Постанова від 01.06.2022 по справі 420/21317/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2022 р.м.ОдесаСправа № 420/21317/21

Головуючий в 1 інстанції: Завальнюк І.В.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі: головуючої судді - Зуєвої Л.Є.,

суддів: Коваля М.П., Кравця О.О.

при секретарі Цехмейстренко Ю.В.,

за участі представника апелянта ОСОБА_1,

представника відповідача Зазимко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2021 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просив - визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нарахування та виплати позивачу стипендії відповідно до п. 2.6 додатку 3 рішення Одеської обласної ради № 38-VIII від 24.12.2020 «Про затвердження обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області»;

- зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу вказану стипендію в розмірі 1500 грн. та 500 грн. (на дитину) щомісячно за період з 01.01.2021 до дати введення в дію змін, затверджених рішенням Одеської обласної ради від 19.08.2021 № 272-VIII «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24.12.2020 № 38-VIII «Про затвердження обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області».

В обґрунтування позову зазначалось, що 28.08.2021 рішенням від 19.08.21 № 272-VIII «Про внесення змін до рішення обласної ради від 24 грудня 2020 року № 38-VIII «Про затвердження обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» внесено зміни в пункт 2.6. додатку 3 «Напрями діяльності та заходи», після чого позивач перестав отримувати стипендію в розмірі 1500 грн. та 500 грн. на дитину щомісячно.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 року, ухвалене в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у м. Одесі у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з таким рішенням, ОСОБА_1 надав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.

Доводами апеляційної скарги зазначено, що судом не наданої належної оцінки позиції позивача. Апелянт наголошує, що рішенням обласної ради від 19.08.21 № 272-VIIІ, яке оприлюднено 28.08.21, його позбавлено права на отримання подвійної стипендії: як з місцевого, так і з обласного бюджетів.

Відповідачем подано відзив на апеляційну скаргу в якому зазначається, що доводи апелянта висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів, а також на невірному тлумаченні норм матеріального права.

Особи, що беруть участь у справі, про дату, час і місце судового розгляду були сповіщені належним чином відповідно до ст. 124-130 КАС України.

Відповідно до ч. 8 ст. 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Одеської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 38 - VIII затверджена обласна комплексна програма соціальної підтримки населення на 2021 - 2023 роки «Соціальний захист населення Одеської області» (далі - Програма). Пунктом 2.6 Програми передбачено надання щомісячної стипендії особам з інвалідністю, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, учасникам бойових дій з інвалідністю від загального захворювання І групи, у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також їх дітям до досягнення ними 18-річного віку (далі - щомісячна стипендія). Призначення та розмір виплати щомісячної стипендії за рахунок коштів обласного бюджету визначається з урахуванням виплат на цю мету з місцевих бюджетів, але не більше 1500 грн. щомісячно.

Відповідно до Порядку надання щомісячних стипендій особам з інвалідністю, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, учасникам бойових дій з інвалідністю загального захворювання 1 групи, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також їх дітям до досягнення ними 18-річного віку (за рахунок коштів одного із бюджетів), затвердженого наказом Департаменту від 26 квітня 2021 року №67 (далі - Порядок), зареєстрованим в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Одеса) 05.05.2021 за №77/334, головним розпорядником бюджетних коштів для призначення та надання стипендії є Департамент. Розпорядником коштів нижчого рівня є комунальна установа «Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат».

Судом з наданої інформації Управлінням соціальної політики Чорноморської міської ради встановлено, що за рахунок коштів Чорноморської міської територіальної громади ОСОБА_1 , як особі з інвалідністю внаслідок війни, виплачується щомісячно матеріальна допомога у розмірі 2500 грн. з липня 2019 року згідно з п. 3.2.1. «надання щомісячної матеріальної допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції на Сході України та учасників операції Об'єднаних сил» міської програми підтримки населення Чорноморської міської територіальної громади, які підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на 2021-2025 роки.

Відповідно до пункту 12 Порядку рада відмовляє у призначенні щомісячної стипендії у разі надходження інформації про отримання аналогічної виплати за рахунок коштів іншого бюджету.

Тобто, щомісячна стипендія ОСОБА_1 не може бути призначена з обласного бюджету, оскільки він отримує аналогічну виплату з місцевого бюджету.

Керуючись пунктом 10 Порядку, у разі відмови у призначенні щомісячної стипендії розпорядник коштів нижчого рівня надсилає заявнику повідомлення із зазначенням причини відмови.

