вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
"25" травня 2022 р. м. Ужгород Справа № 907/313/20
Суддя Господарського суду Закарпатської області Ремецькі О.Ф.,
За участю секретаря судового засідання Мешко Р.В.
розглянувши заяву фізичної особи ОСОБА_1 №б/н (надійшла до суду 22.12.2021) про заміну сторони її правонаступником
у справі № 907/313/20
за вимогою про видачу судового наказу
про стягнення з Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації суми 77 046,93 грн. боргу за Договором № 209 про закупівлю товарів за державні кошти від 21.03.2019 року.
За участю представників: не з'явилися
Господарський суд Закарпатської області видав судовий наказ від 14 травня 2020 року по справі № 907/313/20 про стягнення з Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації, на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , суму 77 046,93 грн. боргу за договором № 209 про закупівлю товарів за державні кошти від 21.03.2019 року та суму 210,20 грн. судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника.
22.12.2021 до суду надійшла заява фізичної особи ОСОБА_1 №б/н про заміну сторони її правонаступником.
Ухвалою суду від 17.01.2022 р. розгляд заяви фізичної особи ОСОБА_1 №б/н (надійшла до суду 22.12.2021) про заміну сторони її правонаступником призначено на 03 лютого 2022 р.
Ухвалою суду від 03.02.2022 р. розгляд заяви фізичної особи ОСОБА_1 №б/н (надійшла до суду 22.12.2021) про заміну сторони її правонаступником відкладено на 09 лютого 2022 р.
Ухвалою суду від 09.02.2022 р. розгляд заяви фізичної особи ОСОБА_1 №б/н (надійшла до суду 22.12.2021) про заміну сторони її правонаступником відкладено на 22 лютого 2022 р.
Проте, судове засідання призначене на 22.02.2022 року не відбулося, у зв'язку з перебуванням головуючої судді Ремецькі О.Ф. у щорічній відпустці з 22.02.2022 року згідно наказу Господарського суду Закарпатської області №02.4-08/1-к від 22.02.2022 року.
Ухвалою суду від 12.05.2022 р. розгляд заяви фізичної особи ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником призначено на 25 травня 2022 р.
Представники сторін, належним чином повідомлені про дату і час судового засідання, в засідання суду не з'явилися.
На підтвердження заяви заявник вказує на те, що розпорядженням голови Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області від 06.09.2019 № 3-о прийнято рішення про припинення Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації. При цьому, засновник Відповідача - Виноградівська районна державна адміністрація Закарпатської області перебуває на стадії припинення шляхом реорганізації згідно Розпорядження Кабінету міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій».
З огляду на, що вважає, що наявні правові підстави для задоволення поданої заяви та заміни боржника у справ №907/313/20.
Берегівська районна державна адміністрація Закарпатської області, в поданих письмових поясненнях по справі, заперечує щодо задоволення заяви. В обґрунтування чого вказує на те, що відповідно до розпорядження КМУ від 16.12.2020р. № 1635-р. структурні підрозділи ліквідованих райдержадміністрацій підлягали реорганізації шляхом приєднання до відповідних структурних підрозділів зі статусом юридичної особи публічного права районних державних адміністрацій на підставі окремих розпоряджень голови райдержадміністрації, що ліквідовується. Виноградівською районною державною адміністрацією не приймалось розпорядження про реорганізацію управління освіти, молоді та спорту, оскільки такого структурного підрозділу у структурі Виноградівської районної державної адміністрації станом на 16.12.2020р. не було. Зазначена обставина підтверджується розпорядженнями голови Виноградівської районної державної адміністраціїї від 20.09.2018 № 15-о „Про встановлення граничної чисельності працівників структурних підрозділів районної державної адміністрації” та від 02.09.2019 № 2-о „Про внесення змін до розпорядження голови Виноградівської районної державної адміністрації від 20.09.2018 № 15-о”.
На день прийняття постанови КМУ України від 16.12.2020 року № 1321 „Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються” та розпорядження КМУ від 16,12.2020 № 1635-р. „Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій” управління освіти, молоді та спорту знаходилось в стадії ліквідації і не виконувало повноважень органу управління в галузі освіти, молоді та спорту. Повноваження у галузі освіти здійснювались відділом освіти, а повноваження у галузі молоді та спорту - відділом культури, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації.
Структурні підрозділи Виноградівської районної державної адміністрації зі статусом юридичних осіб публічного права, зокрема відділ освіти та відділ культури, молоді та спорту були реорганізовані шляхом приєднання до відповідних структурних підрозділів Берегівської районної державної адміністрації в установленому законодавством порядку на підставі відповідних розпоряджень голови Виноградівської районної державної адміністрації.
На виконання розпорядження КМУ від 16.12.2020 №1635-р. Берегівська районна державна адміністрація видала розпорядження голови райдержадміністрації від 05.08.2021 № 211 та від 14.09.2021 №242, згідно із якими відділ з питань освіти Берегівської РДА набув статусу правонаступника відділу освіти Виноградівської РДА, а відділ культури, молоді та спорту Берегівської РДА - відділу культури, молоді та спорту Виноградівської РДА.
З огляду на наведене, за доводами представника Берегівської районної державної адміністрації Закарпатської області ні Виноградівська районна державна адміністрація, як засновник структурного підрозділу зі статусом юридичної особи публічного права - управління освіти, молоді та спорту, ні Берегівська районна державна адміністрація, як правонаступник Виноградівської районної державної адміністрації, не є правонаступниками прав та зобов'язань управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації.
Згідно з ч. 2 ст. 334 ГПК заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Відповідно до приписів ч. 3. ст. 334 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Матеріалами справи встановлено, що Судовий наказ виданий Господарським судом Закарпатської області від 14 травня 2020 року по справі № 907/313/20 про стягнення з Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації, на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , суму 77 046,93 грн. боргу за договором № 209 про закупівлю товарів за державні кошти від 21.03.2019 року та суму 210,20 грн. судових витрат, є не виконаним.
Основною конституційною засадою судочинства, серед іншого, є обов'язковість судового рішення (п. 9 ч. 2 ст. 129 Конституції України), що є однією із важливих складових принципу правової визначеності, а також права на справедливий суд, закріпленого, зокрема, у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У статті 326 ГПК України унормовано, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
На важливість належного виконання судового рішення неодноразово наголошував у своїх рішеннях Конституційний Суд України.
Так, у пункті 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 30 червня 2009 року № 16-рп/2009 (справа щодо конституційності окремих положень Кримінально-процесуального кодексу України) Конституційний Суд України зазначив, що відповідно до положень Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання; обов'язковість рішень суду є однією із основних засад судочинства, яка гарантує ефективне здійснення правосуддя; виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової. З огляду на це, посилення судового контролю за виконанням судових рішень та наділення суду з цією метою правом накладати штрафні санкції є заходом для забезпечення конституційного права громадян на судовий захист.
Крім того, у Рішенні від 26 червня 2013 р. № 5-рп/2013 (справа щодо офіційного тлумачення положень п. 2 ч. 2 ст. 17, п. 8 ч. 1 ст. 26, ч. 1 ст. 50 Закону України «Про виконавче провадження») Конституційний Суд України зазначив, що право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов'язкове виконання судових рішень - складовою права на справедливий судовий захист (абзац 5 п.п. 2.1 п. 2 мотивувальної частини Рішення від 26 червня 2013 року № 5-рп/2013); набрання судовим рішенням законної сили є юридичною подією, з настанням якої виникають, змінюються чи припиняються певні правовідносини, а таке рішення набуває нових властивостей; основною з цих властивостей є обов'язковість - сутнісна ознака судового рішення як акта правосуддя (підпункт 2.4 мотивувальної частини Рішення від 23 листопада 2018 року № 10-р/2018); невід'ємною складовою права кожного на судовий захист є обов'язковість виконання судового рішення. Це право охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13 грудня 2012 р. № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт 3 мотивувальної частини Рішення від 25 квітня 2012 року № 11-рп/2012).
