповідно до поданих до суду письмових пояснень від 18.09.2020 №03-26/1762 на неодноразові вимоги господарського суду.

В ухвалі суду від 24.09.2020 суд в черговий раз звернув увагу Коростишівської міської ради, що у наданих поясненнях взагалі не зазначено які участки кабельної лінії, теплових мереж, зовнішнього газопроводу, водопроводу, електричного кабелю, кабельних ліній (якої довжини, їх прив'язка до конкретних об'єктів), на думку Коростишівської міської ради, підлягають передачі ліквідатором, а тому, зобов'язав:

- доповнити надані до суду письмові пояснення, зазначивши які конкретно участки кабельної лінії, теплових мереж, зовнішнього газопроводу, водопроводу, електричного кабелю, кабельних ліній (якої довжини, їх прив'язка до конкретних об'єктів), на думку Коростишівської міської ради, підлягають передачі ліквідатором, як об'єкти комунальної інфраструктури; обґрунтувати та повідомити правові підстави вимог про передачу ліквідатором Коростишівській міській раді відсутніх та не існуючих (за даними міської ради) об'єктів, які були частково ідентифіковані Коростишівською міською радою, як об'єкти комунальної інфраструктури, лише 18.09.2020 відповідно до поданих до суду письмових пояснень від 18.09.2020 №03-26/1762 на неодноразові вимоги господарського суду;

- надати детальні ідентифікуючі ознаки кожного з об'єктів комунальної інфрастуктури, які підлягають передачі міській раді (ідентифікувати конкретні ділянки теплових мереж, водопроводу, газопроводу, димової мережі, зовнішнього газопроводу, кабельної лінії; зазначити їх довжину, діаметр, матеріали (якщо це необхідно) та інші детальні ознаки та характеристики, які впливають на ідентифікацію кожного конкретного об'єкта (доповнити подану до суду інформацію);

- повідомити за наявності про прийняті рішення міською радою (або відповідними службами) про консервацію зазначених об'єктів для подальшого використання за призначенням;

- надати докази про технічний стан, у якому знаходяться дані мережі, будівлі, об'єкти, які можуть свідчити про можливість (або неможливість) їх подальшого використання за їх призначенням для подачі тепла, води, газу електроенергії відведення диму тощо для забезпечення життєдіяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою суду від 18.11.2021 викликано в наступне судове засідання о 10:00 год 08.02.2022 представника Коростишівської міської ради для надання письмових та усних пояснень підстав невиконання ухвал Господарського суду Житомирської області у даній справі від 10.03.2021, 06.05.2021, 16.08.2021 та від 23.09.2021 та надання до суду інформації та відповідних доказів.

При цьому суд констатує, що представник Коростишівської міської ради в судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду не виконав, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини 9 статті 81 ГПК України, у разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

Слід зазначити, що ч. 1 ст. 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у відповідній редакції) , передбачала, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, крім грошових коштів, що знаходяться на банківському рахунку умовного зберігання (ескроу) банкрута, об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, у комунальну власність відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

20.04.2019 в офіційному друкованому виданні "Голос України" опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства.

Згідно п.1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.

Відтак, 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

У відповідності п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" втратив чинність.

За приписами п.4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Подальший розгляд справи №906/365/17 про банкрутство Комунального підприємства "Теплосервіс" (м. Коростишів, Житомирської області) здійснюється відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно ч. 1-4 ст. 62 Кодексу України з процедур банкрутства усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси.

Індивідуально визначене майно, що належить банкруту на підставі речових прав, крім права власності і господарського відання, не може бути включене до складу ліквідаційної маси. За наявності у складі майна банкрута майна, виключеного з обігу, ліквідатор зобов'язаний передати його відповідним особам в установленому порядку.

Як убачається з матеріалів справи №906/365/17 постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 18.01.2021 у справі №906/365/17, яка набрала чинності, було встановлено наступне.

Згідно з рішенням Коростишівської міської ради №383 від 15.09.2004р. на баланс МКП "Теплосервіс" (Комунальному підприємству "Теплосервіс") передано котельні, теплові мережі (згідно з додатком).

