12 травня 2022 рокуЛьвівСправа № 300/4085/21 пров. № А/857/2708/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Затолочного В.С., Качмара В.Я.
з участю секретаря судового засідання Хомича О.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Лі-ОС» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2021 року (суддя першої інстанції Главач І.А., м. Івано-Франківськ)
10.08.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІ-ОС» (надалі ТОВ «ЛІ-ОС») звернулося до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 про застосування до позивача штрафних санкцій на загальну суму 43 000 гривень.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2021 року позовні вимоги було задоволено.
Із таким судовим рішенням не погодився відповідач та подав апеляційну скаргу. Вважає, таке постановленим з неповним з'ясуванням судом обставин, що мають значення для справи, невідповідністю висновків суду обставинам справи, порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить скасувати рішення та постановити нове - про відмову в задоволенні позову в повному обсязі. Обґрунтовуючи доводи апеляційної скарги, зазначив, що суд дійшов неправильного висновку про відсутність порушення позивачем податкового законодавства, які стали підставою для застосування до позивача фінансових санкцій. Так, фактичною перевіркою діяльності позивача було встановлено проведення ним розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка на суму 54 грн; не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документу за 06.09.2020, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, який розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472); необладнання (відсутність) одного рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472) та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного витратоміра-лічильника рівня пального на місці відпуску пального наливом (газу) з акцизного складу розташованого на акцизному складі (уніфікований номер 1010472), що розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин, при встановленому законодавством терміні з 01.04.2020 . Апелянт зауважив, що висновок суду першої інстанції про відсутність порушення внаслідок необладнання одного рівноміра-лічильника на резервуарі та не реєстрацію витратоміра-лічильника через не введення в експлуатацію резервуара є безпідставним, оскільки такі резервуари були розташовані на зареєстрованому у встановленому порядку акцизному складі, що відповідно п.128-1.1 статті 128-1 ПКУ є підставою для накладання штрафу. Також апелянт вказав, що позивач невчасно надсилав щоденні електронні документи даних про залишки пального, оскільки такі надходили до контролюючого органу з порушенням встановленого строку. Враховуючи викладене, апелянт вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення правомірним.
Позивач подав відзив на апеляційну скаргу відповідача, в якому вказав про правильність висновків суду першої інстанції та вірне застосування матеріального права.
У судовому засіданні представник відповідача Гавадзин М.В. підтримав апеляційну скаргу з підстав, що в ній викладені.
Апеляційний суд, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги з таких мотивів.
Судом першої інстанції встановлено і підтверджено матеріалами справи, що 27.08.2018 Галицькою районною державною адміністрацією здійснено державну реєстрацію ТОВ «ЛІ-ОС» як юридичної особи, про що зробив запис в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу за №11061020000001511. Основний вид економічної діяльності: 46.71 оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.
25.06.2021 посадовими особами Головного управління ДПС в Івано-Франківській області на підставі наказу №1107 від 16.06.2021 та направлень №№1449, 1450 від 11.06.2021 проведено фактичну перевірку АЗС, яка розташована по вул. Нова, 15-А в м. Бурштин Івано-Франківської області, що належить ТОВ «ЛІ-ОС», з питань дотримання вимог Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, Кодексу законів про працю України, Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148, інших нормативно-правових актів, що підлягають перевірці, за результатами якої складено акт (довідку) за №090338 від 25.06.2021.
Згідно цього акта встановлено такі порушення позивачем порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі:
- проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування РРО, невидача розрахункового документа встановленого зразка, а саме 16.06.2021 реалізовано 2л бензину А-95 на суму 54 грн;
- не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документу за 06.09.2020, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, який розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472);
- необладнання (відсутність) одного рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472) та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного витратоміра-лічильника рівня пального на місці відпуску пального наливом (газу) з акцизного складу розташованого на акцизному складі (уніфікований номер 1010472), що розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин, при встановленому законодавством терміні з 01.04.2020 (а.с.8-9).
21 липня 2021 року згідно підпункту 230.1.2, 230.1.3 пункту 230. статті 230, а також підпункту 54.3.3 пункту 54.2 статті 54 та пункту 128.1. статті 128 Податкового кодексу України відповідач виніс податкове повідомлення-рішенням №004839/0706, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 43 000 грн за не обладнання (відсутність) одного рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на складі та відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного витратоміра-лічильника рівня пального на місці відпуску пального наливом (газу) в сумі 40 000 грн, не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документа за 06.09.2021, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах в сумі 3 000 грн, та №004838/0706 на суму 5,40 грн (а.с.7).
Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про протиправність вказаного повідомлення-рішення з таких підстав.
Згідно з пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Згідно з приписами пп.128-1.1. ст.128-1 ПК України необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.
Отже, застосування санкції , передбаченою цією нормою можливо лише після введення в експлуатацію резервуарів, розташованих на акцизному складі, або на місці відпуску пального наливом з акцизного складу.
Проведеною фактичною перевіркою від 25.06.2021 встановлено, що на території діяльності АЗС позивача розташований резервуар, а саме ємність для скрапленого газу, яка необладнана рівнеміром-лічильником рівня пального та витратоміром-лічильником, який, відповідно, не зареєстрований в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального на акцизному складі, за адресою вул. Нова, 15/А, м. Бурштин, що не заперечується позивачем.
При цьому згідно письмових пояснень оператора АЗС ТОВ «ЛІ-ОС» від 16.06.2021 встановлено, що на території АЗС знаходиться ємність для скрапленого газу, яка не працює і необладнана рівнеміром та витратоміром-лічильником, об'ємом 5м.куб (а.с.44).
Такі відомості не були спростовані відповідачем.
Доказів використання резервуару, його введення в експлуатацію на момент здійснення фактичної перевірки відповідачем також не надано .
У самому акті перевірки не зазначено про експлуатацію вказаного резервуару.
Натомість, матеріалами справи підтверджено, що 14.06.2021 позивачем укладено договір поставки №21-1506 від 14.06.2021 з ТОВ «ОПТІМУС КОМЕРЦ» (далі Постачальник), згідно з яким Постачальник зобов'язується передати у власність ТОВ «ЛІ-ОС» модуль для заправки авто газом зрідженим «Шельф 1-10Н 1/1/100-1LPG» без колонки (а.с.10-11).
15.06.2021 ТОВ «Лі-ОС» придбано у постачальника ТОВ «ОПТІМУС КОМЕРЦ» модуль для заправки авто газом зрідженим «Шельф 1-10Н 1/1/100-1LPG» без колонки на суму із ПДВ 152262 грн, що підтверджено видатковою накладною №5, (а.с.12).
23.06.2021 згідно рахунку-фактури №СФ-0000520 позивачем придбано розхідні матеріали на суму із ПДВ 5690,46 грн, а саме: провід ПВС 5*2,5, провід ПВС 4*1,5, труба гофр ФП 25 (100м), бокс монтажний навісний БМ-40-П, хомут кабельний 200*4 (уп.100шт), хомут кабельний 300*4 (уп.100шт) для проведення робіт щодо встановлення вказаного модулю.
Формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944 (далі Наказ № 944).
Відповідно до п. 5 Наказу № 944 основна довідка про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри надсилається до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі окремо щодо кожного акцизного складу пального одноразово, коригуюча протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилок (виникнення змін у наявній у довідках інформації).
02.07.2021 позивачем направлено відповідачу коригуючу довідку (вид 2 додання нової інформації) про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри, якою внесено інформацію щодо введення в експлуатацію резервуара з чорних металів уніфікований №4/1010472 ємністю 10,00 м.куб, установленому на акцизному складі пального ТОВ «ЛІ-ОС», та, відповідно інформацію щодо встановлення на даному резервуарі магнітнострічкового рівнеміра ALISONIC DELPHI 485/ALU/DP/LPG/K за №046318. А також інформацію щодо введення в експлуатацію витратоміра, встановленого на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу, а саме: витратомір ADP4T за №768/15, який під'єднано до резервуара №4/1010472 (а.с.16), що підтверджується квитанцією №2 від 02.07.2021 (а.с.15).
03.07.2021 директором ТОВ «ЛІ-ОС» затверджено акт введення в експлуатацію основних засобів, який підписано головою комісії директором Літинським В., а також членами комісії операторами АЗС: Іванків М., Голод І., Бандура І.. Згідно цього акта встановлено відповідність технічного стану та введено в експлуатацію модуль для заправки авто газом зрідженим «Шельф 1-10Н 1/1/100-1LPG» без колонки та магнітнострічковий рівнемір ALISONIC DELPHI 485 ALU/DP/LPG/K довжиною 3500м, а також колонку газороздавальну за адресою: вул. Нова, 15 а, м. Бурштин (а.с.14).