Листом Департаменту від 09.08.2021 № СІ 335/0/32- 21-26-5070 ОСОБА_1 повідомлено про відмову в призначенні щомісячної стипендії.

Приймаючи рішення, суд першої інстанції виходив з того, що позивач припускається помилки, вважаючи, що рішенням обласної ради від 19.08.2021 № 272-VIIІ, яке оприлюднено 28.08.2021, його позбавлено права на отримання подвійної стипендії: як з місцевого, так і з обласного бюджетів, оскільки за первинним рішенням обласної ради від 24.12.20 № 38-VIIІ, позивач такого права не отримував, а тому й не міг втратити.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до підпункту 4 пункту 5, підпункту 11 пункту 10 Положення про Департамент соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 06.02.2017р. №74/А-2017 (зі змінами), обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021 - 2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області», затвердженої рішенням Одеської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 38-VIII (зі змінами), з метою впровадження механізму надання щомісячних стипендій особам з інвалідністю, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, учасникам бойових дій з інвалідністю загального захворювання 1 групи, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також їх дітям до досягнення ними 18-річного віку (за рахунок коштів одного із бюджетів) наказом Департаменту соціальної і сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації № 67 від 26.04.2021р. затверджено Порядок надання щомісячних стипендій особам з інвалідністю, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, учасникам бойових дій з інвалідністю загального захворювання 1 групи, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також їх дітям до досягнення ними 18-річного віку (за рахунок коштів одного із бюджетів).

Відповідно до п.п. 2-12 розділу ІІ Порядку № 67 для призначення стипендії заявник подає до Департаменту заяву (додаток 1) та документи, визначені підпунктами 1-6 пункту 3 розділу ІІ Порядку.

До заяви додаються: 1) копія паспорта громадянина України або паспорта у формі ІD - картки з безконтактним електронним носієм та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру або довідка про реєстрацію місця проживання особи; 2) копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, - копія відповідної сторінки паспорта); 3) згода заявника на обробку та використання персональних даних за формою (додаток 3); 4) копія довідки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), що підтверджує інвалідність та визначає її причину; 5) копія посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій; 6) реквізити особового банківського рахунку (за наявності).

У разі звернення заявника із заявою на користь дитини (додаток 2) до документів, визначених підпунктами 1-6 пункту 3 розділу II Порядку, надається копія свідоцтва про народження кожного із дітей заявника.

Департамент протягом двох робочих днів передає надані заявником документи розпоряднику коштів нижчого рівня.

Розпорядник коштів нижчого рівня, за наявності документів, визначених підпунктами 1-6 пункту 3 та пункту 4 розділу ІІ Порядку формує справу заявника та протягом 15 календарних днів подає її на розгляд обласної координаційної ради з питань соціальної підтримки населення (далі - Рада).

Рада приймає рішення про призначення стипендії або відмову у її призначенні протягом одного місяця з дня звернення заявника.

Стипендія призначається щомісяця в таких розмірах, визначених Програмою: особам з інвалідністю внаслідок війни 1 групи та учасникам бойових дій з інвалідністю від загального захворювання 1 групи - 2000 (дві тисячі) гривень; особам з інвалідністю внаслідок війни 2-3 групи, які брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, - 1500 (одна тисяча п'ятсот) гривень; на кожну дитину до досягнення 18-річного віку - 500 (п'ятсот) гривень.

Рішення Ради оформлюється протоколом, який не пізніше трьох робочих днів передається Департаменту.

Після отримання рішення Ради про призначення стипендії Департамент у 5-денний строк видає наказ про надання стипендії, який направляється розпоряднику коштів нижчого рівня. Розпорядник коштів нижчого рівня інформує заявника про призначення стипендії.

У разі відмови у призначенні стипендії розпорядник коштів нижчого рівня у 5-денний строк надсилає заявнику повідомлення із зазначенням причини відмови.

Стипендія призначається з місяця звернення заявника.

Рада відмовляє у призначенні допомоги у випадках: 1) встановлення неналежності особи до заявника; 2) смерті заявника; 3) надходження інформації про отримання аналогічної виплати за рахунок коштів іншого бюджету.

Згідно з п.п. 1, 2, 3 розділу ІІІ виплата стипендії здійснюється на підставі наказу Департаменту одним із таких способів: 1) шляхом перерахунку на особовий банківський рахунок заявника; 2) поштовим переказом за місцем проживання заявника.