Конституційний Суд України у Рішенні від 26 червня 2013 року взяв до уваги практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), який, зокрема, в пункті 43 рішення у справі «Шмалько проти України» (заява № 60750/00) вказав, що право на виконання судового рішення є складовою права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина судового розгляду (пункт 43).
За позицією Конституційного Суду України, висловленою у Рішенні від 15 травня 2019 року № 2-р(II)/2019 (справа щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 2 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» (щодо забезпечення державою виконання судового рішення)) судовий захист прав і свобод людини і громадянина необхідно розглядати як вид державного захисту прав і свобод людини і громадянина, і саме держава бере на себе такий обов'язок відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України (абзац 15 п. 3 мотивувальної частини Рішення від 7 травня 2002 року № 8-рп/2002); право на судовий захист є гарантією реалізації інших конституційних прав і свобод, їх утвердження й захисту за допомогою правосуддя (абзац 8 п. 2.1 п. 2 мотивувальної частини Рішення від 23 листопада 2018 року № 10-р/2018). Отже, як випливає з наведеного, держава повинна повною мірою забезпечити реалізацію гарантованого ст. 55 Конституції України права кожного на судовий захист.
Конституційний Суд України наголосив, що забезпечення державою виконання судового рішення як невід'ємної складової права кожного на судовий захист закладено на конституційному рівні у зв'язку із внесенням Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 2 червня 2016 року № 1401-VIII змін до Конституції України та доповненням її, зокрема, ст. 129-1, ч. 2 якої передбачено, що держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Також, Конституційний Суд України, взявши до уваги ст. ст. 3, 8, ч. ч. 1, 2 ст. 55, ч. ч. 1, 2 ст. 129-1 Конституції України, свої юридичні позиції щодо визначення виконання судового рішення складовою конституційного права на судовий захист, дійшов висновку, що держава, створюючи належні національні організаційно-правові механізми реалізації права на виконання судового рішення, повинна не лише впроваджувати ефективні системи виконання судових рішень, а й забезпечувати функціонування цих систем у такий спосіб, щоб доступ до них мала кожна особа, на користь якої ухвалене обов'язкове судове рішення, у разі, якщо це рішення не виконується, у тому числі державним органом.
Конституційний Суд України наголосив, що визначений у законі порядок забезпечення державою виконання судового рішення має відповідати принципам верховенства права та справедливості, гарантувати конституційне право на судовий захист; невиконання державою позитивного обов'язку щодо забезпечення функціонування запроваджуваної нею системи виконання судових рішень призводить до обмеження конституційного права на судовий захист та нівелює його сутність. Згідно зі статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
У випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами. Рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. У випадках, передбачених законом, рішення можуть виконуватися іншими органами. Органи та установи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, не є органами примусового виконання (стаття 6 Закону України «Про виконавче провадження»).
Пунктом 12 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України передбачено, що бюджетні установи - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 02143301) за організаційно-правовою формою є органом державної влади, який здійснює фінансування видатків за рахунок державного бюджету, тобто боржник є юридичною особою публічного права.
Відповідно до статті 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження. При цьому питання заміни сторони її правонаступником, вирішується виключно судом у порядку, передбаченому статтею 52 ГПК України.
Розпорядженням голови Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області №3-о від 06.09.2019 ліквідовано Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ - 02143301) без визначення правонаступника.
При цьому як вже зазначалось Судовий наказ від 14 травня 2020 року по справі № 907/313/20 є невиконаним.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації (код ЄДОПОУ - 02143301) з реєстру не виключено, перебуває у стані припинення.
Відповідно до частина друга статті 167 ЦК України, держава може створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Суд враховує, що Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації не має достатньої інституційної та операційної незалежності від держави.
