Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/367/22
Провадження № 3/723/2071/22
31 травня 2022 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Бужора В.Т., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №5 (смт. Глибока) Чернівецького районного управління поліції ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої продавцем магазину, ідентифікаційний номер невідомий, протокол про адміністративне правопорушення ВАБ №602645 від 17.01.2022 року, за ч.1 ст.156 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 17.01.2022 року о 16-30 год. в с. Верхні Петрівці по вул. Сторожинецькій, Чернівецького р-ну, підприємець ОСОБА_2 , будучи продавцем в магазині «Продукти», реалізовувала слабоалкогольні напої «Revo» та «Чернігівське світле» без одержання ліцензії.
ОСОБА_2 при розгляді адміністративної справи вину визнала, пояснила, що вона дійсно працює продавцем в магазині «Продукти» в с. Верхні Петрівці. Коли до неї з перевіркою прийшли працівники поліції, у неї з документами було все гаразд, однак про те, що потрібна ліцензія на продаж слабоалкогольних напоїв - вона не знала, тому в холодильнику знаходилось 2 пляшки слабоалкогольного напою «Revo» та 3 пляшки пива «Чернігівське світле», які вона добровільно передала працівникам поліції.
Заслухавши ОСОБА_2 , а також дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.156 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 притягується до адмінвідповідальності за торгівлю слабоалкогольними напоями без належної ліценції, що суперечить об'єктивній стороні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.156 КУпАП, а отже, відсутній склад адміністративного правопорушення.
Виходячи з наведеного, вважаю, що провадження в справі слід закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.156 ч.1, 247, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.156 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Повернути ОСОБА_1 конфісковані 2 пляшки слабоалкогольного напою «Revo» та 3 пляшки пива «Чернігівське світле».
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.