Рішення від 31.05.2022 по справі 420/18298/21

Справа № 420/18298/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про відмову в призначенні компенсації за послуги “муніципальна няня” від 17.08.2021р. за заявою № 03-К-44988/1 в повному обсязі; зобов'язання Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради з 01.01.2021р. призначити компенсацію послуги “муніципальна няня” та виплатити кошти за наданими документами за період січень-червень 2021 року у розмірі 11526,00 грн. ОСОБА_1 , яка здійснює догляд за дитиною ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою суду від 06.10.2021р. відкрито провадження у адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Ухвалою суду від 06.12.2021р. витребувано у Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради належним чином засвідчені копії рішення Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про відмову в призначенні компенсації за послуги “муніципальна няня” від 17.08.2021 р. та документи на підставі яких його прийнято, в тому числі свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3 та зупинено провадження по справі до отримання витребуваних доказів по справі.

Ухвалою суду від 31.05.2022р. поновлено провадження у справі.

В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначила, що 10.08.2021р. вона звернулася до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради із заявою та необхідними документами з проханням призначити компенсацію за послуги «муніципальна няня». Відповідно до Договору про надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" б/н від 01.12.2020 р. догляд за дитиною ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснює ФОП ОСОБА_4 . Позивач вказала, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”» № 68 від 30.01.2019р. вона має право на отримання компенсації за отримані послуги «муніципальна няня», однак відповідач відмовив у призначенні компенсації за вказані послуги. Позивач зазначила, що єдиною підставою для відмови Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради стало те, що зайнятість за цивільно-правовим договором не є зайнятістю в розумінні ч.1 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення», що, на думку ОСОБА_1 , не відповідає дійсності, оскільки особи, що забезпечують себе роботою самостійно та на інших умовах, передбачених законодавством належать до зайнятого населення. Позивач, посилаючись на те, що на підтвердження сплати податків та ЄСВ до позову додаються відповідні платіжні доручення (квитанції) та, що ані в Законі України «Про зайнятість населення», ані в Постанові Кабінету Міністри України «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальні няня”» № 68 від 30.01.2019р. не йде мова про те, що зайнятими є фізичні особи, на яких розповсюджується дія Кодексу законів по працю України, просить суд задовольнити позов у повному обсязі.

22.10.2021р. до суду від Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради надійшов відзив на адміністративний позов, згідно якого відповідач не погоджується із позовними вимогами ОСОБА_1 та просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Відповідач вказав, що відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років здійснюється тільки за наявності повного пакету документів відповідно до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 р. №68. 05.01.2021 р., через Е-сервіс підсистеми „Муніципальна няня”, управлінням ради було отримано заяву гр. ОСОБА_1 про призначення відшкодування вартості послуги „муніципальна няня” на дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в електронному вигляді з доданими документами. Відповідач вказав, що згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ФОП ОСОБА_4 зареєстровано 18.11.1999 р. Також, як вказав відповідач, було укладено договір № 2 укладений між ФОП ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_6 , який є чоловіком позивача, про створення та наповнення контентом сторінки у соціальній мережі Інстаграм, з терміном дії договору № 2 з 01.11.2020 р. до 01.03.2021 р. Відповідач, зазначивши, що Порядком установлено, що компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам послуги за умови зайнятості кожного з батьків та, що відповідно до інформації за індивідуальними відомостями про застраховану особу за формою ОК-7, ОСОБА_6 , за 2020 рік, за нього не було сплачено єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до Свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 від 06.05.2019р. ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась ОСОБА_7 , батьками якої є ОСОБА_6 та ОСОБА_8 .

01.12.2020р. між ОСОБА_1 , матір'ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ФОП ОСОБА_4 укладено договір б/н про надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Відповідно до п.1.1. договору від 01.12.2020р. в порядку та на умовах, визначених цим договором, виконавець зобов'язується за завданням Замовника протягом визначеного в договорі строку надавати за плату послуги по догляду за дитиною замовника, а замовник зобов'язується оплачувати надані послуги.

Згідно із п.1.3 договору від 01.12.2020р. договір діє з 01.12.2020р. до 02.05.2022р.

Разом з тим, 01.11.2020р. між ФОП ОСОБА_1 та ОСОБА_6 укладено договір цивільно -правового характеру про надання послуг, відповідно до п.1.1. змовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання виконати такі роботи: створення і наповнення контентом сторінки у соціальній мережі Інстаграм. Об'єм контенту 15 публікацій супроводжені фото-відео матеріалом та текстовим описом.

Відповідно п.2.1 вказаного договору від 01.11.2020р. термін дії договору з 01.12.2020р. до 01.03.2021р.

10.08.2021р. ОСОБА_1 звернулась до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради із заявою про призначення компенсації за послуги «Муніципальна няня».

