Справа № 420/4164/22
31 травня 2022 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження в місті Одесі справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ ПОЙНТ” до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 264/15-32-09-02 від 10.01.2022 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТОВ “ГАЗ ПОЙНТ” не порушувало чинне законодавство, оскільки вчасно подавало зведені за добу підсумкові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі, проте вони були отримані та зареєстровані податковим органом пізніше з невідомих ТОВ “ГАЗ ПОЙНТ” обставин.
Представником відповідача Головного управління ДПС в Одеській області до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача просить суд відмовити в задоволенні позову та вказує, що перевіркою встановлено, що ТОВ “ГАЗ ПОЙНТ” не своєчасно передані довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі з уніфікованим номером 1006589 за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Приморська, 64, у кількості 14 днів. Таким чином, податкове повідомлення-рішення є законним, та винесене згідно вимог чинного законодавства.
Ухвалою суду від 22 березня 2022 року спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 17 травня 2022 року витребувано від Головного управління ДПС в Одеській області інформацію та належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких посадовими особами Головного управління ДПС в Одеській області встановлено порушення ТОВ “ГАЗ ПОЙНТ” пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України, зокрема несвоєчасне передання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі з уніфікованим номером 1006589 за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Приморська, 64, у кількості 14 днів, та зупинено провадження по справі для одержання витребуваних документів.
Ухвалою суду від 31 травня 2022 року поновлено провадження по справі.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 20.11.2014 року проведено державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ ПОЙНТ”.
22 вересня 2021 року Головним управлінням ДПС в Одеській області винесено наказ № 6985-п про проведення фактичної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ ПОЙНТ”, зокрема за адресою місця роздрібної торгівлі пальним: Одеська область, Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Приморська, 64, з 22.09.2021 року тривалістю 10 діб, перевіряємий період з 01.07.2019 року - по дату закінчення фактичної перевірки, з метою здійснення контролю дотримання вимог діючого законодавства у сфері обігу підакцизних товарів, ведення обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, наявності ліцензій, свідоцтв (а.с. 36-37 т. 1, а.с. 42-43 т. 2).
04 жовтня 2021 року посадовими особами Головного управління ДПС в Одеській області складено акт про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обліку пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС № 21752/15-32-09-02, яким встановлено порушення п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України, за що передбачена відповідальність згідно п. 128-1.3 ст. 128 ПК України (а.с. 29-33 т. 1, а.с. 46-50 т. 2).
10 січня 2022 року Головним управлінням ДПС в Одеській області на підставі акту № 21752/15-32-09-02 від 04 жовтня 2021 року, винесено податкове повідомлення-рішення № 264/15-32-09-02, яким застосовано до ТОВ “ГАЗ ПОЙНТ” штрафні (фінансові) санкції у розмірі 14000,00 грн. (а.с. 27-28 т. 1).
Відповідно до п. 230.1 ст. 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
Згідно пп. 14.1.6, 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПК України акцизний склад - це: а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів; б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального; розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Відповідно до пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С. Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою. На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про: обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі; добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі; добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° С, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників. Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу). В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів затверджений постановою Кабінету міністрів України від 22 листопада 2017 року № 891.
Згідно п. 1, 5 Порядку № 891 цей Порядок визначає процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі (далі - Реєстр), а також порядок передачі облікових даних (обсягу обігу та залишку пального) з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів. Електронні документи для наповнення Реєстру, які формуються розпорядниками акцизних складів та надсилаються до Реєстру за кожним місцем розташування акцизного складу, містять, зокрема, зведені за добу підсумкові облікові дані щодо: обсягів фактичних залишків пального на початок та кінець звітної доби та добового обсягу обігу пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, у розрізі всіх наявних у розпорядника акцизного складу акцизних складів з уніфікованою нумерацією - для усіх розпорядників акцизних складів, крім зазначених в абзаці третьому цього підпункту; добового фактичного обсягу реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15 °С, - для розпорядників акцизних складів, на акцизних складах яких провадиться діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову підакцизну продукцію (пальне).
