номер провадження справи 21/8/22
30.05.2022 Справа № 908/659/22
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Черкаського Володимира Івановича, при секретарі Садовій М.П., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи № 908/659/22
Кредитор - Державна податкова служба України (Львівська площа, буд. 8, Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107, код ЄДРПОУ ВП 44118663)
Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт” (вул. Перемоги, буд. 85, кв. 26, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 41120617)
банки, здійснюючі розрахунково-касове обслуговування боржника:
1. ПАТ “МТБ БАНК”, м. Одеса
2. АТ КБ “Приватбанк”, Київ
Розпорядник майна - Забродін Олексій Михайлович (свідоцтво № 302 від 28.02.2013, 69019, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, б. 35, адреса для листування: а/с 76, м. Запоріжжя, 69019, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про банкрутство
Суддя Черкаський В.І.
За участю представників сторін:
від кредитора, боржника - не з'явились
10.05.2022 кредитор звернувся до Господарського суду Запорізької області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт”.
Ухвалою від 16.05.2022 заяву про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство прийнято до розгляду. Присвоєно справі номер провадження 21/8/22. Підготовче засідання призначено на 30.05.2022, 10 - 30.
Також, ухвалою від 16.05.2022 клопотання Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області № 13101/6-08/01-20-05-07 від 03.05.2022 (вх. № 5757/08-08/22 від 10.05.2022) задоволено. Відстрочено Державній податковій службі України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Запорізькій області сплату судового збору у розмірі 24 810, 00 грн. за розгляд заяви про відкриття провадження у справі № 908/659/22 про банкрутство Товариство з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт” до закінчення воєнного стану.
30.05.2022 до суду від кредитора надійшла заява від 30.05.2022 (вх. № 6290/08-08/22 від 30.05.2022) в якій кредитор просить суд призначити розпорядником майна по справі арбітражного керуючого Забродіна О.М. та розглянути заяву без участі представника кредитора.
30.05.2022 на електронну адресу суду від арбітражного керуючого Забродіна О.М. надійшла заява вих. № 02-01/01 від 30.05.2022 (вх. № 6289/08-08/22 від 30.05.2022) про надання згоди на призначення його розпорядником майна по справі Заява підписана електронним цифровим підписом.
Представники сторін у судове засідання не з'явились. Боржником відзиву на заяву кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство не надано. Ухвала суду від 16.05.2022, була направлена на адресу боржника: вул. Перемоги, буд. 85, кв. 26, м. Запоріжжя, 69005, повернулась до суду з відміткою пошти “Адресат відсутній за вказаною адресою”.
У судовому засіданні 30.05.2022 винесено вступну та резолютивну частини ухвали.
Розглянувши представлені кредитором матеріали, витребувані судом матеріали, суд установив.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт” зареєстроване 02.02.2007, про що міститься відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 12001020000001046.
Кредитор звернувся до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника з підстав неспроможності останнього погасити кредиторську заборгованість, яка виникла виходячи з наступного.
Податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у розмірі 2 851 159, 57 грн. виник на підставі:
- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0020081419 від 09.07.2019 на суму 348 426, 00 грн. та збільшення основного платежу в сумі 1 393 704, 00 грн. ППР винесено на підставі акту перевірки від 13.05.2019 року № 25991/04-36-14-19/41120617. ППР направлялось за адресою платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0020111419 від 09.07.2019 на суму 707 836, 14 грн. ППР винесено на підставі акту перевірки від 13.05.2019 № 25991/04-36-14-19/41120617. ППР направлялось за адресою платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0077925630 від 26.12.2019 на суму 170, 00 грн. ППР винесено на підставі акту перевірки від 29.11.2019 № 13448/04-36-56-30/41120617. ППР направлялось за адресою платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
- на підставі п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом, нарахована пеня в розмірі 401 023, 43 грн.
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств виник на підставі донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0000775630 від 29.11.2019 року на суму 170, 00 грн. ППР винесено на підставі акту перевірки від 13.11.2019 № 10129/04-36-56-30/41120617. ППР направлялось за адресою платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати виник на підставі наступного:
- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0021701306 від 08.07.2019 на суму 510, 00 грн. ППР винесено на підставі акту перевірки від 13.05.2019 № 2599/04-36-14-19/41120617. ППР направлялось за адресою платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
- донарахування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням № 0021751306 від 08.07.2019 на суму 10 194, 68 грн. ППР винесено на підставі акту перевірки від 13.05.2019 № 2599/04-36-14-19/41120617. ППР направлялось за адресою платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Податковий борг з єдиного внеску виник на підставі нарахування платником самостійно по декларації № 9185552631 від 19.08.2019 сум внеску у розмірі 129 465, 08 грн. Частково сплачено 112 439, 90 грн. та у розмірі 1 880, 13 грн.
