Справа № 521/5812/22
Номер провадження:1-в/521/401/22
31 травня 2022 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю представника
ДУ «Одеська випрана колонія (№ 14)» ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Одесі подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Одеси, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, до засудження мешкав: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 08 квітня 2008 року за ст. 186 ч. 1, 75, 76 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на два роки; 25 березня 2013 року за ст. 186 ч. 1 КК України до штрафу 1700 гривень; 08 травня 2013 року за ст. 190 ч. 2, 71 КК України до одного року обмеження волі; 18.02.2014 року за ст. 15 ч. 2; 185 ч. 2; 70, 185 ч. 2, 71 КК України до 1 року 7 місяців обмеження волі, звільнений 20 квітня 2014 року згідно ст. 2 ЗУ «Про Амністію» від 18 квітня 2014 року; 27.11.2014 року за ст. 186 ч. 2; 75 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком два роки; 06 липня 2016 року за ст. 185 ч. 2; 71 КК України до чотирьох років одного дня позбавлення золі, звільненого 06 березня 2017 року по відбуттю строку покарання; 04 червня 2018 року за ст. 185 ч. 2 КК України до трьох років обмеження волі, звільненого 15 січня 2021 року по кінцю строку відбування покарання, відбуваючий покарання за вироком Київського районного суду міста Одеси від 11листопада 2021 року за ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді одного року позбавлення волі, у строк відбування покарання зараховано строк попереднього ув'язнення в період з 22 квітня 2021 року по 16 вересня 2021 року і з 15 вересня 2021 року по день набрання вироком законної сили, -
Суть питання, що вирішується постановою, і за чиєю ініціативою воно розглядається:
До Малиновського районного суду міста Одеси надійшло подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 строком на дванадцять місяців.
Встановлені судом обставини із посиланням на докази:
З подання вбачається, що за період відбування покарання засуджений ОСОБА_4 характеризується посередньо, у взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, дотримується відносин та ввічливого ставлення до персоналу, за час відбування покарання в місцях позбавлення волі два рази притягувався до дисциплінарної відповідальності, заохочень немає.
Начальник установи, посилаючись на вимоги п. «б» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», просить застосувати до ОСОБА_4 адміністративний нагляд з певними обмеженнями.
Позиція сторін, інших учасників та їх явка:
Представник ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» просила суд подання задовольнити та встановити адміністративний нагляд у відношенні засудженого ОСОБА_4 на дванадцять місяців.
До матеріалів справи долучена заява засудженого ОСОБА_4 в якій останній просить суд подання розглядати за його відсутністю.
Мотиви, з яких суд виходив при винесені постанови та положення закону яким керувався суд:
Вивчивши матеріали справи про встановлення адміністративного нагляду, вислухавши думку представника колонії, суддя вважає, що подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (із змінами та доповненнями), адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Під час розгляду подання суддею встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово був засуджений до позбавлення волі.
При розгляді подання, суддею вивчалися документи, що характеризують особу засудженого (у тому числі про застосування заохочень та накладення стягнень).
Так, у характеристиці на засудженого ОСОБА_4 зазначається, що останній характеризувався посередньо, 06 січня 2022 року прибув до державної установи «Одеська виправна колонія (№ 14)» був розподілений до відділення СПС № 4, за час відбування покарання, заохочень не мав, за порушення режиму відбування покарання до дисциплінарної відповідальності притягувався 2 (два) рази правами начальника установи. На виробництві установи працевлаштований у цеху металевих
конструкцій. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, дотримується
правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи. Спальне місце та
при ліжкову тумбочку намагається утримувати у чистоті і порядку, має охайний
зовнішній вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими
користується. Намагається виконувати роботи із самообслуговування, має достатній
рівень необхідних навичок. Намагається не порушувати вимоги пожежної безпеки і
безпеки праці. У реалізації програм диференційованого виховного впливу участі не
приймає. Відповідно до ст. 126 КВК України, до підвищення наявного
загальноосвітнього рівня та вдосконалення наявних професійно-технічних навичок
не прагне. Із засудженим забезпечується проведення морального, правового,
трудового, естетичного фізичного, санітарно-виховного та психологічного
виховання, в індивідуальних і групових формах на основі психолого-педагогічних та
соціально-виховних принципів і методів на що він реагує позитивно, намагається
робити правильні висновки.
Таким чином поведінка засудженого ОСОБА_4 за час відбування ним покарання свідчить про те, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Отже змін, які відбуваються протягом строку відбування покарання в особистості засудженого ОСОБА_4 не відбулося.
Проаналізувавши наявні документи, суддя дійшов висновку, що при дослідженні особи засудженого під час відбування покарання та його готовність до самостійного життя після відбуття строку покарання, дозволяє робити судді висновок про доцільність встановлення адміністративного нагляду та обмежень, щодо поведінки піднаглядного строком на дванадцять місяців.
Керуючись п. «б» ч. 1 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (із змінами та доповненнями), -
Висновок суду:
Подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_4 адміністративний нагляд за місцем проживання, строком на дванадцять місяців, а також обмеження, передбачені ст. 10 вказаного Закону:
1.Заборона виходу з дома з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня за місцем мешкання.
2.Зобов'язати явкою для реєстрації в територіальний орган поліції за місцем постійного мешкання згідно вимог керівництва.
3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де продаються спиртні напої на розлив.
Строк і порядок набрання постанови законної сили та її оскарження:
Постанова суду, може бути оскаржена, через суд, який постановив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення, а особам, які перебувають під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_1