Постанова від 26.05.2022 по справі 523/1086/22

Справа № 523/1086/22

Номер провадження 3/523/2039/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" травня 2022 р. суддя Суворовського районного суду міста Одеси Сувертак І. В., розглянувши матеріали, що поступили з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , громадянин України, працював інспектором відділу реагування патрульної поліції Одеського районного управління №2 ГУНП в Одеській області, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

- про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,-

Встановив:

До Суворовського районного суду м. Одеси з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , за ознаками ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення № 1/2022 від 12 січня 2022 р., вбачається, що ОСОБА_1 перебував на службі в ГУНП в Одеській області на посаді інспектора відділу реагування патрульної поліції Одеського районного управління №2 ГУНП в Одеській області, маючи спеціальне звання - старший лейтенант поліції, та спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0040908, перед звільненням зі служби в поліції та припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав електронну декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги передбачені абзацом 1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Вказані дії ОСОБА_1 містять ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про розгляд справи неодноразово повідомлявся належним чином судовою повісткою за місцем реєстрації та проживання. Матеріали справи містять клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи в його відсутності, провину в скоєному визнав та просив суворо не карати.

Відповідно до ст. 268 КУпАП, справу про адміністративне правопорушення може бути розглянуто за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у випадку, якщо особу своєчасно сповістили про час і місце розгляду справи, та вона не з'являється і не надіслала клопотання про відкладення розгляду справи.

На підставі чого, суд приймає рішення розглянути справу про адміністративне правопорушення без участі правопорушника.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства зокрема є: законність; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; забезпечення доведеності вини; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон № 1700-VII) встановлено, що Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Згідно з п. 8 ч.11 Закону № 1700-VII до повноважень Національного агентства належить, зокрема, здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст. 49 Закону № 1700-VII державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов'язані перевіряти факт подання суб'єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що 26.02.2021 ОСОБА_1 наказом начальника ГУНП в Одеській області № 378 о/с, призначений на посаду інспектора відділу реагування патрульної поліції Одеського районного управління № 2 ГУНП в Одеській області.

Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 16.07.2021 № 1061 о/с старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 за п. 2 ч. 1 ст. 77 (через хворобу) Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в поліції з 20 липня 2021 року. Цього ж дня ОСОБА_1 повідомлено про звільнення, та 20 липня 2021 року вручено, під особистий підпис, трудову книжку.

Також встановлено, що ОСОБА_1 власноручно підписано пам'ятку - застереження для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законим України «Про запобігання корупції» при звільнені зі служби/роботи, та зобов'язалася подати декларацію перед звільненням у термін не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності, тобто до 17.08.2021.

Відповідно до пункту 2 Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.09.2016 № 19 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609), припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб'єктом декларування зазначених функцій.

Відповідно до листа НАЗК від 09.09.2021 № 47-06/67532-21, витягу з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр), послідовності дій ОСОБА_1 , останній з 18.08.2021 у персональному електронному кабінеті здійснював заходи щодо заповнення декларації перед звільненням за 2021 рік, яку він 18.08.2021 в 15 год. 33 хв. 00 сек. несвоєчасно подав до НАЗК.

13.12.2021 в ІТС Реєстр (https://public.nazk.gov.ua/search) виявлено наявні декларації ОСОБА_1 :

Дата публікації: 20.03.2017 08:18 Декларація (Щорічна)

Посада: Поліцейський-водій Суворовський ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області;

Дата публікації: 13.02.2018 04:33 Декларація (Щорічна)

Посада: Інспектор Авангардівське ВП Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області;

Дата публікації: 14.02.2018 04:53 Виправлена декларація (Щорічна) Посада: Інспектор СРПП № 3 Авангардівське ВП Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області;

Дата публікації: 20.02.2019 17:36 Декларація (Щорічна)

Посада: Інспектор СРПП № 3 Авангардівське ВП Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області;

Дата публікації: 20.02.2020 20:08 Декларація (Щорічна)

Посада: Інспектор СРПП № 2 Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області;

Дата публікації: 09.03.2021 21:21 Декорація (Щорічна)

Посада: Інспектор СРПП № 2 Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області Дата публікації: 02.08.2021 09:54 Декларація (Після звільнення)

Посада: Інспектор СРПП № 2 Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області;

Дата публікації: 18.08.2021 15:32 Декларація (Перед звільненням)

Посада: Інспектор СРПП № 2 Овідіопольський ВП ГУНП в Одеській області;

Відповідно до пункту 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), ОСОБА_1 , будучи поліцейським, повинен був подати декларацію перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, тобто, у вказаному випадку до 17.08.2021, про що він був попереджений та підписав пам'ятку - застереження, однак, ОСОБА_1 подав декларацію «перед звільненням» несвоєчасно 18.08.2021, та фактично не здійснивши свій обов'язок.

Поважних причин для несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 після звільнення зі служби в поліції, судом не встановлено.

Відповідно до рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017р. № 223-934/0/4-17, під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетруси), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (тримання) під вартою, тощо.

Враховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП повністю доведена, підтверджується матеріалами справи.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Під час дослідження матеріалів справи обставин, що обтяжують відповідальність особи, передбачених ст. 35 КУпАП, не виявлено.

Враховуючи вище викладене, суд вбачає за необхідне піддати його мінімальному адміністративному стягненню передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 496 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст. 33-35, 172-6 ч.1, 283-285, 294 КУпАП,-

Постановив:

За вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , судовий збір на користь держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн. 20 коп.

Постанова підлягає оскарженню в десятиденний термін в Одеський апеляційний суд.

Постанову може бути звернено до викання протягом трьох місяців з дня набрання нею чинності.

Суддя