Вказане підтверджується тим, що за наявності Судового наказу від 14.05.2020 р., який виданий Господарським судом Закарпатської області у справі №907/313/20, та який не виконано в повному обсязі, саме держава в особі голови Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області прийняла розпорядження №3-о від 06.09.2019 про ліквідацію боржника без створення нової юридичної особи-правонаступника.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Аналогічні норми закону містяться ч. 1 ст. 334 ГПК відповідно до якої у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
Правонаступництво - це перехід суб'єктивного права (а у широкому розумінні - також і юридичного обов'язку) від однієї особи до іншої (правонаступника).
Правонаступництво юридичної особи має місце у випадку її припинення шляхом реорганізації: злиття, приєднання, поділу, перетворення (частина перша статті 104 ЦК України). У такому разі відбувається одночасне правонаступництво (передання) прав і обов'язків юридичної особи або, іншими словами, одночасне правонаступництво щодо майна, прав і обов'язків юридичної особи (частина друга статті 107 ЦК України). Тому правонаступництво юридичної особи, так само як і спадкове правонаступництво (стаття 1216 ЦК України), завжди є універсальним, тобто передбачає одночасний перехід до правонаступника за передавальним актом або розподільчим балансом (частина перша статті 104, статті 106 - 109 ЦК України) і прав, і обов'язків юридичної особи, яка припиняється шляхом реорганізації (пункти 37-38, 40-43 постанови Великої Палати Верховного Суду від 16 червня 2020 року у справі №910/5953/17).
Для процесуального правонаступництва юридичної особи, яка є стороною чи третьою особою у судовому процесі, необхідне встановлення або правонаступника такої юридичної особи внаслідок її припинення шляхом реорганізації, або правонаступника окремих її прав чи обов'язків внаслідок заміни сторони на стадії виконання судового рішення (ст.334 та 52 ГПК України).
Відомості з ЄДР можуть підтверджувати факт правонаступництва юридичної особи у випадку її припинення шляхом реорганізації. Проте у випадках заміни сторони у зобов'язанні такі відомості не підтверджують правонаступництво прав та обов'язків юридичної особи, яку замінили. Іншими словами, інформація, відображена в ЄДР щодо правонаступника юридичної особи (відомості, передбачені у пунктах 29 і 30 частини другої, пунктах 14 і 15 частини третьої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»), не охоплює всіх випадків правонаступництва прав і обов'язків юридичної особи, зокрема у випадку заміни сторони у зобов'язанні, що відбулася до припинення юридичної особи шляхом її реорганізації чи ліквідації.
З огляду на зазначене, не є підставою для відмови у заміні особи її правонаступником за наявності інформації про припинення шляхом ліквідації юридичної особи-сторони у справі.
Разом з тим, судом встановлено, що з передавального акта Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області (код ЄДРПОУ - 22105981) до правонаступника шляхом приєднання до Берегівської районної державної адміністрації Закарпатської області (код ЄДРПОУ - 04053708), затвердженого розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації за №175 від 11.03.2021, вбачається, що у порядку ст. 107 ЦК України всі зобов'язання перед кредиторами, усі права та обов'язки, а також всі активи і пасиви Виноградівської районної державної адміністрації шляхом приєднання переходять до правонаступника - Берегівської районної державної адміністрації.
Тобто, функціональні повноваження Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації (код ЄДОПОУ - 02143301) перейшли до Берегівської районної державної адміністрації Закарпатської області (код ЄДРПОУ - 04053708), внаслідок чого правонаступник боржника фактично замінив боржника у всіх зобов'язаннях в тому числі і тих, що стосуються стягувача в даній справі. При цьому по-відношенню до боржника, який за своїми функціональними обов'язками замінений правонаступником, припинено фінансування без можливості його формування, що призводить до неможливості фактичного виконання остаточного рішення суду в даній справі.
Правонаступництво не обмежується лише майновими правами та обов'язками. Ліквідація юридичної особи публічного права, на відміну від ліквідації юридичних осіб приватного права, має певні особливості, що обумовлені відмінностями в їхньому правовому статусі.
Так, особливістю ліквідації державного органу як юридичної особи публічного права є те, що одночасно з його ліквідацією припиняється й реалізація державою функцій, покладених на цей орган.