Контролюючим органом вживалися заходи щодо стягнення податкового боргу ТОВ “Зеленодольський хлібпродукт” у судовому порядку.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 24.09.2020 по справі № 808/4571/20 позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області до ТОВ “Зеленодольський хлібпродукт”, про стягнення коштів за податковим боргом задоволено у повному обсязі та стягнуто з рахунків платника податків у всіх банках, обслуговуючих такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг у розмірі 2 862 034, 25 грн. Рішення набрало законної сили 27.10.2020.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПКУ контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
На виконання судового рішення ГУ ДПС у Запорізькій області на рахунки, відкриті у банках, було виставлені інкасові доручення.
1. ПАТ “МТБ Банк”:
- № 2537_29, № 2538_29 (р/р № НОМЕР_2 ), яке було повернуто без виконання.
- № 2536_29, № 2535_29, № 2534_29 (р/р № НОМЕР_3 ), яке було повернуто без виконання.
- № 2539_29 (р/р № НОМЕР_4 ), яке було повернуто без виконання.
2. АТ КБ “Приватбанк”:
- № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 (р/р № НОМЕР_9 ), яке було направлено до установи банку.
- № 2544_29, № 2543_29 (р/р № 97305299000026043010401604), яке було направлено до установи банку.
Відповідно до п. 1 ст. 54. Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом,
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
У пункті 59.1 статті 59 ПКУ зазначено, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.1 статті 59 ПКУ, платнику податків, рекомендованим листом з повідомленням була направлена податкова вимога форми “Ю” № 224726-56/414 від 09.12.2019.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Крім того, Кодексом не передбачено надсилання податкових вимог на кожну суму боргу, а тому податкові вимоги на борг, що утворився після направлення вимоги не надсилались.
В силу пункту 88.1 статті 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акту опису включається ліквідаційне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу (п. 89.3 ст. 89 ПК України).
Податкове зобов'язання ТОВ “Зеленодольський хлібпродукт” (код за ЄДРПОУ 41120617) у розмірі 1 412 609, 31 грн. вважається узгодженим та є податковим боргом, що підтверджуються довідкою про суми податкового боргу платника податків.
Частиною 1 ст. 6 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, у випадках передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються податковим органом, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами.
Відповідно до п. 41.4 ст. 41 Податкового Кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно п.п. 14.1.137 ст. 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України;
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Виходячи з приписів ст. 95 ПКУ та Кодексу України з процедур банкрутства, доказами в підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу (у разі наявності відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах) та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною ПКУ.
Відповідно до відповіді Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Запорізькій області № 31/8-4510 від 26.11.2021 станом на 25.11.2021 за ТОВ “Зеленодольський хлібпродукт” транспортні засоби не зареєстровані.
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта № 287535487 від 30.11.2021 за Боржником права власності не зареєстровано.
Станом на момент звернення кредитора до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, боржником в добровільному порядку рішення суду не виконано.
Вищевказані факти свідчать про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Зеленодольський хлібпродукт” та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі за текстом - “КУзПБ”) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з частиною 2 статті 8 КУзПБ право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
У статті 1 КУзПБ визначено, що кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
Грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви (стаття 1 КУзПБ).
За приписами статті 39 КУПБ перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Також, з огляду на частину шосту статті 39 КУзПБ між боржником та кредитором щодо заявлених вимог має бути відсутній спір про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження.
Відповідно до частини 5 статті 39 КУзПБ за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі або відмову у відкритті провадження у справі.
З огляду на викладене, встановивши, що при зверненні до суду кредитором доведено належними та допустимими доказами наявність ознак неплатоспроможності боржника, як підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, господарський суд відкриває провадження у справі про банкрутство цього товариства.
Враховуючи вищезазначене, судом визнаються вимоги Головного управління ДПС у Запорізькій області до боржника у розмірі 2 880 939 грн. 56 коп.
Згідно п. 21 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Головним управлінням ДПС у Запорізькій області до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство додано заяву арбітражного керуючого Нікітенка М.О. для виконання повноважень розпорядника майна.
Але, 30.05.2022 до суду від кредитора надійшла заява від 30.05.2022 (вх. № 6290/08-08/22 від 30.05.2022) в якій кредитор просить суд призначити розпорядником майна по справі арбітражного керуючого Забродіна О.М.
Відомостей про те, що арбітражний керуючий Забродін О.М. є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.
Арбітражний керуючий Забродін О.М. зазначив, що станом на день подання заяви має незначне навантаження.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Статтею 11 КУзПБ регламентовано, що арбітражним керуючим може бути громадянин України, який має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня, загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.