Відповідно до додатку до рішення виконкому міської ради від 15.09.2004р. №383, визначено перелік основних засобів, що передаються з балансу Коростишівського підприємства "Тепломережа" на баланс Коростишівського міського комунального підприємства "Теплосервіс", у тому числі адміністративне приміщення інв. №299 (балансова вартість - 50413,14), розділ 13 котельня по вулиці К. Лібкнехта,12.

Рішенням б/н від 11.11.2004р. надано дозвіл МКП "Тепломережа" на передачу підприємству КП "Теплосервіс" на баланс малоцінного інвентаря та матеріалів згідно переліку.

Закінчено формування статутного фонду 31.12.2004р.

Також зазначено, що КП "Теплосервіс" є комунальним комерційним підприємством, яке може отримувати майно від органу місцевого самоврядування у господарське відання, тобто таким, що займалося комерційною діяльністю з метою одержання прибутку від надання послуг, передбачених п. 1.1 Статутом.

Як убачається з матеріалів справи комунальне підприємство КП "Теплосервіс" займалось комерційною діяльністю з метою одержання прибутку від надання платних послуг населенню, організаціям бюджетної сфери та іншим споживачам з теплопостачання, гарячого водопостачання, ремонту і обслуговування котельного обладнання, будівельних конструкцій, споруд теплових мереж та інших послуг, використовуючи при цьому передане йому згідно з рішенням Коростишівської міської ради №383 від 15.09.2004р. на баланс майно: котельні, теплові мережі (згідно з додатком).

При цьому рішенням Коростишівської міської ради №719 від 07.08.2008 було затверджено майно, що перебуває у власності територіальної громади міста Коростишева згідно додатків. У додатках до вищезазначеного рішення міститься перелік майна, що перебуває у власності територіальної громади м. Коростишева, яке знаходяться на балансі КП "Теплосервіс".

Таким чином, міська рада, прийнявши рішення №383 від 15.09.2004р. та Перелік основних засобів, що передані згідно рішення Коростишівської міської ради №383 від 15.09.2004 на баланс КП "Теплосервіс" (Додаток до рішення виконкому міської ради від 15.09.2004 №383), здійснила зміну правового режиму майнових активів, зокрема, переданого майна. Тобто, фактично передала відповідне майно Комунальному підприємству "Теплосервіс" на праві повного господарського відання.

Зазначені обставини були встановлені судом згідно постанови Північно-західного апеляційного господарського суду від 18.01.2021 у справі №906/365/17, яка набрала чинності та не потребують доведення.

Відтак, матеріалами справи №906/365/17 про банкрутство КП "Теплосервіс" підтверджується належність КП "Теплосервіс" права господарського відання на майно, яке було передано йому при створенні у 2004 році та увійшло в статутний фонд розміром 1 485 807,45 грн.

Як вбачається з матеріалів справи №906/365/17 про банкрутство КП "Теплосервіс" у результаті проведеної розпорядником майна інвентаризації було виявлено активи КП "Теплосервіс" балансовою вартістю 1 402 604,35 грн, залишковою вартістю - 539 261,33 грн.

Вілтак, ліквідатором було включено до ліквідаційної маси усе виявлене майно банкрута, яке належали йому на праві власності або господарського відання.

Судом встановлено, що відповідно до рішення Коростишівської міської ради від 18.05.2011 №124 Коростишівська міська рада надала дозвіл на відключення від центрального опалення споживачів, які залишились (надавши дозвіл на відключення усіх житлових будинків міста (т.2 а.с.55 - 57), а відповідно до рішення Коростишівської міської ради від 06.11.2014 №864 Коростишівська міська рада прийняла безоплатно з балансу КП "Теплосервіс" у міську власність котельні згідно переліку - основних засобів, що позбавило останнє можливості здійснення господарської діяльності. (а.с. 23-24, т.1). Крім того, згідно п.1.3 зазначеного рішення попереджено усіх споживачів центрального опалення, які залишились, про необхідність встановлення індивідуального опалення, так як в наступному опалювальному сезоні котельні центрального опалення працювати не будуть, розірвати угоди на поставку усім споживачам.

