3/441/348/2022 441/645/22
30.05.2022 суддя Городоцького районного суду Львівської області Малахова-Онуфер А.М., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області на
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Городок Львівської області, непрацюючу, зареєстровану на АДРЕСА_1 , проживаючу на АДРЕСА_2
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ №910518 від 09.05.2022, ОСОБА_1 , 05.05.2022 о 13 год. 00 хв., в стані алкогольного сп'яніння, в будинку за місцем свого проживання на АДРЕСА_2 , вчинила конфлікт з співмешканцем ОСОБА_2 , під час якої ображала його нецензурно, чим могла завдати шкоду психічному здоров'ю потерпілого.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, у заяві від 09.05.2022 вину визнала, просила про розгляд справи за її відсутності (а.с. 3).
Вивчивши заяву, матеріали справи, доходжу наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Нормами статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Висновок суду про наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення повинен бути обґрунтований з урахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин та доказів, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Так, згідно із протоколом про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, складеним 09.05.2022 ст. ДОП СП ВнП №1 ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області Проць В.Я., ОСОБА_1 , 05.05.2022 о 13 год. 00 хв., в будинку за місцем свого проживання на АДРЕСА_2 , в стані алкогольного сп'яніння, вчинила домашнє насильство стосовно співмешканця ОСОБА_2 і зокрема ображала його нецензурно, чим могла завдати шкоду психічному здоров'ю потерпілого.
При цьому, окрім рапорта ст. ДОП відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області Проць В.Я. від 10.05.2022, будь-яких інших належних та допустимих доказів, які б свідчили, що ОСОБА_1 , 05.05.2022 о 13 год. 00 хв., в стані алкогольного сп'яніння, в будинку за місцем свого проживання, що на АДРЕСА_2 , вчинила домашнє насильство стосовно співмешканця ОСОБА_2 , а відповідно у її діях, наявний склад правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП і що потерпілий, з метою припинення вчинення ОСОБА_1 правопорушення, звертався до правоохоронних органів із заявою, до адмінматеріалів не долучено.
Завданням поліцейського є охорона прав і свобод людини, а також забезпечення публічної безпеки і порядку. Для виконання таких завдань йому надано повноваження з виявлення та припинення адміністративних правопорушень (п. 2, 3 ч. 1 ст. 23 ЗУ «Про національну поліцію»). Виявивши правопорушення, саме поліцейський має відреагувати на нього належним чином. Також працівник поліції зобов'язаний своєчасно реагувати на заяви та повідомлення про адміністративні правопорушення, усні заяви - не виняток.
Так, із адмінматеріалів на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП видно, що поліцейськими відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області, не проведено жодних перевірок по факту викладеному у протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАБ №910518 від 09.05.2022, в т.ч. не здійснено виїзд на місце події, не установлено свідків правопорушення, не вжито інших заходів для об'єктивного розгляду справи.
Складений протокол про адміністративне правопорушення серія ВАБ №910518 від 09.05.2022, який скеровано до суду на підставі одного лише рапорта ст. ДОП відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області Проць В.Я. від 10.05.2022, при цьому без заяви ОСОБА_2 про вчинення щодо нього 05.05.2022 насильства, та заяви ОСОБА_1 про визнання вини, свідчать про неналежне розслідування органами поліції фактів домашнього насильства та відповідно формальне складення такого протоколу.
Сама по собі заява ОСОБА_1 від 09.05.2022 про визнання вини у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП за відсутності інших доказів, не може бути достатнім доказом такого правопорушення.
З урахуванням вищенаведеного, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, ураховуючи долучені до адмінпротоколу та досліджені в суді докази, інші обставини справи, доходжу висновку про закриття провадження в справі на ОСОБА_1 у зв'язку з недоведеністю її вини уповноваженою на складання протоколу особою, а відповідно і відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За наведеного, керуючись п. 1 ч. 1. ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284, ст. 287 КУпАП,-
провадження у справі про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 - закрити в зв'язку з відсутністю події і складу в її діях адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів.
С у д д я А.М.Малахова-Онуфер