25.05.2022
Справа № 497/900/22 Провадження № 3/497/515/22
25.05.2022 року суддя Болградського районного суду Одеської області Висоцький Сергій Олександрович , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болград матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Оріхівка Болградського району Одеської області, громадянина України, не інваліда, не одруженого, військовослужбовець - стрілець 2 Стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 1 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 , ВОС 100, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , особу якого встановлено на підставі паспорту громадянина України № НОМЕР_2 виданого 16.08.2021 року органом 5129, РНОКПП НОМЕР_3 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Солдат ОСОБА_1 , військовослужбовець за мобілізацією військової частини НОМЕР_1 , діючи всупереч інтересам служби, в порушення своїх статутних обов'язків, 22.05.2022 року, о 17:20 годині, який повинен був заступити до несення наряду, скоїв ДТП на власному автомобілі ВАЗ 2107, знаходячись у стані алкогольного сп'яніння (1.73 проміле), що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП серії ОБ № 095439 від 22.05.2022 року. Тим самим порушив вимоги: ст.ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, ст.1-4 Дисциплінарного статуту Збройних сил України та вчинив військове адміністративне правопорушення в умовах воєнного стану.
За даним фактом командиром 2 взводу 1 стрілецької роти, офіцером групи планування лейтенантом ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії АБ №24 від 23.05.2022 року, відповідальність за яке передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, підтвердив викладені в протоколі обставини.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дослідивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку за таких підстав.
Статтею 7 КУпАП врегульовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всебічно і об'єктивно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП за кваліфікаційною ознакою: поява військовослужбовця таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, вчинене особою в умовах особливого періоду.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АБ №24 від 23.05.2022 року, копією протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч.1 КупАП серії ОБ №095439 від 22.05.2022 року, копією протоколу про адміністративне правопорушення за ст.124 КУпАП серії ДПР18 №171430 від 22.05.2022 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.05.2022 року, витягом з Наказу № 31 від 27.02.2022 року, копією чеку алкотестера «Драгер» від 22.05.2022 року 17 год. 10 хв., іншими матеріалами справи.
При таких обставинах, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 дійсно вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчинених правопорушень, особи правопорушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, умисне вчинення правопорушення, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують адміністративну відповідальність, та інші вимоги ст.33-35 КУпАП, враховуючи його відношення до скоєного, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, приходжу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч.3 ст.172-20 КУпАП, що буде достатнім для його виховання та попередження вчиненню нових правопорушень. Накладення на правопорушника інших видів стягнень, передбачених санкцією інкриміновної статті, вважаю таким, що не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496.20 гривень.
Керуючись ст.ст. 9-11, 27, 33-35, 172-20, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі санкції цієї статті призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 215 (двохсот п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655.00 гривень (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять).
Стягнути зі ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 496.20 гривень (чотириста дев'яносто шість гривень двадцять копійок).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законом .
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області.
Суддя: С.О.Висоцький