Постанова від 27.05.2022 по справі 147/219/18

Справа № 147/219/18

Провадження № 1-в/147/19/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2022 року смт Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,

із секретарем ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за поданням начальника відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2022 року до Тростянецького районного суду Вінницької області від начальника відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Своє подання мотивує тим, що ОСОБА_4 , будучи раніше судимим: 11.12.2003 Тростянецьким районним судом Вінницької області по ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим терміном 1 рік; 15.02.2005 Тростянецьким районним судом Вінницької області по ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим терміном 3 роки; 21.06.2012 Тростянецьким районним судом Вінницької області за ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим терміном 3 роки; 26.12.2014 Тростянецьким районним судом Вінницької області за ч.3 ст.185 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки 1 місяць. Звільнений умовно-достроково з не відбутим терміном 11 місяців 28 днів; 04.01.2018 Тростянецьким районним судом Вінницької області за ч.1 ст.162 КК України до обмеження волі на строк 2 роки; 28.03.2018 Тростянецьким районним судом Вінницької області за ч.1 ст.309 КК України до 1 року позбавлення волі. Звільнений умовно-достроково з не відбутим терміном 2 місяця 17 днів. Відповідно ст. 89 КК України судимість не знята та не погашена.

Після звільнення 21.05.2020 року із Вінницької ВК №86 Вінницької області, 12.06.2020 року ОСОБА_4 будучи раніше засідженим до позбавлення волі, належних висновків для себе не зробив, і став на шлях злісного порушення громадського порядку, що свідчить про вперте небажання ОСОБА_4 ставати на шлях виправлення, оскільки останній неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення та притягувався до адміністративної відповідальності.

Враховуючи вищевикладене, начальник відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на один рік відповідно до абзацу 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та, у зв'язку з цим, застосувати відповідні обмеження.

У судове засідання ОСОБА_4 не з'явився, подав заяву про розгляд подання без його участі, проти задоволення подання не заперечував. Додатково вказав, що зобов'язується виконувати відповідні обмеження.

Представник Відділення поліції №2 в судове засідання не з'явився, разом з тим начальник СП капітан поліції ОСОБА_5 подав заяву про розгляд подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 без участі працівника поліції. При цьому висловився, що подання підтримує та наполягає на його задоволенні.

Відповідно до ч. 1 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи викладене, на думку суду, неявка в судове засідання ОСОБА_4 не перешкоджає розгляду подання.

Суд, дослідивши матеріали подання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.

Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно із ст.158 КВК Україниадміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених устатті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі"за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 5 Закону, у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.

Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

З копії вироку Тростянецького районного суду Вінницької області від 28.03.2018 встановлено, що ОСОБА_4 визнанно винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України і призначено йому покарання у виді одного року позбавлення волі. На підставі ст.70 ч.4 КК України, враховуючи вирок Тростянецького районного суду Вінницької області від 04.01.2018, шляхом часткового складання призначених покарань призначено ОСОБА_4 покарання у виді одного року дев'яти місяців позбавлення волі.

21.05.2020 ОСОБА_4 умовно-достроково звільнено з Вінницької ВК №86.

З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема: 13.08.2021 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.176 КУпАП, 10.01.2022 за ст. 177 КУпАП, 10.01.2022 за ст. 176 КУпАП, 10.01.2022 за ч. 1. ст.178 КУпАП, 09.05.2022 за ст. 173 КУпАП, 20.05.2022 за ч. 2 ст. 178 КУпАП.

11.06.2021 та 13.08.2021 начальником відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області було зроблено попередження ОСОБА_4 , про те, що якщо він не припинить антигромадський спосіб життя, за ним буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням передбачених законодавством обмежень.

При вирішенні питання щодо встановлення адміністративного нагляду, суд враховує роз'яснення, викладені у пункті 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» про те, що слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.

Докази додані до матеріалів справи підтверджують обставини, викладені в поданні щодо ведення ОСОБА_4 антигромадського та аморального способу життя.

Разом з тим, матеріалами справи не доведено необхідність встановлення обов'язку з'являтися в службовий кабінет начальника СП відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ Національної поліції у Вінницькій області з 09.00 год. до 12.00 год. 1, 2, 3 та 4 понеділка кожного місяця.

На думку суду, у урахуванням введеного в Україні воєнного стану, нерегулярного транспортного сполучення між смт Тростянець та с. Нова Ободівка та значне здорощання вартості проїзду, ОСОБА_4 варто встановити обов'язок з'являтися в службовий кабінет начальника СП відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ Національної поліції у Вінницькій області з 09.00 год. до 12.00 год. 1 та 3 понеділок кожного місяця.

Таким чином, враховуючи особу ОСОБА_4 , його спосіб життя і поведінку, суд вважає, що він на шлях виправлення не став, систематично вчиняє правопорушення, а тому вважає за необхідне встановити відносно нього адміністративний нагляд із застосуванням певних обмежень.

Керуючись ст. ст. 8, 129 Конституції України, ст. ст. 1-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задоволити частково.

Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.

Застосувати до ОСОБА_4 наступні обмеження:

1. Заборонити відлучатись з обраного місця проживання АДРЕСА_1 в період з 22 години до 6 години за винятком днів та годин роботи.

2. Заборонити відвідувати торгівельні заклади де здійснюється продаж спиртних напої на розлив.

3. Заборонити виїзд за межі обслуговування відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ Національної поліції у Вінницькій області без дозволу керівництва відділення.

4. Зобов'язати з'являтися в службовий кабінет начальника сектору превенції ВП №2 Гайсинського РУП ГУ Національної поліції у Вінницькій області з 09.00 год. до 12.00 год. 1 та 3 понеділок кожного місяця.

5. Завчасно повідомляти керівництво відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області про зміну роботи та проживання.

Копію постанови для виконання направити начальнику відділення поліції №2 Гайсинського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи діб з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду.

Суддя ОСОБА_1