Верховний Суд України у постановах від 04 березня 2014 року в справі №21-8а14, від 27 травня 2014 року в справі №21-108а14, від 28 жовтня 2014 року в справі №21-484а14, від 19 січня 2016 року в справі №810/1783/13-а, а також Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду від 26.09.2019 у справі №820/10744/15 дійшов висновку, що ліквідація юридичної особи публічного права здійснюється розпорядчим актом органу державної влади, органу місцевого самоврядування або уповноваженою на це особою.
У цьому акті має бути наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій такої особи або їх передачі іншим органам виконавчої влади. Якщо таке обґрунтування наведене, то у такому випадку має місце ліквідація юридичної особи публічного права, а якщо ні, то саме посилання на те, що особа ліквідується, є недостатнім.
З огляду на вищезазначене, суд враховує те, що передача боржником, правонаступнику за наслідками реорганізації основної кількості прав, зокрема, нерухомого майна та залишення за собою лише зобов'язань, на що кредитор не впливає, може ускладнити виконання цих зобов'язань, тобто такий спосіб реорганізації може бути спрямований на ухилення боржника від виконання своїх зобов'язань.
Невиконання боржником судового рішення внаслідок, наприклад, недостатності коштів у такого боржника ускладнить реалізацію кредитором права на задоволення своєї вимоги від правонаступника боржника.
Водночас, забезпечення остаточності судового рішення та його неухильного виконання спрямоване на дотримання таких вимог верховенства права, як забезпечення прав і свобод людини, правової визначеності, доступу до правосуддя, законності. Порушення принципу обов'язковості виконання судового рішення суперечить вимогам правової визначеності.
Водночас, посилання представника Берегівської районної державної адміністрації Закарпатської області на п. 11 постанови Кабінету Міністрів України за №1321 від 16.12.2020, яким регламентовано порядок реорганізації структурних підрозділів із статусом юридичної особи публічного права, що входять до райдержадміністрації, які припиняються, судом не беруться до уваги, оскільки спірні правовідносини щодо ліквідації боржника у даній справі відбулись на підставі розпорядження голови Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області №3-о від 06.09.2019, тобто до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України за №1321 від 16.12.2020, яка не має зворотної сили закону в часі, а відтак не підлягає застосуванню до спірних правовідносин.
Твердження представника Берегівської районної державної адміністрації Закарпатської області, про те, що структурні підрозділи Виноградівської районної державної адміністрації зі статусом юридичних осіб публічного права, зокрема відділ освіти та відділ культури, молоді та спорту були реорганізовані шляхом приєднання до відповідних структурних підрозділів Берегівської районної державної адміністрації в установленому законодавством порядку, судом також не приймаються до уваги, так як стосуються реорганізації не боржника у даній справі, а інших структурних підрозділів, що створені вже після ліквідації спірного боржника. Ці обставини підтверджуються кодами ЄДРПОУ цих суб'єктів, які не співпадають.
Таким чином, з урахуванням обставин справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву фізичної особи ОСОБА_1 №б/н (надійшла до суду 22.12.2021) та замінити боржника у справі № 907/313/20.
Відповідно до ч. 4 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України, ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 232, ст. ст. 233, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", суд,
1.Заяву фізичної особи ОСОБА_1 №б/н (надійшла до суду 22.12.2021) про заміну сторони її правонаступником - задовольнити.
2.Здійснити заміну боржника у справі № 907/313/20 - Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської районної державної адміністрації (90300, Закарпатська обл., Виноградівський район, місто Виноградів, вулиця Копанська, будинок 10, код ЄДРПОУ 02143301) на правонаступника Берегівську районну державну адміністрацію Закарпатської області (90202, Закарпатська обл., місто Берегове, вулиця Мукачівська будинок 6, код ЄДРПОУ 04053708).
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud5008/
Згідно з ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала підписана 01.06.2022.
Ухвала суду підлягає оскарженню в порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя О.Ф. Ремецькі