Як убачається з матеріалів справи у судових засіданнях ліквідатор пояснив, а представники Коростишівської міської ради не заперечували, що протягом 2011 та 2014 років КП "Теплосервіс" припинило надання послуг з теплопостачання, гарячого водопостачання від централізованих котелень м. Коростишів, через які подавали теплоносії та гарячу воду для населення та підприємств та організацій бюджетної сфери у м.Коростишів у зв'язку з переходом населення та підприємств і організацій на індивідуальні опалювальні котли та індивідуальні котельні. Також було практично припинено надання послуг з ремонту і обслуговування котельного обладнання, споруд теплових мереж тощо.

Отже, судом встановлено, що відповідне майно, яке використовувалось як об'єкти комунальної інфраструктури для надання послуг населенню з теплопостачання, гарячого водопостачання та інших цілей відповідно до рішення Коростишівської міської ради від 18.05.2011 №124, рішення Коростишівської міської ради від 06.11.2014 №864 фактично перестало використовуватись за призначенням.

При цьому Коростишівською міською радою на вимоги суду не зазначено які конкретно участки кабельної лінії, теплових мереж, зовнішнього газопроводу, водопроводу, електричного кабелю, кабельних ліній використовуються (або можуть бути використані за призначенням) як об'єкти комунальної інфраструктури. Не надано до суду детальних ідентифікуючих ознак кожного з об'єктів комунальної інфрастуктури (конкретні ділянки теплових мереж, водопроводу, газопроводу, димової мережі, зовнішнього газопроводу, кабельної лінії. Не повідомлено про прийняті рішення міською радою (або відповідними службами) про консервацію зазначених об'єктів для подальшого використання за призначенням. Не надано доказів про технічний стан, у якому знаходяться дані мережі, будівлі, об'єкти, які можуть свідчити про можливість (або неможливість) їх подальшого використання за їх призначенням для подачі тепла, води, газу електроенергії, відведення диму тощо для забезпечення життєдіяльності.

Відтак, Коростишівською міською радою не доведено на даний час наявність підстав для задоволення поданих клопотань Коростишівської міської ради від 18.07.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі, а саме, виконати вимоги ухвали суду від 26.02.2019 та 22.04.2019, клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/1710 від 16.09.2019 про зобов'язання ліквідатора виконати вимоги ухвал суду та клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі №906/365/17 в частині передачі конкретних об'єктів, які Коростишівська міська рада вважає об'єктами комунальної інфраструктури.

Як визначає ст.73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.74 ГПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За змістом статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання Коростишівської міської ради від 18.07.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі, а саме, виконати вимоги ухвали суду від 26.02.2019 та 22.04.2019, клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/1710 від 16.09.2019 про зобов'язання ліквідатора виконати вимоги ухвал суду та клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі №906/365/17 в частині передачі конкретних об'єктів, які Коростишівська міська рада вважає об'єктами комунальної інфраструктури.

Керуючись ст. 2, ч. 4 ст. ст.9, 61, 62 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 233 - 234 ГПК України , господарський суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання Коростишівської міської ради від 18.07.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі, а саме, виконати вимоги ухвали суду від 26.02.2019 та 22.04.2019, клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/1710 від 16.09.2019 про зобов'язання ліквідатора виконати вимоги ухвал суду та клопотання Коростишівської міської ради № 03-26/2225 від 29.11.2019 про зобов'язання ліквідатора вчинити певні дії у справі №906/365/17 в частині передачі конкретних об'єктів, які Коростишівська міська рада вважає об'єктами комунальної інфраструктури.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню .

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Північно - Західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.

Дата підписання ухвали: 02.06.2022

Суддя Макаревич В.А.

Список розсилки:

1 - в справу

2 - Комунальному підприємству "Теплосервіс" (12501, м. Коростишів, вул. Миру, 3) прост

3 - а/к Коляда В. І. - на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

4 - ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" - на електронну пошту

o.skryl@gas.ua

5 - Головному управлінню ДПС України у Житомирській області - Електронна пошта

zt.official@tax.gov.ua - на ел. адресу

6 - ПАТ по газопостачанню та газифікації "Коростишівгаз" - korgaz@kr.zt.ukrtel.net - на електронну адресу

7 - АТ Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" -ngu@naftogaz.com - на електронну адресу

8 - Коростишівська міська рада (12501, Житомирська обл., м. Коростишів, вул. Володимирська, буд. 1) рек. з пов.

та - на електронну пошту kor_miskrada@korostyshiv-rada.gov.ua