Листом Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради від 17.08.2021р., адресованого ОСОБА_1 на заяви з питань призначення і виплати послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» проінформовано, що компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам послуги за умови зайнятості кожного з батьків та посилаючись на положення КЗпП України та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» повідомило про відсутність права на компенсацію за вказану послугу.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” визначено Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 ч.2 Порядку №68 визначено, що послуга з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” (далі - послуга “муніципальна няня”) - послуга, що надається для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за: дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду; двома і більше дітьми до трьох років; дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Відповідно до п.3, 4 Порядку №68 відшкодування вартості послуги “муніципальна няня” є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків, опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги “муніципальна няня”) за здійснення догляду за дитиною протягом місяця.

Призначення та виплата грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).

Компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується отримувачу послуги “муніципальна няня” в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня, але не більше від вартості послуги “муніципальна няня”, сплаченої отримувачем послуги “муніципальна няня”.

У разі догляду за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, компенсація послуги “муніципальна няня” виплачується у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, але не більше від вартості послуги “муніципальна няня”, сплаченої отримувачем послуги “муніципальна няня”.

Відповідно до п.8 Порядку №68 у паперовій формі отримувач послуги “муніципальна няня” подає такі документи: заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”; заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного отримувачем послуги “муніципальна няня” відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 35, ст. 1803; 2016 р., № 79, ст. 2636); копію договору між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею; документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги “муніципальна няня”, сплаченої отримувачем послуги “муніципальна няня” (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, оформлені відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21 січня 2016 р. № 13, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24 травня 1995 р. № 88, за місяць, в якому подано заяву.

До заяви додаються копії:свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, - копія виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;паспорта отримувача компенсації послуги “муніципальна няня” з даними про прізвище, ім'я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства); документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги “муніципальна няня”; рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби); медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю); трудової книжки отримувача послуги “муніципальна няня” та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців); довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).

Згідно із п.5 Порядку №68 право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею.

Компенсація послуги “муніципальна няня” надається отримувачам послуги “муніципальна няня” за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”, за винятком отримувачів послуги “муніципальна няня”, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги “муніципальна няня”, у яких одночасно народилося троє і більше дітей.

З аналізу вказаних норм вбачається, що за загальним правилом компенсація послуги “муніципальна няня” надається отримувачам послуги “муніципальна няня” за умови зайнятості кожного з батьків відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”.

Пунктом 8 ч.1 Закону України “Про зайнятість населення” встановлено, що зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім'ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб'єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.

Частиною 1 ст.4 Закону України “Про зайнятість населення” встановлено, що до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.

Цивільно-правовий договір - це угода між організацією (підприємством, установою тощо) і громадянином на виконання останнім певної роботи (договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

Частиною 1 статті 627 ЦК України встановлено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

У договорах за участю фізичної особи - споживача враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів.

Поряд з цим, суд враховує, що згідно із п. 4 ч.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно абзацу третій пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону).

Як встановлено судом під час з'ясування офіційних обставин справи, за ОСОБА_6 за період січень - червень 2021 року сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.40).

При цьому, під час прийняття рішення по справі, суд враховує, що термін дії договору цивільно -правового характеру від 01.11.2020р. про надання послуг, укладений між ФОП ОСОБА_1 та ОСОБА_6 встановлений з 01.12.2020р. до 01.03.2021р., в той час, як позивач просить суд зобов'язати Департамент з 01.01.2021р. призначити компенсацію послуги “муніципальна няня” та виплатити кошти за наданими документами за період січень-червень 2021 року.

Враховуючи викладене та те, що компенсація послуги “муніципальна няня” надається отримувачам послуги “муніципальна няня” за умови зайнятості кожного з батьків відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”, однак докази зайнятості ОСОБА_6 у період березень - червень 2021 року позивачем до суду надано не було, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню шляхом визнання протиправним дії Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо відмови, викладеної у листі про відмову в призначенні компенсації за послуги “муніципальна няня” від 17.08.2021 р., у період січень - лютий 2021 року та зобов'язання Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради призначити та виплатити компенсацію послуги “муніципальна няня” за період січень -лютий 2021 року ОСОБА_1 , яка здійснює догляд за дитиною ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Поряд з цим, позовні вимоги позивача в частині призначення та виплати компенсації послуги “муніципальна няня” за період березень - серпень 2021 року та у конкретному грошовому виразі, суд вважає такими, що не підлягає задоволенню та є передчасними, оскільки докази зайнятості батька, ОСОБА_6 відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” у вказаний період до суду надано не було, та призначення вказаної виплати за рішенням суду здійснено не було.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача та оскільки вимозі про зобов'язання відповідача вчинити певні дії передує вимога про встановлення порушення прав, свобод та інтересів позивача, судовий збір за другу(похідну) вимогу позивача не стягувався, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судового збору у розмірі 908,00 грн.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправним дії Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради щодо відмови, викладеної у листі про відмову в призначенні компенсації за послуги “муніципальна няня” від 17.08.2021 р., у період січень - лютий 2021 року.

Зобов'язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 36290160, м. Одеса, вул. Косовська 2Д) призначити та виплатити компенсацію послуги “муніципальна няня” за період січень -лютий 2021 року ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ), яка здійснює догляд за дитиною ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У задоволенні іншої частини позовних вимог -відмовити.

Стягнути з Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 36290160, м. Одеса, вул. Косовська 2Д) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра