Постанова від 27.05.2022 по справі 699/545/22

Справа № 699/545/22

Номер провадження № 3/699/498/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.05.2022 м.Корсунь-Шевченківський

Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Літвінова Г.М., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 21.01.1998 Гірницьким РВ УМВС України в м. Макіївці, РНОКПП - НОМЕР_2 , працюючого начальником служби у справах дітей Набутівської ОТГ, інші дані суду не відомі,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області з Відділення поліції № 1 Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 123 КУпАП, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення від 08.04.2022 серії ДПР18 № 396749 (далі - протокол).

З протоколу вбачається, що 08.04.2022 о 13 год. 15 хв. в м. Корсунь-Шевченківський по вул. Гарбузинська гр. ОСОБА_1 , керуючи автомобілем CHERY QQ, д.н.з. НОМЕР_3 , здійснив виїзд на залізничний переїзд на заборонний світловий та звуковий сигнал, чим порушив вимоги п. 20.5 Правил дорожнього руху.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 2 ст. 123 КУпАП.

Адміністративний матеріал крім протоколу у якості доказів містить рапорти поліцейських ВП № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області та відеозапис із місця події.

У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що заборонний сигнал світлофора увімкнувся вже після того, як він виїхав на залізничний переїзд, тому він повинен був завершити маневр, який вже розпочав при відсутності відповідної заборони.

Суд, дослідивши матеріали справи, та відповідно до положень ст. 252 КУпАП оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280, 256 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи. Наявним у матеріалах справи доказам суд повинен дати належну оцінку.

Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306.

Відповідно до п.п в п. 20.5в ПДР України, рух через переїзд забороняється, якщо: увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума.

Частиною 2 статті 123 КУпАП передбачена відповідальність за в'їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений.

ОСОБА_1 в судовому засіданні повідомив, що заборонний сигнал світлофора включився після того, як він виїхав на переїзд, тобто після того, як останній почав відповідний маневр. Відеозапис доданий до протоколу, за наявної якості, вказане не спростовує.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративні матеріали не містять відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та щодо наявності в її діях складу адміністративного правопорушення або і самої події.

Ураховуючи наведений судом аналіз положень закону та наданих доказів, суд дійшов висновку про те, що матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП, а отже з цих підстав провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності слід закрити на підставі ст. 247 КУпАП.

Оскільки стягнення судового збору передбачено законом лише при накладенні адміністративного стягнення, судовий збір стягненню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 123, 283-284 КУпАП України, на підставі ст. 247 КУпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі за протоколом про адміністративне правопорушення від 08.04.2022 серії ДПР18 № 396749 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 21.01.1998 Гірницьким РВ УМВС України в м. Макіївці, РНОКПП - НОМЕР_2 , працюючого начальником служби у справах дітей Набутівської ОТГ, інші дані суду не відомі - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Суддя Літвінова Г.М.