Не може бути арбітражним керуючим особа:
1) визнана судом обмеженою у цивільній дієздатності або недієздатною;
2) яка має не зняту або не погашену в установленому законом порядку судимість;
3) яка не здатна виконувати обов'язки арбітражного керуючого за станом здоров'я;
4) якій заборонено обіймати керівні посади.
Відповідно до частини 8 статті 39 КУзПБ в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.
Враховуючи відсутність станом на час розгляду заяви функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та зважаючи на відсутність обставин, які б зумовили неможливість призначення вказаного арбітражного керуючого розпорядником майна боржника у справі, слід ввести процедуру розпорядження майном, призначивши розпорядником майна Забродіна Олексія Михайловича (свідоцтво № 302 від 28.02.2013, вул. Незалежної України, б. 35, м. Запоріжжя, 69019, адреса для листування: а/с 76, м. Запоріжжя, 69019, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), кандидатура якого відповідає вимогам КУзПБ, він має достатній досвід та рівень знань для виконання функцій розпорядника майна, та який своєю заявою вих. № 02-01/01 від 30.05.2022 надав згоду на таке призначення.
Відповідно до частин 1, 2 статті 30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.
Виходячи з зазначеної норми, суд визначає грошову винагороду розпоряднику майна - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання ним своїх повноважень. Сплату основної винагороди розпорядника майна здійснювати за рахунок коштів, авансованих кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області за три місяці виконання повноважень розпорядника майна. У разі якщо процедура буде тривати після закінчення авансованих заявником коштів, основну винагороду розпорядника майна сплачувати за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності.
Також, слід оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт”.
За наслідками проведення підготовчого засідання, суд дійшов висновку про призначення попереднього засідання.
Керуючись ст. ст. 2, 35, 39, 41, 44, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 232-235 ГПК України, суд
Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт” (вул. Перемоги, буд. 85, кв. 26, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 41120617).
Визнати грошові вимоги кредитора до боржника в розмірі 2 880 939 (два мільйона вісімсот вісімдесят тисяч дев'ятсот тридцять дев'ять) грн. 56 коп.
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Забродіна Олексія Михайловича (свідоцтво № 302 від 28.02.2013, вул. Незалежної України, б. 35, м. Запоріжжя, 69019, адреса для листування: а/с 76, м. Запоріжжя, 69019, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Визначити грошову винагороду розпоряднику майна - три розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання ним своїх повноважень. Сплату основної винагороди розпорядника майна здійснювати за рахунок коштів, авансованих кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області за три місяці виконання повноважень розпорядника майна. У разі якщо процедура буде тривати після закінчення авансованих заявником коштів, основну винагороду розпорядника майна сплачувати за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності.
Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника наступного змісту:
“Господарським судом Запорізької області (вул. Гетьманська, 4, м. Запоріжжя, 69001) відкрите провадження у справі № 908/659/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Зеленодольський хлібпродукт” (вул. Перемоги, буд. 85, кв. 26, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 41120617). Дата відкриття провадження у справі про банкрутство - 30.05.2022. Розпорядник майна боржника - арбітражний керуючий Забродін Олексій Михайлович (свідоцтво № 302 від 28.02.2013, вул. Незалежної України, б. 35, м. Запоріжжя, 69019, адреса для листування: а/с 76, м. Запоріжжя, 69019, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ). Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відомості про судове рішення, на підставі якого здійснено офіційне оприлюднення оголошення - ухвала Господарського суду Запорізької області про відкриття провадження у справі про банкрутство від 30.05.2022 № 908/659/22”.
Заборонити боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
Зобов'язати розпорядника майна боржника до 15.07.2022 подати до Господарського суду Запорізької області відомості про результати розгляду вимог кредиторів.
Попереднє засідання суду, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001 м. Запоріжжя вул. Гетьманська, 4, корпус № 2, зал 123 призначити на 18.07.2022, 11 - 00.
Зобов'язати розпорядника майна до 15.07.2022 провести в установленому законом порядку інвентаризацію майна боржника.
Попередити арбітражного керуючого Забродіна О.М. про відповідальність, передбачену ч. 4 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі невиконання або неналежного виконання покладених на нього обов'язків у цій справі, зловживання правами арбітражного керуючого, подання до суду неправдивих відомостей, наявності конфлікту інтересів.
Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, Вознесенівському відділу державної виконавчої служби у м. Запоріжжі Південно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Департаменту РП Запорізької міської ради, Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 235 ГПК України. Повний текст ухвали буде складено протягом п'яти днів.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними ст. ст. 256-259 ГПК України.
Повний текст ухвали, відповідно до ст. 233 ГПК України, складено 31.05.2022.
Суддя Володимир ЧЕРКАСЬКИЙ