07.07.2021 згідно договору поставки нафтопродуктів №11 ТОВ «ГАЗОІЛ КОМПАНІ» зобов'язується передавати у власність ТОВ «ЛІ-ОС» нафтопродукти (скраплений (зріджений) газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази), а позивач - приймати та своєчасно здійснювати їх оплату протягом дії цього договору та відповідно до його умов та чинного законодавства України. На підтвердження здійснених закупок позивачем додано рахунок на оплату №369 від 07.07.2021, видаткову накладну №373 від 07.07.2021, товаро-транспортну накладну №Р373 від 07.07.2021 (а.с.17-18,19,20).
Отже, матеріалами справи підтверджено, що даний резервуар №4/1010472 введений в експлуатацію 03.07.2021, а фактична експлуатація резервуара з відпуском палива (газу) розпочата 07.07.2021, після отримання позивачем палива (газу).
Таким чином, на момент здійснення перевірки вказаний резервуар не використовувався і не був введений в експлуатацію, а тому підстави для притягнення позивача до відповідальності за ст.128-1.1 ПК України відсутні.
Враховуючи наведене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що податкове повідомлення-рішенням №004839/0706 від 21.07.2021 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 40 000 грн є протиправним і підлягає скасуванню.
Щодо не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документу за 06.09.2020, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, який розташований за адресою вул. Нова, 15-А, м. Бурштин (уніфікований номер 1010472), судом встановлено наступне.
Відповідно до пп.230.1.3 п.230.1 ст.230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15С.
Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Згідно пп.128-1.3. п.128.1 ст. 128 Податкового кодексу України незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.
Посадовими особами податкового органу в акті фактичної перевірки від 25.06.2021 зафіксовано порушення щодо не забезпечення з вини розпорядника акцизного складу подання щоденного електронного документа за 06.09.2021, 04.12.2020, 05.06.2021 даних про фактичні залишки пального на початку та кінець звітної доби, та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах.
Апеляційний суд погоджується з висновками суду першої інстанції про безпідставність таких тверджень контролюючого органу з огляду на таке.
Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).
В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
Таким чином, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального, які підлягають передачі до органів ДПС, формуються на підставі даних рівнемірів-лічильників, встановлених на резервуарах, розташованих на акцизному складі, та витратомірів-лічильників, якими повинні бути обладнані акцизні склади.
При цьому застосування штрафної (фінансової) санкції за незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, можливе лише у випадку, коли акцизні склади були обладнані рівнемірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками, але встановлена звітність не подавалася.
Відповідно Наказу Міністерства фінансів України від 27.11.2018 №944 довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального формується після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилини цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та надсилається не пізніше 23 години 59 хвилини доби, що настає за звітною добою.
Згідно довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишків пального на акцизному складі пального і квитанцій про їх відправлення, позивачем 06.09.2021, 04.12.2021 та 05.06.2021 сформовано та надіслано довідки із відповідними даними у межах та строк визначених законодавством. Однак, вказані довідки після відправки позивачем відображались у статусі «очікується доставка» (а.с.21-29).
При цьому факт надходження звітів до податкового органу наступного дня не свідчить про вчинення порушення позивачем, оскільки ним було вчинено усі необхідні дії задля своєчасного відправлення відповідних довідок до закінчення доби граничного терміну. Відтак, несвоєчасне отримання електронних документів податковим органом відбулося не з вини чи волі ТОВ «ЛІ-ОС».
Отже, податкове повідомлення-рішення №004839/0706 від 21.07.2021 в частині застосування штрафних санкцій у сумі 3 000 грн за пп.128-1.3. п.128.1 ст. 128 Податкового кодексу України, є протиправним та підлягає скасуванню.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01; від 6 вересня 2005 року; пункт 89), «Проніна проти України» (заява № 63566/00; 18 липня 2006 року; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04; від 10 лютого 2010 року; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v.) серія A. 303-A; 09 грудня 1994 року, пункт 29).
За таких обставин, колегія суддів дійшла до висновку про те, що суд першої інстанції вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права та при дотриманні норм процесуального права, при цьому судом були повно і всебічно з'ясовані обставини в адміністративній справі з наданням оцінки аргументам учасників справи, а доводи апеляційної скарги їх не спростовують.
Враховуючи, що апеляційний суд залишає в силі рішення суду першої інстанції, то в силу вимог частини шостої статті 139 КАС України судові витрати новому розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд
апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2021 року - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення
Головуючий суддя О. О. Большакова
судді В. С. Затолочний
В. Я. Качмар
Повне судове рішення складено 26.05.2022 у зв'язку з тимчасовою відсутністю судді Качмара В.Я.