Виплата стипендії здійснюється з моменту надходження коштів з бюджету Одеської області на рахунок розпорядника коштів нижчого рівня.

Виплата стипендії припиняється у разі: 1) смерті заявника; 2) втрати статусу інваліда війни внаслідок війни або учасника бойових дій; 3) надходження інформації про отримання аналогічної виплати за рахунок коштів іншого бюджету.

З матеріалів справи встановлено, що отримання позивачем стипендії протягом 2020 р. відбувалось не за програмою обласною комплексною програмою соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області», яка затверджена 24 грудня 2020 року № 38-VIII, а за попередньою комплексною програмою соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області», яка була затверджена рішенням обласної ради 21 грудня 2017 року № 578-VII.

При цьому, як вірно встановив суд першої інстанції, паспортом програми на 2018-2020 рр. передбачався перелік бюджетів, які беруть участь у її виконанні, а саме: обласний, районні, міські бюджети та бюджети об'єднаних територіальних громад. А учасниками програми визначено: Одеська обласна рада, Департаменти обласної державної адміністрації: соціальної та сімейної політики, освіти і науки; Служба у справах дітей обласної державної адміністрації, Обласний центр у справах дітей сім'ї та молоді Районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад міст обласного значення.

Пунктом 1.7 додатку № 3 попередньої програми передбачалось надання щомісячних стипендій інвалідам війни та учасникам бойових дій Другої світової війни, інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам 1 групи загального захворювання у Республіці Афганістан та бойових дій на території інших країн, а виконавцями цього напрямку були визначені: Департамент соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації, районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад міст обласного значення.

Обсяг фінансування по обласному бюджету визначений в розмірі 42 840,00 тис. грн. (10200,00 тис. грн. на 2018 р., 14 280,00 тис. грн. на 2019 р. та 18360,00 тис. грн. на 2020 р.).

Обсяг фінансування по місцевим бюджетам на відповідний рік визначався рішенням про місцевий бюджет. Очікуваний результат: Підвищення рівня матеріального забезпечення 1700 ветеранів війни. У 2018 році - 500 грн., у 2019 році - 700 грн., у 2020 році - 900 грн. щомісячно.

Натомість, в паспорті комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки "Соціальний захист населення в Одеській області" учасниками програми визначено меншу кількість суб'єктів владних повноважень, які здійснюють виплати, а саме: Одеська обласна рада; Департаменти обласної державної адміністрації: соціальної та сімейної політики, освіти і науки, охорони здоров'я, культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини; Служба у справах дітей обласної державної адміністрації; Обласний центр соціальних служб; Головне управління Держпраці в Одеській області; Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області.

За переліком бюджетів, які беруть участь у виконанні програми, встановлено лише обласний бюджет.

При цьому, за п. 2.6 додатку 3 програми очікуваний результат як спочатку затвердження програми в грудні 2020 р., так і після оприлюднених 28.08.21 змін до додатків 1-3, залишився незмінним, зокрема становив та становить: підвищення рівня матеріального забезпечення ветеранів війни. Щомісячна матеріальна підтримка: 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи, які безпосередньо брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (розмір виплати щомісячно 2000 грн.); 211 осіб з інвалідністю внаслідок війни 2-3 групи, які безпосередньо брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (розмір виплати щомісячно 1500 грн.); 5 осіб, учасників бойових дій з інвалідністю від загального захворювання 1 групи, які безпосередньо брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (розмір виплати щомісячно 1500 грн.). та по 500 грн. на кожну дитину до досягнення нею 18-річного віку (до 300 дітей).

Таким чином, кількість осіб з інвалідністю внаслідок війни 2-3 групи, які безпосередньо брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (розмір виплати щомісячно 1500 грн.) - 211 осіб - змін не зазнавала, жодна особа з цього переліку осіб виключена не була, з чого колегія суддів робить висновок, що позивача до цього переліку осіб включено не було з самого початку затвердження програми, тому з 01 січня 2021 року ОСОБА_1 було припинено виплату стипендії за рахунок обласного бюджету.

Колегія суддів зазначає, що не включення позивача до цього переліку обумовлено саме паспортом та змістом цієї програми у поєднанні із фактом отримання позивачем такої стипендії за рахунок місцевого бюджету від Чорноморської міської територіальної громади.