Відповідно до п. 6 Порядку № 891 електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену у підпунктах 1-4 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів одноразово до початку введення в дію Реєстру та в разі зміни такої інформації. Інформація про витратоміри та рівнеміри вноситься до Реєстру після настання строків їх встановлення, визначених Податковим кодексом України. Електронні документи для наповнення Реєстру, що містять інформацію, зазначену в підпунктах 5 і 6 пункту 5 цього Порядку, формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів щодня (крім днів, у які акцизний склад не працює). Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального, зазначені в підпунктів5 пункту 5 цього Порядку, формуються після проведення останньої операції з обігу пального за звітну добу, але не пізніше 23 години 59 хвилин такої доби, до початку проведення операцій з обігу пального за добу, що настає за звітною добою, та подаються до ДФС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД формуються показники про: обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показань рівнемірів, установлених на таких резервуарах; добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу на підставі показань витратомірів, установлених у кожному місці відпуску пального шляхом наливу з акцизного складу; добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Підтвердженням розпоряднику акцизного складу прийняття/неприйняття його електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру є квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі, які надсилаються йому держателем Реєстру протягом операційного дня. Датою та часом надсилання електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру держателю Реєстру є дата та час, зафіксовані у квитанції. Якщо протягом операційного дня держателем Реєстру не надіслано квитанції про прийняття/неприйняття електронного документа для наповнення Реєстру / коригуючого електронного документа для наповнення Реєстру, такий електронний документ вважається прийнятим. Держатель Реєстру не приймає електронних документів для наповнення Реєстру / коригуючих електронних документів для наповнення Реєстру у випадках порушення вимог щодо формування, заповнення та надсилання таких електронних документів, передбачених цим Порядком.
Відповідно до п. 128-1.3 ст. 128-1 ПК України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
З акту перевірки № 21752/15-32-09-02 від 04 жовтня 2021 року вбачається, що посадовими особами ГУ ДПС в Одеській області під час перевірки встановлено, що ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» не своєчасно передані довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі з уніфікованим номером 1006589 за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Приморська, 64, у кількості 14 днів, чим порушено пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПКУ, а саме: 06.09.2020 року (термін подання 07.09.2020) - фактично подано 08.09.2020; 18.12.2020 (термін подання 19.12.2020) - фактично подано 20.12.2020; 31.12.2020 року (термін подання 01.01.2021) - фактично подано 04.01.2021; 01.01.2021 (термін подання 02.01.2021) - фактично подано 04.01.2021; 02.01.2021 (термін подання 03.01.2021) - фактично подано 04.01.2021; 23.02.2021 (термін подання 24.02.2020) - фактично подано 25.02.2021; 24.06.2021 (термін подання 25.06.2021) - фактично подано 27.06.2021; 27.06.2021 (термін подання 28.06.2021) - фактично подано 29.06.2021; 14.08.2021 (термін подання 15.08.2021) - фактично подано 16.08.2021; 26.08.2021 (термін подання 27.08.2021) - фактично подано 28.08.2021; 06.09.2021 (термін подання 07.09.2021) - фактично подано 08.09.2021; 11.09.2021 (термін подання 12.09.2021) - фактично подано 13.09.2021; 16.09.2021 (термін подання 17.09.2021) - фактично подано 18.09.2021; 21.09.2021 (термін подання 22.09.202) - фактично подано 23.09.2021 (а.с. 29-33 т. 1).
Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що 07.09.2020 року о 22:34:05 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 06.09.2020 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 08.09.2020 о 13:03:23 (а.с. 188-193 т. 1).
19.12.2020 року о 22:07:30 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 18.12.2020 року, що підтверджується Протоколом руху документа (а.с. 194-197 т. 1).
02.01.2021 року о 13:40:37 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 31.12.2020 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 04.01.2021 о 09:34:03 (а.с. 198-202 т. 1).
02.01.2021 року о 21:23:21 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 01.01.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 04.01.2021 о 09:34:05 (а.с. 203-207 т. 1).
03.01.2021 року о 12:28:28 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 02.01.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 04.01.2021 о 09:34:05 (а.с. 208-212 т. 1).
25.02.2021 року о 10:14:45 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 23.02.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 25.02.2021 о 10:41:55 (а.с. 213-217 т. 1).
25.06.2021 року о 22:00:39 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 24.06.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 27.06.2021 о 21:39:30 (а.с. 218-222 т. 1).
28.06.2021 року о 21:43:26 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 27.06.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 29.06.2021 о 16:11:43 (а.с. 223-228 т. 1).
15.08.2021 року о 21:29:21 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 14.08.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 16.08.2021 о 10:35:43 (а.с. 229-234 т. 1).