При цьому, колегія суддів враховує відмінність за паспортами вказаних вище програм, які виконувалися різними учасниками, а також із залученням різних бюджетів, які беруть участь у виконанні програм, оскільки в одному випадку це виключно обласний бюджет, тоді як попередня програма передбачала участь обласних, районних, міських бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад.

Отже, внесення рішенням від 19.08.2021 № 272-VIII змін до додатків 1-3 рішення обласної ради від 24.12.2020 № 38-VIII в аспекті п. 2.6 носило виключно коригуючий (приведення у відповідність) характер, без змін умов та підстав для набуття права на отримання стипендії, або підстав для припинення виплати такої стипендії. Крім того, зазначені зміни стосувалися виключення стосувалось виключення з п. 2.6 словосполучення, зазначеного в кінці у дужках (крім м.Одеса), однак позивач проживає у місті Чорноморську та зазначені зміни ніяким чином не порушили та не змінили його прав та законних інтересів.

В даному випадку, ключовим фактором є саме незмінність очікуваного результату виконання п. 2.6 додатку 3 програми, а саме підтримка 211 осіб з інвалідністю внаслідок війни 2-3 групи, які безпосередньо брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (розмір виплати щомісячно 1500 грн.), при цьому кількість цих осіб жодних змін не зазнавала, а отже не змінювала стану суб'єктивних прав та обов'язків позивача, тобто відсутнє припинення чи неможливість реалізації права та/або виникнення додаткового обов'язку.

Таким чином, колегія суддів зазначає, що відповідно до Наказу № 67 виплата щомісячної стипендії не здійснюється у разі надходження інформації про отримання аналогічної виплати за рахунок коштів іншого бюджету, тобто, дана виплата ОСОБА_1 не могла була бути призначена з обласного бюджету, оскільки він вже отримує аналогічну виплату з місцевого бюджету, що не заперечується позивачем.

Посилання апелянта на відсутність підтвердження достовірності та допустимості Наказу № 67 як доказу є необґрунтованим та безпідставним, оскільки відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493/92 «Про державну реєстрацію нормативно правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» (зі змінами) Наказ № 67 зареєстрований в Південному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Одеса) 05.05.2021 за № 77/334, опублікований на офіційному сайті Департаменту та в офіційному друкованому виданні в установленому законодавством порядку та носить силу нормативно-правового акта (додається).

При цьому, колегія суддів вважає цілком обґрунтованими та правильними висновки суду першої інстанції стосовно того, що неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану її суб'єктивних прав та обов'язків, чого в даному випадку за стверджуваних позивачем обставин немає, позивач не оскаржував раніше в судовому порядку та не оскаржує у цьому судовому провадженні рішення Одеської обласної ради від 24 грудня 2020 року № 38 - VIII затверджена обласна комплексна програма соціальної підтримки населення на 2021 - 2023 роки «Соціальний захист населення Одеської області» щодо зміни ключових підходів у призначенні стипендії, а саме запровадження підходу, за яким отримання стипендії допускається або з місцевого, або з обласного бюджету, проте не допускається одночасне отримання стипендії з обох бюджетів.

З огляду на викладене, Департаментом соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації, як виконавцем програми, не було допущено бездіяльності щодо невиплати позивачу з 01.01.2021р. по 28.08.2021р. стипендії, передбаченої п. 2.6 додатку 3 програми на 2021-2023 рр., та тим більше, ця невиплата ніяк не пов'язана із оприлюдненими 28.08.2021р. змінами в додатках 1-3 програми, а тому колегія суддів вважає, що судом першої інстанції обґрунтовано відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Враховуючи викладене, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів, а також на невірному тлумаченні норм матеріального права. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.

Суд апеляційної інстанції вважає, що апелянт не обґрунтував належними доводами свої вимоги та не довів того, в чому саме полягає неправильність та неповнота дослідження доказів по справі, не зазначив, в чому саме були порушені норми матеріального та процесуального права, тому апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

У контексті оцінки доводів апеляційної скарги апеляційний суд звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах «Проніна проти України» (пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч.1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч.3 ст.272 КАС України судові рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду справ, визначених статтями 273-277, 282-286 цього Кодексу, набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені.

Керуючись ст. ст. 262, 263, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 грудня 2021 року - залишити без змін.

Відповідно до ст. 325-328 КАС України постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає крім випадків: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Повний текст складено та підписано 01.06.2022 року

Головуюча суддя: Л.Є. Зуєва

Суддя: М.П. Коваль

Суддя: О.О. Кравець