27.08.2021 року о 22:06:47 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 26.08.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 28.08.2021 о 09:52:47 (а.с. 235-239 т. 1).
07.09.2021 року о 22:01:48 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 06.09.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 08.09.2021 о 11:01:42 (а.с. 241-244 т. 1).
12.09.2021 року о 22:03:37 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 11.09.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 13.09.2021 о 16:19:05 (а.с. 245-249 т. 1).
17.09.2021 року о 21:25:46 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 16.09.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 18.09.2021 о 19:36:17 (а.с. 250 т.,а.с. 1-4 т. 2).
22.09.2021 року о 21:47:47 ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до Державної податкової служби України направлено довідку про зведені дані (обсяги пального) від 21.09.2021 року, що підтверджується Протоколом руху документа, яка відповідно до квитанції №1 доставлено до Державної податкової служби України 23.09.2021 о 01:19:39 (а.с. 5-9 т. 2).
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального за 06.09.2020 року, 18.12.2020 року, 01.01.2021 року, 02.01.2021 року, 24.06.2021 року, 27.06.2021 року, 14.08.2021 року, 26.08.2021 року, 06.09.2021 року, 11.09.2021 року, 16.09.2021 року, 21.09.2021 року, направлялись ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» до контролюючого органу у відповідності до приписів Податкового кодексу України та Порядку № 891, а саме не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою, що також підтверджується листом ТОВ «М.Е.ДОК» від 03.12.2021 року (а.с. 14-15 т. 2).
При цьому, з наданих до суду представником відповідача копій квитанцій № 1 вбачається лише коли довідки про зведені дані (обсяги пального) ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» були доставлені до Державної податкової служби України (а.с. 71-84 т. 2).
Разом з тим, направлення контролюючим органом першої квитанції з пропуском строків визначених чинним законодавством не свідчить про порушення позивачем, ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» у вищезазначених дванадцяти випадках, приписів підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Проте, податковий орган не надав жодних доказів на підтвердження того, що позивачем було порушено податкове законодавство, а також не зазначено інших обставин, які могли б свідчити про порушення позивачем законодавства України.
Отже, Головним управління ДПС в Одеській області не доведено наявність в діях позивача під час подання до податкового органу даних про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального за 06.09.2020 року, 18.12.2020 року, 01.01.2021 року, 02.01.2021 року, 24.06.2021 року, 27.06.2021 року, 14.08.2021 року, 26.08.2021 року, 06.09.2021 року, 11.09.2021 року, 16.09.2021 року, 21.09.2021 року, порушення, відповідальність за яке передбачена п. 128-1.3 ст. 128-1 ПК України.
За таких підстав, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 264/15-32-09-02 від 10.01.2022 року в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 12000,00 грн. є неправомірним, а тому підлягає скасуванню.
В той же час, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу (обсяг реалізованого та обсяг отриманого) пального за 23.02.2021 року та 31.12.2020 року направлені ТОВ «ГАЗ ПОЙНТ» з порушенням строків, визначених ПКУ та Порядком № 891, зокрема 25.02.2021 року та 02.01.2021 року відповідно, що не заперечується позивачем в позовній заяві.
Разом з тим, суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що довідки за 23.02.2021 року та 31.12.2020 року були надані до контролюючого органу 25.02.2021 року та 02.01.2021 року з технічних причин, оскільки будь-яких доказів на підтвердження поважності пропуску строку подання даних до контролюючого органу або наявності технічних несправностей позивачем суду не надано.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 264/15-32-09-02 від 10.01.2022 року в частині нарахування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2000,00 грн. прийнято обґрунтовано та з урахуванням приписів чинного законодавства.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 264/15-32-09-02 від 10.01.2022 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 12000,00 грн. В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.
При цьому, з урахуванням приписів ч. 3 ст. 139 КАС України, з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ ПОЙНТ” слід стягнути судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2126,30 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ ПОЙНТ” (код ЄДРПОУ 39501964, адреса місцезнаходження: 65048, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 19, офіс 611) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області № 264/15-32-09-02 від 10.01.2022 року в частині застосування штрафних санкцій на суму 12000,00 грн.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю “ГАЗ ПОЙНТ” (код ЄДРПОУ 39501964, адреса місцезнаходження: 65048, м. Одеса, вул. Велика Арнаутська, 19, офіс 611) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2126,30 грн. (дві тисячі сто двадцять шість гривень 30 копійок).
Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.
Суддя О.А. Левчук